Generator instalatora jaki?


(Iiyama) #1

Witam.

W końcu po kilku latach dłubania w studenckiej wersji 3DMAX ( http://www.autodesk.com/education/free-software/students-university/popular) ukończyłem  dodatek do FSX/P3D.

Teraz przyszedł czas żeby wszystkie pliczki dzwieki "gaugesy" itp. wpakować do instalatora.

No i tu zaczynają sie schody. Programista ze mnie  jak z koziego zadka trąba, więc  umysliłem sobie że wykorzystam   jakiś  gotowy generator instalatorów. I o co chodzi  mi z tymi schodami.

Otóż Ci co interesują się symulatorami w/w  wiedzą  co i jak oraz gdzie recznie wgrać. Mnie natomiast zależy aby to samo ale z automatu  robił instalator. Wiadomo pliki *.fx żeby trafiły do katalogu effect

dzwięk do Sounds a sam model z teksturami  i całą resztą do Simobject/ Airplanes. No ale przerobiłem wszystkie dostepne  na DP  generatory i żaden nie  robi tego co wymagam poprawnie. Owszem generowane są ładne pliki exe ale po  instalacji wszystko jest nawalone w jednym katalogu mimo że  chierarchię  mam w źródle  utrzymaną.

Interesuje mnie  to czy  macie  wiedzę  na temat generatora w którym jestem w stanie  ustawić wszystko tak żeby klikać tylko next next  itd  i żeby wykrył  ów instalator że FSX/P3D jest w takiej a takiej lokalizacji i żeby    każdy plik trafił na swoje miejsce.

 

Z góry dziękuję za informację.

 

PS.

Wdzięczny będe za tutek  pokazujący jak  w/w chierarchię utworzyć  tak by była  utrzyman po instalacji.


(Indy) #2

Najlepszy stosunek między łatwością obsługi a funkcjonalnościa ma moim zdaniem Inno Setup

http://www.jrsoftware.org/isinfo.php

 

"No ale przerobiłem wszystkie dostepne  na DP  generatory i żaden nie  robi tego co wymagam poprawnie. Owszem generowane są ładne pliki exe ale po  instalacji wszystko jest nawalone w jednym katalogu mimo że  chierarchię  mam w źródle  utrzymaną."

W Inno Setup trzeba wskazać gdzie zawartość folderu źródłowego ma trafić. Domyślnie leci wszystko do jednego folderu

Ewentualnie nic nie wskazywać pojedynczo, tylko kazać całość folderu źródłowego wrzucić na docelowe miejsce i wtedy foldery zostaną zachowane.


(Iiyama) #3

Inno sprawdziłem raz jeszcze i robi  tak jak robił instalator czyli do bani.

Już powrzucałem wszystko w odpowiednie miejsca i z tamtąd pobieram żeby zapamiętał ale to nic dosłownie NIC nie daje... lipa lipą widać pozostaje .


(Indy) #4

Lipą są Twoje skrypty instalacyjne.

Pewnie nawet nie zerknąłeś do dokumentacji.


(Iiyama) #5

 

A jak niby mam pisać skrypt. Ja się pytam jak. Nie jestem  programistą. Jedynie jestem specjalistą  od CAD/CAM (bo za to mi  firma płaci) i 3D MAX-em ( w domu)

Rozumiem że polak musi  potrafić  spawać, polować, lutować, być elektrykiem politykiem a nawet  zna"f"cą futbolu i krytykiem filmowym no i conajmniej  znać c+ i Javę.

Mnie poprostu interesuje idioto odporny generator instalatorów  w którzym wskarzę co  i jak w jakiej chierarchi  ma być  zmontowane  tak by  jedyny wysiłek jaki  odbiorca  produktu bedzie musiał włożyć to wybranie docelowego katalogu instalacji.

 

Więc raz jeszcze powtórzę ... szukam  takiego generatora który nie bedzie żył po swojemu i zrobi wszystko tak jak  ja chce.


(Indy) #6

No to najłatwiejsze będzie archiwum SFX


(sadaj72) #7

Inno setup na pewno poprawnie zachowuje hierarchię katalogów, sam mam trochę sfxów pakowanych w is.

Do programu dołączona jest ponadto bardzo precyzyjna instrukcja.

 

Może też ręcznie wskazywać gdzie dany plik ma zostać skopiowany używając

Source: "D:\Dane\Jakiśplik1.pak"; DestDir: "{app}\Twój folder 1"; Flags: ignoreversion 
Source: "D:\Dane\Jakiśplik2.pak"; DestDir: "{app}\Twój folder 1"; Flags: ignoreversion 
Source: "D:\Dane\Jakiśplik3.pak"; DestDir: "{app}\Twój folder 1"; Flags: ignoreversion 
Source: "D:\Dane\Jakiśplikwinnymfolderze.pak"; DestDir: "{app}\Twój folder 2"; Flags: ignoreversion