Generator instalatora jaki?

Witam.

W końcu po kilku latach dłubania w studenckiej wersji 3DMAX ( http://www.autodesk.com/education/free-software/students-university/popular ) ukończyłem  dodatek do FSX/P3D.

Teraz przyszedł czas żeby wszystkie pliczki dzwieki “gaugesy” itp. wpakować do instalatora.

No i tu zaczynają sie schody. Programista ze mnie  jak z koziego zadka trąba, więc  umysliłem sobie że wykorzystam   jakiś  gotowy generator instalatorów. I o co chodzi  mi z tymi schodami.

Otóż Ci co interesują się symulatorami w/w  wiedzą  co i jak oraz gdzie recznie wgrać. Mnie natomiast zależy aby to samo ale z automatu  robił instalator. Wiadomo pliki *.fx żeby trafiły do katalogu effect

dzwięk do Sounds a sam model z teksturami  i całą resztą do Simobject/ Airplanes. No ale przerobiłem wszystkie dostepne  na DP  generatory i żaden nie  robi tego co wymagam poprawnie. Owszem generowane są ładne pliki exe ale po  instalacji wszystko jest nawalone w jednym katalogu mimo że  chierarchię  mam w źródle  utrzymaną.

Interesuje mnie  to czy  macie  wiedzę  na temat generatora w którym jestem w stanie  ustawić wszystko tak żeby klikać tylko next next  itd  i żeby wykrył  ów instalator że FSX/P3D jest w takiej a takiej lokalizacji i żeby    każdy plik trafił na swoje miejsce.

 

Z góry dziękuję za informację.

 

PS.

Wdzięczny będe za tutek  pokazujący jak  w/w chierarchię utworzyć  tak by była  utrzyman po instalacji.

Najlepszy stosunek między łatwością obsługi a funkcjonalnościa ma moim zdaniem Inno Setup

http://www.jrsoftware.org/isinfo.php

 

“No ale przerobiłem wszystkie dostepne  na DP  generatory i żaden nie  robi tego co wymagam poprawnie. Owszem generowane są ładne pliki exe ale po  instalacji wszystko jest nawalone w jednym katalogu mimo że  chierarchię  mam w źródle  utrzymaną.”

W Inno Setup trzeba wskazać gdzie zawartość folderu źródłowego ma trafić. Domyślnie leci wszystko do jednego folderu

Ewentualnie nic nie wskazywać pojedynczo, tylko kazać całość folderu źródłowego wrzucić na docelowe miejsce i wtedy foldery zostaną zachowane.

Inno sprawdziłem raz jeszcze i robi  tak jak robił instalator czyli do bani.

Już powrzucałem wszystko w odpowiednie miejsca i z tamtąd pobieram żeby zapamiętał ale to nic dosłownie NIC nie daje… lipa lipą widać pozostaje .

Lipą są Twoje skrypty instalacyjne.

Pewnie nawet nie zerknąłeś do dokumentacji.

 

A jak niby mam pisać skrypt. Ja się pytam jak. Nie jestem  programistą. Jedynie jestem specjalistą  od CAD/CAM (bo za to mi  firma płaci) i 3D MAX-em ( w domu)

Rozumiem że polak musi  potrafić  spawać, polować, lutować, być elektrykiem politykiem a nawet  zna"f"cą futbolu i krytykiem filmowym no i conajmniej  znać c+ i Javę.

Mnie poprostu interesuje idioto odporny generator instalatorów  w którzym wskarzę co  i jak w jakiej chierarchi  ma być  zmontowane  tak by  jedyny wysiłek jaki  odbiorca  produktu bedzie musiał włożyć to wybranie docelowego katalogu instalacji.

 

Więc raz jeszcze powtórzę … szukam  takiego generatora który nie bedzie żył po swojemu i zrobi wszystko tak jak  ja chce.

No to najłatwiejsze będzie archiwum SFX

Inno setup na pewno poprawnie zachowuje hierarchię katalogów, sam mam trochę sfxów pakowanych w is.

Do programu dołączona jest ponadto bardzo precyzyjna instrukcja.

 

Może też ręcznie wskazywać gdzie dany plik ma zostać skopiowany używając

Source: "D:\Dane\Jakiśplik1.pak"; DestDir: "{app}\Twój folder 1"; Flags: ignoreversion 
Source: "D:\Dane\Jakiśplik2.pak"; DestDir: "{app}\Twój folder 1"; Flags: ignoreversion 
Source: "D:\Dane\Jakiśplik3.pak"; DestDir: "{app}\Twój folder 1"; Flags: ignoreversion 
Source: "D:\Dane\Jakiśplikwinnymfolderze.pak"; DestDir: "{app}\Twój folder 2"; Flags: ignoreversion