GeForce GTX 660Ti MSI POWER EDITION TWINFROZR OC - warto?

Witam wszystkich.

Przeglądałem już forum i czytałem trochę o tej karcie graficznej. Jednakże chciałbym się was zapytać czy w konfiguracji z moim sprzętem zakup tej karty będzie miał jakikolwiek sens.

Obecnie:

Płyta główna: Gigabyte GA-B75-D3V

Procesor: Intel Core i5 3450 3.1 GHz [boost do 3.3 GHz]

Pamięć RAM: 13 GB DDR3 1333 MHz

Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 460 768 MB

Dysk twardy: 1 TB

Zaintrygowała mnie ta karta graficzna: GeForce GTX 660Ti MSI POWER EDITION 2048 MB (PCI-E 2GB) TWINFROZR OC

Generalnie zbiera ona dobre opinie, jednakże chciałbym poznać i waszą. Oczywiście staram się dobrać dobrą kartę graficzną, która bez problemu sprosta wymaganiom sprzętowym stawianym przez producentów gier.

Być może sami polecicie mi coś innego, lepszego. Mój maksymalny budżet to 1050 zł na kartę graficzną.

http://www.morele.net/karta-graficzna-g … gd-546589/

H=43 mm, L=275 mm, W=136.6 mm

A mógłbym poprosić o jakieś uzasadnienie. Poza tym słyszałem, że Gigabyte trochę kopie robotę i karty graficznego tego producenta nie są uważane za zbyt dobre.

Uzasadnieniem jest znacząco większa wydajność w tej samej cenie. Karty Gigabyte zbierają zawsze dobre opinie, nigdy nie słyszałem żeby z nimi było coś nie tak, może pomyliło Ci się z EVGA.

Benchmark jest dosyć rzetelny :

Jaką masz obudowę?

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_760_najlepsza_karta_graficzna_do_1000_zl

Dodane 28.07.2013 (N) 19:11

Na morelach piszą że jest to rewizja 2.0, więc karta według specyfikacji ma inne wymiary

Co do obudowy to nie mam pojęcia. Jest fabryczna. Podejrzewam jednak, że chodzi Ci o jej długość. Ma 43 cm (przestrzeni dla karty graficznej jeżeli chodzi o długość).

Nie ma koszyka na dyski w miejscu karty graficznej (średnio obudowy mają ok 50cm długości)?

Zmierz długość przestrzeni na kartę . Jaka to obudowa / model kompa czy cuś ?

falcon89 , zresztą na morelach nawet jak byk stoi rev 2.0… :oops:

Akurat EVGA to można powiedzieć najwyższa klasa jeśli chodzi o karty graficzne :slight_smile: a autorowi poleciłbym jak inni GTX 760 od Gigabyte (o ile się zmieści w obudowie).

michaello , wystarczy poczytać ich forum (lub google: EVGA problem), akurat często ludzie piszą o awariach i wadach, wymianach po wadliwych seriach, ja bym od nich karty nie wziął :wink: