GeForce GTS 450 różnych producentów w SLI

Jako iż wydajność mojego komputera w grach mnie nie zadowala, zaplanowałem dokupienie drugiej karty graficznej. Moja aktualna konfiguracja będzie raczej w pełni zdatna do SLI, jednak zastanawiam się, czy karty graficzne będą dobrze współpracować. Aktualnie posiadam ASUS GeForce GTS 450, 1GB DDR3, a dobrałem do niej Gigabyte GeForce GTS 450, 1GB DDR3. Waham się również co do mostka SLI, jaki konkretnie wybrać? Czy takie połączenie będzie działać? Czy rzeczywiście da większą wydajność i czy będę mógł swobodnie pracować na trzech monitorach?

Płyta główna: DFI LanParty LT x48 T2R

Procesor: Intel Core 2 Quad Q6600, 2,70GHz (planowany większy OC)

Zasilacz: Thermaltake SmartSE Modular 530W

Warto dodać, że planuje tylko SLI, a nie wymianę karty graficznej, chyba, że ktoś zna jakąś ofertę karty za 150 zł, która wydajnością i ilością pamięci dorówna dwóm GTS’ą 450 i będzie obsługiwała trzy monitory :wink:

No to powiem wprost: głupio planujesz.
GTS 450 to była budżetówka w momencie premiery, teraz to z perspektywy gier szmelc.
Kupno drugiej to bezsens.
Drugą kartę kupuje się gdy jedna nie zapewnia wystarczającej wydajności i nie ma nic silniejszego dostępnego.
Drugiej karty nie kupuje się gdy chcemy zrobić janusz upgrade.
Energetycznie to nieopłacalne względem jednej nowej lepszej karty. Do tego problemy ze skalowaniem wydajności. Potencjalnie inne problemy.
Nie januszuj. Zbieraj na nową.

Ok, dzięki za pouczenie. Byłbym wdzięczny za sugestię, bo nigdy nie wiem, jaką tanią a dobrą grafikę dobrać.