GeForce GTX 285 - zatrzymanie działania podczas grania

Witam,

mam taki oto problem.

Posiadam kartę graficzną GeForce GTX 285.

Kiedyś podczas grania w star wars the old republic miałem problem z tym że gra nagle stawała w miejscu, i wyskakiwał błąd karty graficznej, myślałem że to wina gry.

Teraz po 4 miesiącach zainstalowałem nową grę i problem się powtarza :confused:

Podczas grania grafika nagle staje w miejscu (często temu towarzyszy pogorszenie jej jakości), a wiatraki na karcie tak jakby zaczynają wolniej pracować.

Nic się nie da zrobić poza zakończeniem procesu.

Dzieje się to tylko w tej grze nigdzie indziej w granicach 3-4 min od włączenia gry.

Próbowałem najnowszych sterowników, najstarszych jakie znalazłem oraz tych “pośrodku” jeśli chodzi o datę wydania. Nic to nie zmienia.

Wybacz pytanie, czy ta gra to gra na przeglądarkę? Jak tak to powiedz czy masz może Firefox?

To bardzo wymagające MMORPG jeśli chodzi o wymagania sprzętowe. Tak samo jak gra w którą gram teraz. Zauważyłem że przy obniżeniu detali gry zdarza się to rzadziej.

Jakie temperatury karty?

wg speedfana GPU 77 stopni

W spoczynku czy w stresie? Jak w spoczynku to zdecydowanie za wysoka, masz jakieś dodatkowe wentylatory w obudowie?

Na karcie są 2 wentylatory, w obudowie ( cooling master) kolejne dwa.

Z włączoną grą jest 77-82 stopnie

Moim zdaniem ciut za duże na moje oko powinno być dopuszczalnie 50-70 stopni.

72 do 82 wygląda na normę http://pclab.pl/art35006-18.html

Czyli poza tempartaurą nic innego być nie może?

Dodane 31.03.2012 (So) 22:30

A wyświetla się jeszcze komunikat “sterownik ekranu przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność …”

Po wciśnieciu Alt + ctrl + delete i wróceniu do gry gra działa. Ale robienie tego co 5 min jest naprawde męczące…

Dodane 05.04.2012 (Cz) 21:21

Użyłem programu do obniżenia parametrów karty, i to pomogło, tylko to trzeba robić przy każdym odpaleniu kompa niestety :confused: