Generowanie obrazów przy pomocy AI

Jak będzie jakaś okazja i będę mieć natchnienie, to się postaram :slight_smile:

Miej natchnienie, bo w dzisiejczych czasach wystarczy wpisać w DALL-E tekst typu, im bardziej dokładny tym lepiej, np. " potwór w 3D, grajacy na saksofonie składa zyczenia noworoczne" i wtedy jest między innymi to co ponizej.

żeby uzyskać coś ładnego, musisz napisać znacznie większy „prompt” na kilka linijek, najlepiej do pisana promptu użyć AI :wink: ale kończę bo to nie ten wątek.

Napisałem

Z ciekawości chciałam wypróbować, byłam ciekawa, co mi wygeneruje, kiedy wpiszę „elegancka grafika w stylu art deco z okazji Nowego Roku 2024” (chyba, że to nie obsługuje polskiego?), ale okazało się, że to wcale nie jest darmowe :frowning: Kiedy klikam w „Generate”, to twierdzi, że skończyły mi się „kredyty” (jakie kredyty??) :frowning:
Chyba, że ja nie potrafię tego używać?

Nie próbowałem przy uzyciu j.polskiego.
Darmowe dla „wybrańców”. 15 generowanych obrazów, miesiecznie. Darmowe kredyty sa odnawiane w cyklu miesięcznym.
Dla reszty płatne.
https://help.openai.com/en/articles/6399305-how-dall-e-credits-work

No to nie jestem wybrańcem, a kupować nie zamierzam :frowning: Chciałam tylko przetestować…
A jest jakieś darmowe tego typu narzędzie?

@Yakii ale powiem Ci, że wg mnie jest jedna rzecz z powodu którego dobry artyści i graficy nie są zagrożeni. Nigdy nie wiesz co AI namaluje, możesz jedynie przybliżać to opisem. Zawsze mówię znajomym grafikom, żeby się nie przejmowali, wręcz obserwuję taki tręd że jest przesyt obrazami AI. Ludzie, którzy są skłonni płacić za grafikę, chcą mieć prace wykonane ręcznie, bo to robi się pewien wyznacznik wyjątkowości. Oczywiście kiepskich artystów wyprze AI.

ja do zabawy używam Kreator Obrazów z aplikacji Projektant Microsoft (bing.com) albo po prostu Bing Chat, którego proszę o namalowanie czegoś., czyli https://www.bing.com/chat

1 polubienie

Chyba jednak źle wpisałam, bo tworzenie trwa w nieskończoność i wygląda, że się ta AI zawiesiła :frowning:

@edycja:
Dopiero po wpisaniu: „elegant art deco greeting card for the New Year 2024” wygenerowało obrazy - trochę dziwne i mało noworoczne, ale bardzo w stylu art deco

1 polubienie

Działa bardzo ładnie i to na Twoim tekście.

No właśnie takie coś otrzymałam, ale dopiero po wpisaniu tej wersji po angielsku. W każdym razie mi to bardziej przypomina jakieś karty do Tarota czy innego wróżbiarstwa, niż kartki noworoczne.

Teraz zapodałam:
„elegant greeting card for the New Year occasion with text: „Happy New Year 2024” in blue and gold colors in art deco style with fireworks”
i wreszcie coś w miarę sensownego:

Aczkolwiek te „perły” mógł se darować. Fajerwerki nawet zacne wyszły, tylko właśnie te dziwne, perłowe guziki w ich środkach nie pasują

A w jaki sposób wykluczyć jakieś elementy? Kiedy dopisałam „without flowers”, to mi jeszcze więcej kwiatków nawaliło :confused:

to właśnie to o czym pisałem, tworząc coś od zera za pomocą AI zdajesz się na przypadek. Lepiej jest dodawać elementy korzystając z własnej kompozycji, czy nawet robić taką kompozycję ale krok po kroku bazując na własnym pomyśle - ale tutaj już potrzebne lepsze narzędzie np Photoshop

Sprawny grafik + Photoshop wspomagany AI to już potęga. Ja jednak czuję już po części przesyt tymi obrazkami z AI.

1 polubienie

To tez wtedy napisałem.
A poza tym to nie ty tworzysz a AI.
P.S. Grafikowi tez opisujesz w słowach co chciałbyś by ci stworzył, tyle ze on do tego zaprzęga swój mózg a nie np. uczenie maszynowe.

Zgodzę się, z punktu widzenia zamawiającego to jest mniejsza różnica, bo zdaje się on na grafika albo na AI. Jednak często miałem taką sytuację, że siadałem z grafikiem i prosiłem go o zmianę czy dodanie czegoś konkretnego w konkretnym miejscu. Tego popularne generatory obrazów AI (przynajmniej na razie) nie zrobią. Po prostu generują zupełnie inny obrazek od zera, na którym pewne rzeczy mogą być właśnie takie jak chciałeś ale inne zmienią się na takie jak nie chcesz - a były zgodne z oczekiwaniami na poprzedniej wersji. Poprawianie takiego obrazka w programie graficznym też do wygodnych nie należy. Nie ma warstw, nie ma obietków itp.

Najlepsze połączenie to wciąż grafik + narzędzie typu Photoshop wspierane AI - i mówię to jako wielki fan wszelkiego rodzaju generatorów AI.

Czyli nikt nie wie, jak coś wykluczyć? Próbowałam już:
"without flowers", "no flowers", "-flowers" i "--flowers"
, ale nic nie zadziałało, a skoro już zaczęłam się tym bawić, to chciałabym wiedzieć… Próbowałam coś wygooglować, ale nie znalazłam odpowiedzi. Znajduje mi tylko, że niby uwzględnia „negatywne podpowiedzi”, tylko nigdzie nikt nie napisał, jak taka negatywna podpowiedź ma wyglądać. Jakkolwiek nie napiszę, żeby nie dodawać kwiatów, to AI i tak s r a kwiatkami :frowning:

Pytamy u źródła czyli

2024-01-02 10.10.04 chat.openai.com 444b19aad933

Jak te powyższe aplikacje działają? Nie mam pojęcia

Akurat korzystałam z Kreatora obrazów Bing, a tam o nim nie wspominają.
DALL-E jak już ustalono, dla mnie darmowe nie jest, więc nie będę używać :stuck_out_tongue:
Sprawdzę te inne, ale nie wiem, czy są darmowe, a ten od Google raczej mnie nie interesuje, skoro jest znany z generowania obrazów psychodelicznych :stuck_out_tongue:
@Edycja:
Sprawdziłam ten RunwayML, ale w porównaniu z Bingiem strasznie badziewne grafiki generuje na podstawie tego samego opisu i też ignoruje negatywne podpowiedzi :frowning:
Innych nie testowałam, bo nie jestem zainteresowana łączeniem czy edycją. Chciałam się pobawić samym generowaniem na podstawie opisu. Myślę, że jako inspiracja może to być przydatne, no ale głupio, że nie można wykluczyć wybranych elementów (albo nie wiem jak to zrobić)

Zadałem to pytanie generatorowi grafik. Oto jego odpowiedź