Generowanie obrazów przy pomocy AI

Ale ja nie chcę dokonywać zmian na istniejących obrazach. Nigdzie o tym nie wspominałam. Chciałam, aby na tych generowanych wg opisu nie było konkretnego elementu, który generator dodaje wg własnej fantazji, chociaż nikt nie prosił. Kiedy jednak w opisie zaznaczam, że tego elementu ma nie być, to AI odbiera to dokładnie na odwrót i dodaje go jeszcze więcej. Także nie wiem w jaki sposób można mu przekazać, że czegoś ma tam NIE umieszczać. I tu nawet nie chodzi o coś konkretnego, tylko po prostu chciałabym wiedzieć, jak wykluczać wybrane elementy w tym opisie, tak aby AI ich przypadkiem nie wcisnęło do generowanej grafiki

Ten artykuł How to Use Microsoft Bing Image Creator with DALL-E 3 - Cloudbooklet AI twierdzi, że w Kreator Obrazów z aplikacji Projektant Microsoft można używać „negative prompts” czyli np “no humans” or “not red” ale nie wyglada mi jakby to dzialalo.

Poszukaj, moze cos znajdziesz, ja jak na razie nie trafilem na generator, ktory by sie przejmowal tym czego ma nie byc na obrazku. Moze malo ich widzialem

Tak, czytałam to, ale jak wpisałam „no flowers” to było jeszcze więcej kwiatków niż normalnie. Jak wpisuję „not flowers”, jest tak samo. Po prostu nie reaguje albo reaguje na odwrót.
Dziwne jak dla mnie, że ignoruje albo nie rozumie, że czegoś ma nie być

zwyczajnie takie rzeczy nie działają Reddit - Dive into anything dlatego generatory są fajnie, do czasu gdy chcemy się pobawić a nie zrobić coś konkretnego

edit: może warto sprawdzić wtyczki AI do GIMP’a, przynajmniej można zaznaczyć sobie obszar na którym mają działać. To coś podobnego do AI w Photoshopie. Niestety nigdy ich nie używałem, instalacja może być skomplikowana

1 polubienie

Napisałam, żeby zamienił kwiaty na koty, to mi zrobił koty wśród kwiatów :frowning:

Nie bardzo rozumiem czego chcesz.
Kiedy w Kreatorze obrazów wpiszę „ogród bez kwiatów” to generuje mi takie coś

Nie chciałem kwiatów, nie mam kwiatów.
Jeśli na tym konkretnym obrazku będę sie chciał pozbyć fonntanny to już musze uzyć jakiejś aplikacji graficznej.

Np. Magic Eraser, czy jakoś:

Mój film, nagrany ponad rok temu.
Obecnie interfejs tego narzędzia jest po angielsku. Poza tym, mamy jasne tło i nieco inaczej rozmieszczone funkcje. Dodatkowo Magic Eraser działa - tak i na Androidzie, jak i na iOS w orientacji poziomej.

Tak, w przypadku ogrodu faktycznie to polecenie działa. Natomiast w przypadku niektórych innych grafik już nie. Najwyraźniej zależy to od rodzaju grafiki i wybranego stylu. W każdym razie w wielu przypadkach AI ignoruje takie polecenie albo wręcz interpretuje je na odwrót i dodaje jeszcze więcej kwiatów:

I nie, nie chcę niczego usuwać z gotowego obrazu. Jakbym chciała, to mogę to sobie zrobić w GIMP, ale nie to mnie interesuje, tylko skuteczne polecenie, aby AI generując grafikę nie dodawał do niej konkretnego elementu.
Proszę więc podaj mi w jaki sposób mam wpisać polecenie, aby AI wygenerował kartkę z okazji Dnia Matki, na której nie będzie ani jednego kwiatka

@Edycja:
Taka prośba do moderatora, bo dyskusja skręciła w całkiem innym kierunku, więc dobrze by było wydzielić część o AI i przenieść do stosownego działu jako post zatytułowany np. „Generowanie obrazów przez AI” czy coś w tym stylu

Ten generator wyraźnie stwierdza

Rany, ale ty masz ciężki problem ze zrozumieniem :frowning: NIE CHCĘ DOKONYWAĆ ŻADNYCH ZMIAN NA GOTOWYM OBRAZKU!
Już ci nawet zapodałam screena, na którym widać, że poleciłam AI wygenerowanie kartki na Dzień Matki BEZ KWIATÓW, a on mi wygenerował z kwiatami. Czego nie rozumiesz??
Tak, akurat ogród generuje bez kwiatów, ale w przypadku kartki na Dzień Matki ignoruje takie polecenie, więc pytam, jak do niego przemawiać, żeby zawsze się do niego stosował, a nie tylko wtedy, kiedy mu pasuje

Da się?

OK, to dlaczego kiedy wpisałam to co widać na moim screenie z wcześniejszego posta, czyli „greeting card for Mather’s Day whitout flowers”, to dostałam same kwiatki? Teraz wpisałam dokładnie tak jak u ciebie i nadal mam jedną grafikę z kwiatkami, ale 3 już bez nich. Czyli co, zależy jak się skonstruuje zdanie, czy o co chodzi? Możesz wytłumaczyć, na jakiej zasadzie to działa? Dlaczego w pierwszym poleceniu zignorował „whitout flowers”, a w drugim je uwzględnił?

Ponieważ Kreator Obrazów mimo ze opiera sie na tym samym DALL-E nie jest tak „inteligentne” tak AI Czat Bing który ma wersje 4.
Obrazki zamawia się na Czat Bing.
Te zostały tam zamówione a Kreator tylko wykonał co mu kazano.
P.S. Co do

Uczy sie. Gorzej ale sie uczy. Na tym, polega AI

2 polubienia