Generic Host... + WWDC + Hamachi

Stosując się do porad z WIEE … EEELU postów na tym forum połatałem system i pozamykałem porty stosując WWDC.

Problem teraz w tym, że zablokowałem jednocześnie Hamachi.

Dostaję takie powiadomienia:

errorxu0.th.jpg

Ok, jak odblokować te (i które) porty, które używa Hamachi?

W FAQu są dwa pytania. Ale jako noobek w tym temacie chciałbym teraz wiedzieć, co z tą informacją zrobić?

Najprościej będzie chyba “odkręcić” zmiany wprowadzone przez WWDC i zamiast tego użyć po prostu jakiegoś firewalla. Choćby i wbudowanego w system (jeżeli mowa o XP/Vista).

“Blokowanie” realizowane przez WWDC z powodzeniem zrobisz wyłączając ‘Udostępnianie plików i folderów’, jesli nie korzystasz), wyłączając usługi Host UPnP i Posłaniec. Firewall zresztą i tak zablokuje porty tych usług (dobrze skonfigurowany).

Acha - aby Hamachi dobrze działał włącz (w trybie automatycznego startu) usługę ‘Klient DHCP’ i zezwól na połączenia na potach wg. FAQ.

Czy pisząc “Host UPnP” chodzi ci o usługę “Host uniwersalnego urządzenia Plug and Play”? 0_o

Jaki to ma związek? :o No, dobra. Nie będę się kłócił :stuck_out_tongue:

A mógłbyś rozwinąć myśl “i zezwól na połączenia na potach wg. FAQ.”?

EDIT: Dobra, Hamachi włączone. Nie zauważyłem, że połączenie sieciowe Hamachi jest wyłączone, co ZAWSZE skutkuje takim błędem :oops:

Ale ponawiam pytania dot. tych usług.

Jakby co - firewall niczego mi nie blokuje bo zwyczajnie go NIE mam :twisted:

No tak, trochę mi się z rozpędu nie tak napisało. Oczywiście pisząc “Host uniwersalnego urządzenia Plug and Play” miałem na myśli “Usługa odnajdywania SSDP” :stuck_out_tongue:

Pomijając fakt, że miałem na myśli porty a nie poty :slight_smile: chodziło mi o Which ports / protocols does LogMeIn Hamachi use?. Czyli połączenia wychodzące TCP, port źródłowy (w zasadzie losowy), porty docelowe 12975 i 32976. Do tego port na którym program nasłuchuje połączeń UDP (ustawiany w Preferencjach) i połączenia IN/OUT z emulowanym serwerem DHCP (5.0.0.1).

Dodatkowe porty i adresy “przepuszczasz” w zależności od tego do czego chcesz używać Hamachi (udostępnianie plików, serwer gry, itp, itd).