GeForceGTX 560Ti Gigabyte [GV-N560OC-1GI] - Restart karty

Witam Serdecznie.

Proszę Was o pomoc, gdyż niestety sprawa jest gardłowa. Kilkanaście dni temu zamówiłem mojemu przyjacielowi komputer, gdyż od dawna chciał mieć kompa, a że przebywa za granicą wiadomo, że lepiej kupić w kraju u nas, gdyż jest taniej. Komputer został zamówiony w dużym sklepie internetowym, którego nazwy z wiadomych przyczyn nie będę wymieniał ;). Komputer miał zostać złożony z wybranych podzespołów oraz przetestowany co z kolei miało skutkować przesłaniem go do mnie. Po odebraniu komputera sprawdziłem na szybko czy wszystko jest ok odpaliłem Linuxa i wszystko grało i buczało. Komputer wysłałem do Anglii. Znajomy dostał komputer w poniedziałek 17.09.1012r. Wszystko całe nie połamane. Zaczął instalować wszystko po kolei i po instalacji sterowników grafiki zaczęły się cyrki. Mianowicie przy próbie oglądania jakiegokolwiek materiału wideo, czy to z YouTube (full screen) czy normalnego filmu monitor gaśnie jest info ze brak sygnału, po czym włącza się ponownie a w systemie jest info ze ‘‘Sterownik ekranu przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność’’ Czasami jest totalny zwis i reset kompa. Bios od płyty głównej był uaktualniany do najnowszego, natomiast bios od karty graficznej fabrycznie jest wgrany najnowszy z tego co widać na stronie producenta. Podczas próby odpalenia FurMarka po kilku sekundach znowu ekran gaśnie i się zapala wywalając ten sam komunikat co zawsze lub następuje reset kompa. Moje pytanie to, co można z tym zrobić. Ja w Polsce za dużo nie mogę na odległość pomóc znajomemu, który jest w Anglii z całym sprzętem pachnącym nowością. Ile mogłem to pokombinowaliśmy z rozwiązaniem problemu. W necie pełno jest tego typu problemów, lecz, jeżeli chodzi o tę kartę co ma znajomy to rozwiązaniem ma być podobno wgranie najnowszego biosu (jest już fabrycznie) bądź podbicie napięcia, które podobno jest za niskie. Mój znajomy jest totalnie zielony w tej sferze komputerów a, poza tym kupując kartę za 1000zł naturalnym jest, że człowiek wymaga aby chodziła jak należy, a nie jeszcze przy niej grzebać. Sterowniki do wszystkiego zmieniane od najnowszych do najstarszych i na odwrót :wink: Wszystkie aktualizacje oraz SP są wgrane na bieżąco. Na bieżąco będziemy ze znajomym starać się rozwiązać ten problem, gdyby coś się zmieniło bądź nie będę starał się tutaj pisać jaki jest postęp prac, gdy czas pozwoli. Aktualnie nic z porad na sieci nie skutkuje co można wykonać na odległość. Temperatury podzespołów w normie ok 30 stopni. Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły proszę o wypowiedz, gdyż zależy mi na czasie komputer jest potrzebny do pracy w tym do aplikacji foto-video i 3d oraz grania po pracy, lecz aktualnie to, jak na razie do niczego się nie nadaje. Specjalnie dałem aby zestaw był złożony i przetestowany aby mieć pewność, że wszystko będzie ok, gdyż sam czasu nie miałbym aby poskładać części, choć żadnego problemu bym nie miał, bo to moje hobby, lecz teraz widzę, że trzeba było tak zrobić bo, jak widzimy ‘‘fachowcy’’ tak testowali sprzęt, że teraz nie działa. Wszystko jest na gwarancji, lecz sprzęt musiał, by najpierw być przesłany z Anglii do mnie a później ode mnie do sklepu co stwarza dodatkowe nie małe koszta. Mam nadzieje, że problem da się rozwiązać redukując koszta do minimum i maksymalnie szybko. Specyfikacja poniżej.

CPU: Intel Core i3 2100 3,10 GHz

COOLER: SilentiumPC Spartan LT HE912

MOBO: Gigabyte GA-H61MA-D2V (Rev. 2.0) (Bios: F4 najnowszy)

RAM: Kingston DDR3 2x 4GB 1333MHz CL9

GPU: GeForce with CUDA GTX 560Ti Gigabyte 1GB [GV-N560OC-1GI] (Bios: F23 Fabrycznie najnowszy do tej rewizji według strony producenta)

PSU: OCZ StealthXStream 2 500W 80+ 120mm

HDD: Seagate 250 GB Barracuda (16MB, Serial ATA III) [sT250DM000]

DVD: Samsung DVD+/-RW SH-S222BB

WIFI: TP-Link karta Wi-Fi PCI-E 150Mb/s TL-WN781ND

CASE: SilentiumPC Brutus BT-410 Pure Black

OS: Windows 7 Ultimate 64bit Sp1

Pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie oraz pomoc.

Na forum GigaByte napisali, że przyczyną może być wadliwy zasilacz.:http://forum.giga-byte.co.uk/index.php?topic=9162.0

Zasadnicze pytanie to czy są do karty wpięte dodatkowe wtyki zasilania?

accessories123063431734.png

Jeśli tak to ja osobiście pokombinowałbym w BIOS’ie i np:

  1. wyłączył zintegrowany układ graficzny w procesorze, zobaczył co się będzie działo.

  2. sprawdził na samym zintegrowanym GPU pod obciążeniem.

  3. odpalił OCCT i włączył PSU TEST, żeby sprawdzić zasilacz.

  4. jeśli w BIOS’ie jest opcja LucidVirtu to bym ją wyłączył i sprawdził efekty.

Dzięki za odzew.

Kable naturalnie są podpięte :wink:

Z biosem będzie zabawa wieczorem jak znajomy wróci z pracy.

Co do opcji LucidVirtu, to nie widziałem takiej w instrukcji, natomiast są takie:

Intel Virtualization Technology:

Enables or disables Intel Virtualization Technology. Virtualization enhanced by Intel Virtualization Technology will allow a platform to run multiple operating systems and applications in independent partitions. With virtualization, one computer system can function as multiple virtual systems. (Default: Disabled)

VT-d:

Enables or disables Intel Virtualization Technology for Directed I/O. (Default: Enabled)

Tutaj jest instrukcja do tej płyty z opisem funkcji w biosie. Gdyby ktoś miał chęci i czas może zerknąć może faktycznie coś trzeba przestawić bądź wyłączyć.

Pozdrawiam.

Czy problem występuje tylko podczas przeglądania sieci? Podczas gry zdarza się ten problem? Jaka przeglądarka :slight_smile:

BTW> Nie kombinujcie z BIOS na razie, być może nie będzie takiej potrzeby :wink:

Problem pojawia się podczas przeglądania sieci, tak jak pisałem. YouTube zwłaszcza. Podczas oglądania filmu z Media Player Classic, czy Windows Media Player też są problemy. Przeglądarka, to najnowszy Firefox. Na IE, to samo Gra, jak już odpali obojętnie jaka, to raz po minucie raz po 10 sekundach łup i ciemny obraz i komunikat ze sterownik odzyskał sprawność bądź komputer się resetuje. Czy na pulpicie praca, czy gra objawy są te same. A na mnie ciąży presja rozwiązania problemu :wink:

Wiem, jakkolwiek, dziwnie to zabrzmi, czy podczas problemów był włączony Firefox? To jest bardzo ważna informacja :slight_smile:

Już tłumacze, byłem posiadaczem GTX 460 Sonic (fabrycznie podkręconego przez Palita), okazało się że po zainstalowaniu sterowników od wersji 28x nagle niespodziewanie zaczął mnie męczyć problem “Sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność”, męczyłem się bardzo długo z tym problemem, byłem bliski wysłania karty na gwarancję, co ciekawe, nigdy nie przytrafiało mi się to podczas gry (o ile Firefox był wyłączony), zacząłem bliżej obserwować problem, okazało się że gdy “Lis” działa to sterownik się wywala, gdy jest wyłączony to jest lepiej, tzn. nic się nie dzieje, w moim przypadku pomogło wyłączenie Akceleracji Sprzętowej w opcjach Firefox i restart systemu po tym:

Opcje Firefox-> Zaawansowane-> karta “Ogólne”-> odhaczyć opcję “Korzystaj z akceleracji sprzętowej, jeżeli dostępna” -> na wszelki wypadek restart systemu

To samo dotyczy IE, jego akceleracja również potrafi wywalić sterownik :slight_smile:

Jeżeli to nie rozwiąże problemu to być może kolega ma taki problem: http://www.dobreprogramy.pl/januszek/Fo … 36220.html wtedy tylko gwarancja pozostaje, aby to zweryfikować trzeba by było sprawdzić kartę na innym PC :slight_smile:

Wygląda to na “uwaloną” kartę, ale: miałem kiedyś identyczne objawy tzn. “Sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność”, resety itp., okazało się, że przyczyną były pamięci RAM. Warto sprawdzić dla świętego spokoju memtestem, z tym że należy testować minimum kilka godzin (a najlepiej przez noc, chyba że od razu “sypną” błędami) jedno poprawne przejście memtesta o niczym nie świadczy.

Witam.

Dziękuje Wszystkim za dotychczasową pomoc.

Sytuacja obecnie wygląda tak. Razem ze znajomym przerobiliśmy wszelkie poradniki dotyczące naprawy tego problemu, jednak nic nie podziałało. W końcu namówiłem, aby znajomy dowoltował kartę. Po krótkim instruktarzu z mojej strony wziął i ze strachem w oczach podbił wartość vcore z oryginalnej jaka była, czyli 950mW na 1050mW. Po tym zabiegu nic się złego nie dzieje. Karta chodzi jak powinna. Firefox otwarty z paroma zakładkami w tym coś tam leci na YouTube w FullHD. W tle film puszczony osobno z playera. Oraz gra na full detalach na full ekranie. I tak przez ponad 3 godziny nie ma żadnych anomalii. Nie trzeba było nic kombinować z zasilaczem na szczęście. Z edytowaniem biosu aktualnie się znajomy wstrzyma, gdyż takie sprawy zawsze ja robiłem, jednak ze względu na odległość nic na razie on sam nie będzie robił. Gdyby sytuacja miała miejsce tutaj na miejscu, to osobiście bym kartę reklamował, gdyż płacąc prawie 1000zł mam prawo mieć produkt w pełni sprawny bez kombinowania prawda? Inna sprawa, to taka, że ‘‘fachowcy’’, którzy składali komputer w serwisie i niby przeprowadzali testy sprawnościowe i stabilności co miało wyeliminować wszelkie konflikty tym samym opóźniło przesyłkę o kilka dni nie stwierdzili problemu. Ciekawe… Pytanie mam tylko takie. Gdyż do tej operacji dowoltowania został użyty program EVGA Precision X 3.0.3. Czy używać tego programu, czy lepszy do tej karty co ma znajomy będzie MSI Afterburner 2.2.4 ? Który bardziej polecacie.

Pozdrawiam.

Większość osób zaleci raczej MSI afterburner.

Witam

Bardzo dziękuję za pomoc.

Aktualnie sytuacja z kartą wygląda tak, iż znajomy po skontaktowaniu się z Gigabyte w UK wysłał do nich kartę na gwarancji. Przedtem karta została sprawdzona na trzech komputerach i problem był ten sam nawet dowoltowanie i przetaktowywanie nic nie dało. Karta dotarła już do producenta i mam nadzieję, że szybko uporają się i odeślą znajomemu egzemplarz wolny od wad.

Pozdrawiam.