Geforce GT 720M - sterowniki

Witam raz jeszcze. Laptop to Asus X550VC. Chciałem zainstalować nowsze sterowniki do karty graficznej:
https://www.nvidia.pl/Download/driverResults.aspx/145946/pl
ale niestety pojawia się błąd:

wyłącz kartę w menedżerze urządzeń, uruchom ponownie i włącz

Windows 8 64-bit (upewniam się :wink: )
A jaką masz aktualnie wersję sterownika Nvidia i Intel 4000?

A może korzysta z Windows 10? Zgadzałoby się z komunikatem instalatora.

Tu kawałek 8
obraz

Faktycznie, masz rację. Tego nie dojrzałem. :slight_smile:

1 polubienie

Zrobione, ale nie pomaga. Windows 8.1 konkretnie. Może muszę mieć 10?

Jeśli to jest prawda co piszą w tym temacie
Can’t install new drivers for GeForce GT 720M
że już nie jest wspierana ta wersja GPU
to kłóci się to z możliwością wyboru i pobrania najnowszych sterowników 425.31 dla GT 720M
Widnieje również w Obsługiwanych produktach
obraz

Z tego co odnalazłem jeszcze, ma to związek z wersją chipsetu.

Spróbuj najpierw zaktualizować sterownik Intel
Intel® Graphics Driver for Windows* [15.33]

Po restarcie ten sterownik do Nvidia
Downloading GeForce 431.36 WHQL driver download

nie wydaje mi się żeby to system operacyjny był problemem, przecież wykrywa ją normalnie.
w programie instalacyjnym wyświetla się, że sterownik jest niezgodny z tą wersją systemu, a potem dopiero, że nie może odnaleźć zgodnego sprzętu. (może starsza wersja sterownika pomoże)
możesz ewentualnie z poziomu menedżera urządzeń odinstalować aktualny sterownik do 720M a potem dopiero próbować instalować od nvidii

Do zintegrowanej też nie da rady…

Ogólnie, spróbować nie zaszkodziło. :wink:

Zazwyczaj, jeśli nie ma aktualizacji sterownika na stronie producenta laptopa to należy podążać za aktualizacjami systemowymi sterowników i nie instalować na siłę.

Jeśli nadal wersja powyżej Nvidia nie przejdzie, to spróbuj wersję ostatnią wspierającą GT 720M
Downloading GeForce 391.35 WHQL driver download

Jeśli nadal chcesz próbować, użyj DDU, usuń przy jego pomocy sterowniki GeForce i próbuj zainstalować na świeżo

Ja do ubiegłego roku instalowałem regularnie ze strony Nvidii do 610M. Mój sposób, żeby nie instalować całego ustrojstwa jest taki: wypakować sterownik (exe) do folderu i potem w menedżerze urządzeń zrobić aktualizację i wskazać ten folder.

Wersja 391.35 działa. Trudno, nic więcej chyba nie wskóram.
A czy przy podłączaniu laptopa pod TV (konkretnie LG) ma wpływ karta graficzna i sterowniki?
I jak sprawdzić która karta jest aktualnie używana, np. podczas gry?

Opiszesz dokładniej? Mogę spróbować.

https://www.asus.com/pl/Laptops/X550VC/HelpDesk_Download/

najpierwsz instal

a potem zainstalowanie https://www.nvidia.pl/Download/driverResults.aspx/145946/pl

To udało się zainstalować, natomiast reszty już nie.
Wydaje mi się, że np. gra Borderlands 2 chodzi na zintegrowanej karcie, zamiast tej od Nvidii. Da się to sprawdzić?

prawy przycisk myszki na skrót od gry i polecenie uruchom z procesorem graficznym, potem wybierasz pomiędzy nvidia a intelem

Problem w tym, że nie mam takiej opcji: