Generic 16.BSXH jak się tego pozbyć

(system) #1

Witam wszystkich fachowców.

Niedawno spotkała mnie niemiła niespodzianka. Otóż AVG 9.0.733 wykrył w urządzeniu HUAWEI 156 coś takiego:

Koń Trojański Generic 16.BSXH ścieżka do pliku: F:\ResetDevice.exe

Gdy próbuję go wyleczyć wyskakuje coś takiego:

Niektórych plików nie można uleczyć. Obiekt lub obiekty znajdują się na dysku optycznym

Czy ktoś wie jak się tego pozbyć. Próbowałem ComboFix i nic z tego.

ArcaVirMicroScan, SuperAntySpyware, Malwarebytes - nie wykrywa takiego zagrożenia.

(deFco247) #2

Z tym nic nie zrobisz, skoro plik znajduje się na płycie CD/DVD. Najpewniej to fałszywy alarm ze strony antywirusa.

(system) #3

Szukałem w necie jednak nie znalazłem informacji na temat takiego wirusa. Jedyne co znalazłem to Generic 14..... Zarażony plik

znajduje się w modemie usb HUAWEI 156G służącym do łączenia z netem. Gdyby to była płyta to miałbym to gdzieś. Słyszałem, że AVG bywa przeczulony, ale najbardziej dziwi mnie fakt, że przez około 8 m-cy było OK, a wczoraj coś wyskoczyło. Przecież nie zmieniałem zawartości plików urządzenia.

Jeżeli ktoś coś wie na temat tego wirusa, a tym bardziej jak go usunąć to poproszę o odpowiedź. [-o<

Parę minut wcześniej próbowałem skanować VCLINER-em. Jednak nie ruszył on dołączanego urządzenia.

(Maciekmatt) #4

zielony ot że znalazł wczoraj to nic dziwnego: właśnie wczoraj rano avg ściągnął mi aktualizację. zaraz potem zaczął zglaszać problem

wczoraj avg znalazł mi tego wirusa na twardzielu: zgłosił próbę uruchomienia:

Generic16.BRXC wskazał na plik CDAC11BA.EXE i stwierdził że nie może usunąć.

wrzuciłem pełny skan avg, potem wrzuciłem avira, potem dobryskaner -> nic nie znalazł

AVG dalej zgłaszał problem: za którymś razem usunął:

Generic16.BSXH z lokalizacji C:\Users\mm\AppData\Local\Temp\ResetDevice.exe

szukając info o wirusie trafiłem tutaj. DOPIERO wtedy sprawdziłem skanem

stacja dysków CD(f:)blueconnect no i znalazł!

F:\ResetDevice.exe Generic16.BSXH (plik datowany jest na 2008-02-21)

SZCZEGÓŁY PROCESU: C:\Windows\EXPLORER.EXE ID procesu 292

nie wiem o co chodzi? czy optyczny dysk można zainfekować z zewnątrz? jak to sprawdzić?

Skoro zagnieździł mi się na twardzielu to znaczy że wirus jest aktywny.

czy Avg usunął problem czy tylko go już nie widzi?

(deFco247) #5

No to sprawa jasna. Jest to błąd w definicjach AVG.

(system) #6

Czyli mam rozumieć, że to tylko błąd bazy wirusów AVG. Jeszcze tylko dla pewności zapytam: Gdy wyskakuje okno z ostrzeżeniem o wykryciu wirusa w urządzeniu HUAWEI 156G mam to po prostu ignorować?

Dziękuję za odpowiedzi. Jestem spokojniejszy.

(Ripmav) #7

Tak. Jest to błąd ostatniej aktualizacji AVG. Rozmawiałem już w tej sprawie z Działem Technicznym AVG Polska i potwierdzili błąd. Następna aktualizacja usunie ten fałszywy alarm.