Generic 16.BSXH jak się tego pozbyć

Witam wszystkich fachowców.

Niedawno spotkała mnie niemiła niespodzianka. Otóż AVG 9.0.733 wykrył w urządzeniu HUAWEI 156 coś takiego:

Koń Trojański Generic 16.BSXH ścieżka do pliku: F:\ResetDevice.exe

Gdy próbuję go wyleczyć wyskakuje coś takiego:

Niektórych plików nie można uleczyć. Obiekt lub obiekty znajdują się na dysku optycznym

Czy ktoś wie jak się tego pozbyć. Próbowałem ComboFix i nic z tego.

ArcaVirMicroScan, SuperAntySpyware, Malwarebytes - nie wykrywa takiego zagrożenia.

Z tym nic nie zrobisz, skoro plik znajduje się na płycie CD/DVD. Najpewniej to fałszywy alarm ze strony antywirusa.

Szukałem w necie jednak nie znalazłem informacji na temat takiego wirusa. Jedyne co znalazłem to Generic 14… Zarażony plik

znajduje się w modemie usb HUAWEI 156G służącym do łączenia z netem. Gdyby to była płyta to miałbym to gdzieś. Słyszałem, że AVG bywa przeczulony, ale najbardziej dziwi mnie fakt, że przez około 8 m-cy było OK, a wczoraj coś wyskoczyło. Przecież nie zmieniałem zawartości plików urządzenia.

Jeżeli ktoś coś wie na temat tego wirusa, a tym bardziej jak go usunąć to poproszę o odpowiedź. ![-o<

Parę minut wcześniej próbowałem skanować VCLINER-em. Jednak nie ruszył on dołączanego urządzenia.

zielony ot że znalazł wczoraj to nic dziwnego: właśnie wczoraj rano avg ściągnął mi aktualizację. zaraz potem zaczął zglaszać problem

wczoraj avg znalazł mi tego wirusa na twardzielu: zgłosił próbę uruchomienia:

Generic16.BRXC wskazał na plik CDAC11BA.EXE i stwierdził że nie może usunąć.

wrzuciłem pełny skan avg, potem wrzuciłem avira, potem dobryskaner -> nic nie znalazł

AVG dalej zgłaszał problem: za którymś razem usunął:

Generic16.BSXH z lokalizacji C:\Users\mm\AppData\Local\Temp\ResetDevice.exe

szukając info o wirusie trafiłem tutaj. DOPIERO wtedy sprawdziłem skanem

stacja dysków CD(f:)blueconnect no i znalazł!

F:\ResetDevice.exe Generic16.BSXH (plik datowany jest na 2008-02-21)

SZCZEGÓŁY PROCESU: C:\Windows\EXPLORER.EXE ID procesu 292

nie wiem o co chodzi? czy optyczny dysk można zainfekować z zewnątrz? jak to sprawdzić?

Skoro zagnieździł mi się na twardzielu to znaczy że wirus jest aktywny.

czy Avg usunął problem czy tylko go już nie widzi?

No to sprawa jasna. Jest to błąd w definicjach AVG.

Czyli mam rozumieć, że to tylko błąd bazy wirusów AVG. Jeszcze tylko dla pewności zapytam: Gdy wyskakuje okno z ostrzeżeniem o wykryciu wirusa w urządzeniu HUAWEI 156G mam to po prostu ignorować?

Dziękuję za odpowiedzi. Jestem spokojniejszy.

Tak. Jest to błąd ostatniej aktualizacji AVG. Rozmawiałem już w tej sprawie z Działem Technicznym AVG Polska i potwierdzili błąd. Następna aktualizacja usunie ten fałszywy alarm.