Genius SW-HF5.1 5005 buczenie

Witam.

Niedawno kupiłem glośniki Genius SW-HF5.1 5005. Popodłączałem wszystko dokładnie, włączam i słyszę buczenie. Wszystkie pokrętła poustawiane są mniej więcej na połowie. Może to wina karty dźwiękowej? Moja to: Realtek High Definition Audio. Jeżeli tak, to jaką w miarę tanią kartę byście polecali? Pomóżcie mi…

nie sądzę by to była wina karty… jeśli masz możliwość sprawdź na innej karcie (np. na komputerze kolegi). Być może to wina głośników.

Kiedy wyjmę wszystkie kable wejściowe - od komputera do głośników - to wszystko jest OK.

W dniu 15.07.2008 , o godzinie 16:43 został dopisany post przez bartex9

Dziwna sprawa ale posłuchałem na nich trochę muzyki i buczenie ustało. Mam nadzieję, że nie powróci. Spotkał się już ktoś z takim problemem?

Może źle styka któryś jack (np. zahacza o elementy obudowy) i powoduje zwarcie.

Chodzi Ci o kable od suba do satelitek?

W dniu 15.07.2008 , o godzinie 16:57 został dopisany post przez bartex9

Jest tak, że raz buczy a raz nie. Sprawdziłem wszystkie kable i nic. A może chodzi o połączenie z komputerem? Używam takiego, ża mam dwa jacki - czerwony i biały - i te kable się łączą i powstaje jeden zielony zwykły kabel taki, jak np. w słuchawkach.

W dniu 15.07.2008 , o godzinie 17:45 został dopisany post przez bartex9

Już wiem gdzie jest problem. W kablu od suba do komputera coś nie gra. Jak się go poruszy to zaczyna buczeć. Wystarczy go odpowiednio ustawić. Dzięki za pomoc :smiley:

Witam :slight_smile: Ja mam tez zestaw od kilku dni, i buczy zawsze. Nawet przy odłączonych kablach. Poziom głośności nie ma wpływu na buczenie, jest zawsze na tym samym poziomie. Po włączeniu słychać “buuuuuu”, jak pusci sie muzyke to owszem zagłusza to buczenie, ale przy filmach wieczorem przeszkadza i jest słyszalne. Możecie napisać czy macie tak samo , i cokolwiek słychać po włączeniu głośników ?

Postaram sie nagrać filmik i gdzies wrzucic , żeby pokazać dokladnie o co chodzi.

oto jak rozwiązałem ten problem : http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1163347.html