Generate Serial ATA driver diskette - komputer nie uruchamia się po instalacji sterowników

Witam, własnie zrobiłem format , zainstalowałem windows 7 i przy instalacji sterowników zresetował mi się komputer i wyskoczył napis :

Generate Serial ATA driver diskette [YN].  Jak wybrałem N to komputer sie wyłączył i jak próbowałem włączyc go znowu to po kilki sekundach wyłączał się

jakbym odłączał zasilanie, proszę o pomoc:)

z góry dziękuje

Jedyne co z twojego posta można wywnioskować, to to, że masz komputer, Windows 7 i problem. Na podstawie fusów z kawy można ewentualnie wywróżyć, że próbowałeś zainstalować np. sterownik SATA RAID. Podaj konfigurację komputera - to może coś się wymyśli.

xmaksio , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Moja płyta gółówna to Asrock P67 Pro 3, windows 7 64 bit, 

Przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś …

I sprawdź ustawienia kontrolera SATA w BIOSie. (patrz: poprzednia odpowiedź, hasło kluczowe: RAID)

Zdążyłem zrobic zdjęcie tego mam nadzieje ze to o to chodziło bo nie znalazłem nic z RAID post-269104-0-83761800-1417108562_thumb.

  1. Podłącz dysk do portu SATA oznaczonego na płycie głównej jako SATA3_0

  2. Przestaw SATA Mode na AHCI (to pozwoli wykorzystać mechanizm NCQ dysku twardego)

  3. SATA controller 0 przestaw w tryb Enhanced

  4. SATA controller 1 przestaw w tryb Enhanced (jesli napęd optyczny będzie się dziwnie zachowywał - przełącz ponownie na Compatible)

  5. Włącz obsługę SMART (Auto lub Enabled)

  6. Zapisz zmiany

 

Jeśli system po tych zmianach nie uruchomi się lub stanie na niebieskim ekranie, użyj ponownie instalatora i pozwól mu naprawić instalację Windows.

Nadal sie wyłącza : zdjęcie z aktuaalnych ustawien

http://pl.tinypic.com/r/10drw37/8

wyskoczył komunikat ,ze nie można automatycznie naprawic 

To nie jest instalator Windows … Sprawdź sekwencję startową napędów.

Wiem ze to nie jest instalator, wczesniej jak próbowałem to wyskoczył komunikat że nie można automatycznie naprawic, dopiero pozniej zrobiłem zdjęcie komunikatu który pojawił się przez “Generate Serial ATA…” 

Zdjęcie do napędów http://allegro.zapodaj.net/102e4da7c66b.jpg.html

Zmień boot option. Na pierwszej pozycji na Być dysk WDC. Albo wyjmij płytę z napędu.

zmieniłem, przez 10 minut było ok i przy połączeniu z siecią znowu sie wyłączył

To ty masz (a w zasadzie twój komputer ma) głębszy problem, niż tylko źle ustawiony kontroler.

To znaczy ze co?;p jest problem z płytą , czy z dyskiem?

Szklana kula mówi: uruchom komputer botując z płyty LiveCD z jakimś linuksem i zobacz czy też się restartuje. Jeśli nie - to problem masz z Windowsem, jeśli się wyłączy - to masz do wyboru:

  • zasilacz

  • pamięci

  • płyta główna

  • chłodzenie procesora

  • i na samym końcu dysk - bo tu raczej komputer by się zawieszał niż wyłączał (choć - kto wie - ostatnio seria Green wykazuje spadek jakości wykonania)

Pozyczyłem LiveCD z mintem, i po 20 minutach komp się wyłączył…

Hej,

Czyli raczej nie jest to kwestia uszkodzonego dysku - zostają więc pozostałe możliwe uszkodzenia. Sprawdźmy zatem pamięć RAM przy pomocy MemTestu - http://www.memtest.org/. Ważne, by pamięć testowana była po jednej kości i przez minimum godzinę.

Warto też sprawdzić temperatury sprzętu, czy oby na pewno się on nie przegrzewa.

Pozdrawiam,

Dimatheus