Generator ciagu znakow?

Witam potrzebuje na stronę generatora(bo nie wiem jak to inaczej nazwać) który będzie “generowal” 25 znakowy ciag liter i liczb(losowo) za każdym odświeżeniem strony inny ciąg liter i liczb ( z myślnikiem co 5 przykład. rkq2q-wdyd6-d32q6-w72dm-c49sj)

Chciałby dowiedzieć sie jak takie coś zrobić bo wogłle nie wiem od czego zacząć i jak się za to zabrać wiec liczę na wasza pomoc(oczywiście wiem ze nikt nie wykona tego za mnie ale przynajmniej nakieruje mnie jak to zrobić )

z góry dziękuje za pomoc

W jakim języku programowania chcesz to zrobić? Client-side (np. JavaScript) czy server-side (np. PHP)?

jak już pisałem nie mam pojęcia jak sie do tego zabrać, w którym języku byłoby łatwiej zrobić coś takiego ?

Jeżeli musisz jedynie wygenerować 25-elementowy ciąg znaków, nie będziesz nigdzie tego ciągu wykorzystywał, to przynajmniej wg. mnie lepiej będzie użyć języka client-side. Jeśli nie będzie Ci ten ciąg do niczego potrzebny to nie ma potrzeby obciążania serwera.

Opiszę to na przykładzie języka JavaScript:

  1. Stwórz tablicę której kolejnymi elementami będą znaki, których będziesz używał do tworzenia ciągu znaków oraz pustą zmienną będącą Twoim ciągiem znaków.

  2. Stwórz pętlę wykonującą tyle powtórzeń ile znaków ma mieć wygenerowany ciąg.

  3. Za pomocą funkcji random obiektu Math wybieraj losowe elementy tablicy i dodawaj je do stworzonego na początku ciągu znaków.

Jeżeli chcesz dokładniejszego opisu, nie wiesz jak wykonać jakiś element, pytaj.

Ciekawy problem miałeś więc postanowiłem go rozwiązać :stuck_out_tongue:

Kod php

$dlg_1 = 5;

    $dlg_2 = 5;

    $znaki = '0123456789abcdefghijklmnopqrstuvwxyz';

    $ciag = '';

    for ($i=0;$i < $dlg_1; $i++) {

      for ($j = 0; $j < $dlg_2; $j++) {

          $ciag .= $znaki[mt_rand(0, strlen($znaki)-1)];

      }

      if ($i==$dlg_1-1) {break;}

      $ciag.='-';

    }

    echo $ciag;

Uuuu cos mi sie wydaje ze nie uda mi sie tego zrobic bo po tym co napisałeś to nie mam pojęcia od czego zaczac i jak zrobic np. tą pustą zmienna .

Ogólnie nie wiem jak się do tego zabrać.

I jeżeli mógłbyś jakoś dokładniej to opisać byłbym bardzo wdzięczny

pozdrawiam

Tłumaczenie zawsze idzie mi kiepsko…

Podam przykładowy kod:

function Generator()

{

  var Znaki = 'abcdefghijklmnopqrstuvwxyzABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ0123456789';

  var CiagZnakow = '';

  for(var i=0; i<25; ++i)

  {

    if(i>0 && i%5==0)CiagZnakow+='-';

    CiagZnakow+=Znaki[Math.floor(Math.random()*62)];

  }

  return CiagZnakow;

}

Na podstawie kodu będzie Ci chyba łatwiej zrozumieć.

bardzo dziekuje za skrypty ale mam jeszcze jeden problem teraz nie moge dodaj ich do strony html

Myslalem ze nie będę miał z tym problemu ale jednak sie mylilem. Niby dodaje te skrypty do strony ale żaden mi nie działa ;|