Generowanie Tekstu

Witam.

Mam taki problem. Chcę wygenerować dosyć długą listę tekstu. Hmm…nie wiem jak to określić. Może podam przykład:

Załóżmy że mamy tekst:

mamama\122\dddd

mamama\123\dddd

mamama\124\dddd

mamama\125\dddd

Chcę wygenerować taka listę załóżmy do:

mamama\10000\dddd

W tekście zmienia się tylko ta liczba.

Trochę monotonne i nudne byłoby pisanie wszystkiego ręcznie. Chcę wiec się wspomóc komputerem.

Sądzę że istnieje program bądź funkcja w Excelu która może mi pomóc. I tu bardzo Was proszę o pomoc. Czy moglibyście coś poradzić na ten problem?

Wiem, wiem. W temacie nie wyraziłem się jasno. Niestety mam trudności z opisaniem tego problemu. Wybaczcie :slight_smile:

Pozdrawiam, Times.

tych stałych fragmentów tekstu nie musisz brać pod uwagę, można je dodać na końcu;

wystarczy że wygenerujesz to co się zmienia, ciąg rosnących/malejących liczb bardzo łatwo da się zrobić w arkuszu lub tabeli, potem tylko dodajesz te stałe elementy - można użyć opcji szukaj/zamień do ich wstawienia, np. w wordzie zamieniasz “koniec wiersza” na “tekst-koniec wiersza” (żeby coś dodać na końcu wiersza) lub “koniec wiersza” na “koniec wiersza-tekst” (aby dodać tekst na początku następnego wiersza);

koniec wiersza w wordzie oznacza się przez ^p, moźna też stosować inne funkcje, np. dowolna cyfra (^#) lub znak (^?)

Witam. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale napisałem prosty programik który wygeneróje to co mówiłeś.

Jak on działa:

Jest to aplikacja konsolowa. Po uruchomieniu pokaże się taki tekst:

Wprowadź pierwszy łańcuch znaków:

wpisujesz klawiaturą np tak jak podałeś: mamamama i naciskasz enter.

Kolejny komunikat:

Wprowadź minimalną liczbę:

wpisujesz np: 10 i enter.

Kolejny komunikat:

Wprowadź maksymalną liczbę:

wpisujesz np: 13000

Kolejny komunikat:

Wprowadź drugi łańcuch znaków:

wpisujesz tak jak napisałeś np: ddddd i wciskasz enter.

Aplikacja utowrzy plik o nazwie plik.txt

w pliku powinno być coś takiego:

mamamam\10\dddd

mamamam\11\dddd i tak dalej…

mam nadzieję że o to ci chodziło i że będzie działać :slight_smile:

http://files.filefront.com/ConsoleApplication1rar/;11714814;/fileinfo.html

Wielkie dzięki, Knot!

Waśnie o to mi chodziło. Dziękuje, że poświeciłeś troszkę czasu na napisanie tego programu.:slight_smile:

Masz u mnie duże Piwo! !!

chcialem zapytac czy posiada ktos jeszcze ten programik lub podobny i moglby udostepnic?

ogolnie chodzi o to aby zmienic “#” na liczby np od 100 do 100000 i zapisac do txt

TAB T=1

URL GOTO=http://www.strona.com/image/#

ONDOWNLOAD FOLDER=* FILE=* WAIT=YES

CLICK X=819 Y=658 CONTENT=EVENT:SAVEPICTUREAS