GeForce GT 650M nie działa?

Witam, mam problem, mianowicie kupiłem używany laptop Lenovo z nVidia® GeForce GT 650M + Intel® HD Graphics 4000. System Win8 był stawiany od początku i po postawieniu systemu w menadżerze urządzeń przy GeForce jest wykrzyknik. Próbowałem instalować sporo różnych sterowników, gdyż z tego co czytam wszędzie obwinia się o problem sterowniki niestety problem dalej jest. Wydaje mi się jednak, że po postawieniu systemu odpowiednie sterowniki bez aktualizacji powinny być same zainstalowane tak aby problemu nie było. Tzn komputer powinien wrócić do ustawień fabrycznych po reinstalce, jeśli się nie mylę. Czy w takim razie jest spore prawdopodobieństwo, że karta graficzna może być uszkodzona?

Pozdrawiam

Jaki to dokładnie laptop? w menedzerze urządzeń nadal jest wykrzyknik przy karcie?

Lenovo Z580. Nadal jest wykrzyknik. Na obecną chwilę instaluje win8.1, może coś zmieni.

Jeśli zainstaluj system to zainstaluj:

chipset:

http://download.lenovo.com/consumer/mobiles/0mch02w81.exe

potem grafike nvidia ( podaje dwa bo nie wiem ile bit system instalujesz)

32bit :

http://download.lenovo.com/consumer/mobiles/0mvj01wb32.exe

64:

http://download.lenovo.com/consumer/mobiles/0mvj01wb64.exe

 

To laptop z dwoma kartami graficznymi, z systemem Optimus.

 

Najpierw instalujesz sterownik chipsetu, potem sterownik grafiki Intela i na końcu sterownik do grafiki nVidii. Dla pewności restart systemu po każdej instalacji.

Zrobiłem tak jak napisał djkamil09061991 niestety dalej bez zmian. W stan urządzenia jest informacja :System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (Kod 43). 

 

Źle napisałem powyżej, system nie był stawiany od początku tylko był robiony recovery. Rozumiem, że naturalnie po zrobieniu recovery powinno wszystko hulać bez problemów?

A dlaczego robiono recovery?

 

Co się działo?

 

Może karta dedykowana uszkodzona?

Podobno działa coś takiego:

  1. Odinstalować obydwa sterowniki kart graficznych. 

  2. Wyłączyć w BIOSie Nvidie. 

  3. Zainstalować  sterowniki do grafiki intela :

Recovery był robiony przez poprzedniego właściciela przed sprzedażą, ja go dostałem od razu po zrobieniu recovera, więc nie mam pojęcia. A jak wyłączę w BIOSie Nvidie to ją przed instalacją ponownie włączyć czy sama się włączy?

Potem ją włącz :wink: jak zainstalujesz stery skoro nie będzie widoczna i włączona :slight_smile:

Może sprzedano Ci uszkodzony laptop?

 

Edit:

 

Karta GF w biosie ma być cały czas włączona.

Niestety dalej jest ten błąd przy karcie graficznej. 

Czy w takiej sytuacji zrobienie ponownie recoveru coś zmieni albo wyjaśni sprawe? 

Jest jeszcze jakiś sposób żeby sprawdzić czy karta jest sprawna, bo w takiej sytuacji będę próbował go zwrócić. 

Problem jest jeszcze jeden tzn wentylator od chłodzenie podczas pracy dziwnie “chrupocze”, pan w serwisie powiedział mi, że możliwe, że wentylator nie działał poprawnie i karta została przegrzana.

Sprawdzić w serwisie i jak coś zwrot.

Po recovery niby komunikat znikł, dopiero po instalacji chipsetu błąd pojawił się znowu i wyłączenie i włączenie z powrotem karty graficznej spowodowało, że błędu nie ma. Jednak to podczas prób wejścia w panel sterowania Nvidia pokazuje się błąd :“Ustawienia ekranu NVIDIA nie są dostępne Użytkownik nie korzysta obecnie z monitora podłączonego do karty graficznej NVIDIA”. 

Nie mam pomysłu co z tym zrobić. Jutro oddam do serwisu.

 

 

Dziś odebrałem go z serwisu. Pan powiedział, że wina karty graficznej, albo oderwał się styk lutu na łączeniu albo jest po prostu spalona. Koszt przelutowania karty 180zł, koszt wymiany na nową 470zł.

Dziękuje za pomoc.