GENERAL PROTECTION FAULT! nie mogę wejść w instalatora WinXP

witam

mam problem, gdyż musze zrobić format na moim kompie, a nie mogę wejść w instalatora Windowsa XP! Problem pokazał się u mnie 1 raz, wcześniej było wszystko ok…

przy włożeniu płyty do napędu, zaczyna ona bootować, ale po chwili pokazuje sie ten błąd:

TRAP 0000000D ============= GENERAl PROTECTION FAULT ==========

I potem jakieś dane.

czytałem wcześniej na forach na ten temat no i w biosie nie mam nic takiego jak opcję boot sector virus protection lub podobną, jak to opisał JNJN w

viewtopic.php?t=47566&highlight=general+protection+fault

jak by ktoś wiedział co z tym zrobić prosze bardzo o pomoc!

dodam, że mój komputer posiada AMD Athlon 3000+

Sprawdź dokładnie i poszukaj opcji z ochroną bootsectora w menu Advanced BIOS Features:

advancedbiosfeatures.th.jpg

w moim biosie ustawienia konfiguracji bootowania wyglądają mniej wiecej tak:

http://img57.imageshack.us/img57/5049/10052009773.jpg

zmieniałem Quick Boot na Disabled, ale problem nadal tkwi. Co tu można zmienić innego?

Nie wchodź w opcje bootowania tylko zaawansowane -> Advanced

zrobiłem zdjęcia menu mojego biosu w adkładce Advenced:

11052009779.jpg

potem poszczególne właściwości:

11052009780.jpg

11052009781.jpg

11052009782.jpg

11052009784.jpg

11052009785.jpg

11052009786.jpg

i co robić dalej?

Spróbuj w Plug&Play O/S dać yes, zapisać i spróbować…

no niestety to samo:( a czy może to być wina kośi RAMu? bo gdzieś wyczytałem, że przy tym błędzie u kogoś innego, proponowali tej osobie, aby sprawdziła sobie RAM jakimś programikiem… może u mnie też o to chodzi?

Sprawdź pamięci programem memtest86 :slight_smile:

nie wiem na czym dokładnie polega sprawdzanie pamięci programem memtest86, ale moja cierpliwość dobiegła końca po ok 2,5 godz;/ pasek “pass” przeszedł do 100% chyba 4 razy, potem zaczęły rosnąć liczby “Errors per memory slot” aż po ok 25min rośnięcia tych liczb po prostu zresetowałem kompa. Instalator dalej sie nie uruchamia, dalej występuje błąd z tematu… co zrobić teraz? pomóżcie…

11052009788.jpg

Powiem tak, zapuść ten test najlepiej na całą noc, żeby wykryć błąd pamięci potrzeba czasu… :slight_smile:

robiłem memtest przez całą noc, dokładnie 9 godz… pasek pass znowu zatrzymał sie na 23%, Errors per memory slot doszło do 3232260000, wiec zrezygnowałem z dalszego czekania;/ myśle, że program nie potrzebuje aż tyle czasu na to wszystko… ;/

Ile masz kości pamięci?

Jeśli dwie wyjmij losowo jedną i spróbuj, jeśli pójdzie wina pamięci, jeśli nie to wymień je lub zamień miejscami.

Jeśli posiadasz jedną kość pamięci pożycz od kogoś kość o podobnych parametrach.

no niestety nic nie pomogło;/ mam 2 kości pamieci, wyciągnąłem jedną błąd sie pokazuje, potem zamieniłem i wyciągnąłem 2, potem zamieniłem je miejscami w slootach, i dalej nic;/ a czy może byc to wina Windowsa którego mam na płycie? ale wcześniej wszystko dobrze sie instalowało, tak samo na laptopie uruchamia sie instalator…

a czy może jest to jakaś wina z błedem, który pokazuje sie zaraz po włączeniu kompa, nie moge tego zamknąć bo po 10 sek błąd znowu sie pokazuje i tak w kółko… poprostu chowam go żeby go nie było widać… foto niżej:

beztytuuhai.jpg

A co to za aplikacja ten system.exe?

Nie kojarzy mi się to z żadnym składnikiem Windowsa… :?

Ale po krótkim namyśle muszę stwierdzić, że:

Pokaż log z HijackThis. Instrukcja :arrow: viewtopic.php?f=16&t=36654

Pokaż log z Combofix. Instrukcja :arrow: viewtopic.php?f=16&t=36654

Logi dajesz na wklej.org lub wklej.eu a w poście Pokażesz tylko link.

Być może to Ci pomoże w podjęciu decyzji:

Trojan-PSW.Win32.Delf.e [24 września 2007, Poniedziałek] 




Celem tego trojana jest kradzież poufnych danych. Ma postać pliku PE EXE o rozmiarze 169 472 bajtów. Powstał w języku programowania Delphi.


Instalacja


Po uruchomieniu trojan kopiuje się do foldera systemu Windows jako “system.exe”:


%System%\system.exe

Następnie trojan dodaje odsyłacz do swojego pliku wykonywalnego w rejestrze systemowym, przez co zapewnia sobie uruchamianie się wraz z restartem systemu Windows na zaatakowanym komputerze:


[HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]

"SysTray" = "%System%\system.exe"


Trojan dodaje również następującą wartość do rejestru systemowego:


[HKCU\RemoteAccess\Adresses]


Funkcje szkodnika


Trojan przechwytuje informacje (łącznie z hasłami) wprowadzane przez użytkownika.


Wykonuje następujące działania:


robi zrzuty ekranu

rejestruje uderzenia klawiszy

śledzi ruch myszki

przechwytuje hasła przechowywane w pamięci podręcznej.

Przechwycone dane są następnie wysyłane zdalnemu szkodliwemu użytkownikowi za pośrednictwem poczty elektronicznej:


webm_ **** @mail.ru

rozwiązałem problem! pożyczyłem inną płytę z Win XP i uruchamia sie instalator przy bootowaniu:D :smiley: :smiley: myślę, że logi na razie nie bedą potrzebne:) pisze dopiero dzisiaj, bo dopiero dzisiaj wróciłem do domu:)