GENIUS SW-HF5.1 HomeTheater lepsze od Creativa i Logitecha?

http://pcarena.pl/page/76904/Genius-SW- … -pochwaly/

http://www.tronix-computers.pl/index.ph … ykuly&id=8

http://allegro.pl/item164630059_genius_ … rewno.html

Witam.

Czy ktoś ma ten zestawik ?

Może coś powiedzieć na jego temat ?

Jak to gra ?

Jak się ma do Creativów czy Logitechów ?

Duża różnica w jakości ?

W filmach będzie czuć, że to jest coś porządniejszego gra od creativów ?

Kup sobie creativy T6100 albo Logitechy X-540 i jakąś dobrą dźwiękówke. Mała moc ale jakość o niebo lepsza :slight_smile:

Mam logitechy Z-640 i SB Live! gra to gożej niż magnetofon mojego starszego. Dlatego zmieniam na Geniusy i ZS’a.

No to skoro masz takie wymagania to pozostaje ci Logitech Z-5500 :?

Za drogie za słabe i plastikowe obudowy… :stuck_out_tongue:

A myślisz że te Geniusy to dlaczego są takie tanie ? :stuck_out_tongue:

I w ogóle zacznij od zakupu Creative X-Fi :slight_smile:

No dlaczego są ? na pewno to ■■■■ nie jest tylko chciałem poznać opinie użytkowników. X-Fi ? różnicy nie będzie no jedynie w kasie… bo o wiele droższa.

Dobra może i te głośniki są w miarę dobre, ale

hahaha to jest dopiero dobre :hahaha::rotfl::hahaha::rotfl::hahaha::rotfl::hahaha::rotfl::hahaha:

X-Fi to dla jakiś DJ, ja nim nie jestem :slight_smile: szkoda wydawać 2x wiecej kasy

LOL. A tak w ogóle to ile masz kasy? Za 625zł w Pixmani są Logitechy Z-5400

akurat 400 zeta na Geniusy i pełnowartościowego ZS’a

Złączono Posta : 18.02.2007 (Nie) 14:37

"Wczoraj (24.10.06) otrzymałem z iCOMP w/w zestaw kina domowego. Przesyłka przyszła punktualnie, w idealnym stanie. Gdy ją rozpakowałem moim oczom ukazał się sprzęt, którego wygląd spowodował, że jego cena wydała mi się po prostu śmieszna (ciemne, piękne drewno, masywnie wyglądające głośiki). Genius przygotował swoje kino bardzo starannie. Wygląda on jak sprzęt high-end’owy, a nie jak głośniki za 419 złotych.

Po podłączeniu (b. proste, wręcz intuicyjne, żadna instrukcja nie jest potrzebna) rozpocząłem testy. Przyznam, że po usłyszeniu Genius’a prawie wyskoczyłem z butów. Bass gra wspaniale, jest niski i b. głęboki. Satelity grają niesamowicie przejrzyście. Wszystkie głośniki w zestawie są dwudrożne, poza centralnym, który jest 3-drożny! !!

"Mialem do tej pory wieze diory z mildtonami 80 watt, zestaw 5.1 logitech z-640, i geniusy mnie rozbily na drobne, mozna posluchac muzy nie to co na logitechu gry i filmy masakra!!, w tym przedziale cenowym a nawet i droszczych glosniczkacz nie znajdziecie rownych bo drewno to drewno a genius sie postaral, z czystym sumieniem polecam te glosniczki, aczkolwiek to jest moje prywatne odczucie.Moja ocena 8 poniewaz kuzym ma tonsile 180 watt oraz technicsa klasy aa i wiem jak moga brzmiec DOBRE glosniki,w stosunku do ceny jednak daje 10! !!

" zakupiłem te głosniczki po podłaczeniu ich do kompa i właczeniu muzyczki dzwiek to czysta poezja :slight_smile: sasiadka przestała mnie lubic, w porównaniu do poprzednich moich głosników creavtive t6060, te geniusy to rewelacja !!

" wczoraj zakupiłem ten zestaw za 500zł w media:) ale naprawde warto nie spodziewałem sie czegos takiego za taka smieszna sume! !!

ps:dałbym 800zł jak bym wiedział ze tak graja:P eh:)"

" Zacznę od Icompa.

Ocena 10/10, czemu?

Ano, dlatego, że; sklep ma bardzo profesjonalne podejście do klienta.

Jeśli masz wątpliwości, co do zakupu towaru, oraz jego wysyłki możesz napisać na email, ale co lepsze na gg.

Świetna sprawa, bo ledwo wcisnąłem enter wysyłając zapytanie, a już po kilku sekundach dostałem odp.

Ja akurat byłem pewny zakupu, ale chciałem się dowiedzieć jak się ma sprawa z wysyłką, no i po paru minutach(miłej :))rozmowy wiedziałem już wszystko, a nawet jeszcze więcej:-)

Serdeczne pozdrowienia dla Pani Justyny z Działu wysyłek(obsługa zamówień)-100% uświadomienia

Generalnie polecam zakup w tym sklepie, bo jest szybko pewnie i…tanio(taniej niż na allegro, i bezpiecznie(kurier-emailowy monitoring przesyłki)

No czas przejść do samych głośników.

Czekałem na nie z niepokojem, zastanawiając się, czy są naprawdę tak dobre jak w powyższych opiniach, i przede wszystkim czy będą lepsze niż głośniki, które dotychczas miałem(Mode com 2810)bo przecież wlasnie po to ta cała idea zakupu.

No i przyjechał kurier.

Niski chudy blondynek ze sporym podełkiem pod pachą.

Gość bardzo miły no i raczej silny, bo po tym jak pojechał zabrałem się do rozpakowywania zestawu, patrzę na pudło, a tam napisane:waga przesyłki-28 kg! !!

Odklejam taśmę i otwieram tektury pudła, wyjmuje smycz(prezent od sklepu, całkiem miły, bo akurat miałem do kluczy kupić)i …są Gienki.

Wyciągam satelitki ciężkawe, piękniutkie, to samo sub też piękny , ale troszkę cięższy i wielki.

Jeszcze przez chwilę łapię oddech i zabieram się do podłaczania, tego przepięknego zestawu.

Kabelki wszystko z zachowaniem polaryzacji, (+, -) i jest można odpalać kompa.

Windows się ładuje, ładuję , ładuje(bluzgam na wolny dysk i małą ilość ramu), ale końcu jest XP , sterowniki i programy sie załadowały.

Teraz akcja winamp(equalizer tak jak przy starym zestawie) ulubiona nutka i …brak słów.

To co przezyłem przez 4 minuty było nie do opisania.

Jakość dzwięku w porównaniu do starego zestawu…perfekcyjna.

Czyściutkie delikatne soprany i potężne mięciutkie basy po prostu rewelacja.

Na mojej słabiutkiej karcie sound blaster live 16 bitowej zestaw gra jak … no wlasnie sam nie wiem jak co, po prostu swietnie.

Stare głośniki potrafiły wyciągnąć z tego live zdawało się ladny dzwięk, dobre basy i niegłupi sopran, ale to co robi Genius to masakra.

Przed zakupem myślałem ze to karta jest az tak lipna iz w dźwięku(szczególnie 5.1(gry np. FIFA 07, San andreas)słychać takie trzaski gdy np. strzelisz bramke w F07, albo obok ciebie przejedzie samochód S.A. ale to w większości była wina głośników, ze nie umiały tego poprawnie odtwarzac, choc karta jak mowie słaba.

Gienki te wszystkie zgrzyty i niedociągnięcia karty swietnie kamuflują, same modelując dzwięk, sprawiając, że jest on rewelacyjny.

Nie jestem audiofilem, ale potrafie odróżnić dobry dźwięk od chłamu.

Po 2 letniej przejażdżce na mode comie chciałem cos lepszego, bo to co one prezentowaly już mi nie wystarczło(choc na swa cene owego czasu były niedoścignione, nawet dzis polowa creative’ow nie ma szans), i kupilem te gienki, zestaw który podobnie jak innych rozwalił mnie doszczętni.

Napisze Wam kilka roznic miedzy tym zestawem a mim poprzednim

1.Głośniki w całości drewniane(drewno najwyższej jakości bardzo solidne i co wazne bardzo ladne)

  1. Satelitki przednie i tylne są 2-drożne a centralny 3-drozny!!!Co sprawia ze głośniczki graja dzwieki których mode com nie potrafi zapodac, bo podaje to w jednym głośniku(wszystko zlane)Srednie i wysokie tony doskonale słyszalne i pieknie ze sobą współpracujące.

3.Subwoofer gra bardzo czysto gleboko , potężnie ale nie męczy ucha.

Ktos napisal kiedys ze jak głośnik jest w srodku(nie wystaje na zewnątrz) to jest lipa bo gra wszystko drzy a wogole go nie slychać.

Nie wiem kto to pisal ale nie miał racji.Sub powinien skupic się na niskich tonach a taka budowa to doskonale mu zapewnia.(jedyne obawe mam co do tej budowy w tym względzie czy jest dobrze chłodzony ten sub.Ale jak patrze do srodka przez bas reflrx to sadze ze jest ok. bo zimne powietrze zanim wyleci na zewnatrz pada na wzmacniacz.)

4.Glosniki czy graja czy nie, nie buczą !!

5.Sub jest potężny, gra głośno, ale nie ma rezonansu blach itd.

Nie wiedziałem ze tak może być bo plytki czy perfumy na regale stoja spokojnie mimo to że basy są potwornie niskie ze uszy potrafi zatkac jak np. wtedy gdy zanuzamy się do wody.

Ale to chyba ta zaleta drewna.

Czasami zastanawiam się co jest nie tak bo jak przy tamtych wyłączałem listwe to było jedne wielkie zgrzytniecie, a tu jak mowie nic.

6.Glosniki maja cos we wzmacniaczu czy gdzies(nie znam się) ze ■■■■■■■■■■ odczytują, czy koduja na rozne kanaly dźwięk.

Np. w filmach przy wlaczonym CMSS na zwykłym filmie z dźwiękiem lame mp3 slychac tak jakbyśmy oglądali film w wersji dvd,.Super opcja z centralnym, gra głównie sam wokal(dialogi), co w polskich filmach czy tych z lektorem jest bardzo przydatne.

To największe roznice obu zestawow które są jednoczesnie zaletami Geniusa

Sa jednak wady zestawu, choc nijak istotne w stosunku do zalet.

1.Diody diody i jeszcze raz diody.Ale biją po oczach!!!Masakra.Na razie zakleiłem plastelina bo markery nic nie daja.

2Centralny głośnik troche za duzy i za ciezki na monitor,(ale nie wpływa na niego zle, podobnie jak reszta głośników jest ekranowany magnetycznie) ale cos za cos, super dzwięk.

3.Potencjometr skokowy czyli przez 2-3 kreski to samo natężenie dźwięku, ale tez nie przeszkadza.

To chyba tyle.

Nie powiem jak niektórzy wyzej ze za ta cene nic lepszego nie znajdziesz, ja powiem jak kolega wyzej, ze głośniki są warte o wiele wiele wiecej i założę się ze jakbym słuchał ich nie wiedzac ze to one to pomyślałbym ze to jakies głośniki za popwyzej 1000zł.

Uważam, że zestaw Genius SW-HF 5.1 5000 to najrozsądniejszy wybór jeśli chodzi o nagłośnienie do kina domowego tego przez dvd czy przez kompa bo posiada takie mozliwsci jak głośniki z wyższej połki, a ceną po prostu je stamtąd zwala.

Kupujcie te głośniki bez zastanowienia, bo są zajebiste, jak sama nazwa wzkazuje są genialne.

Jeszcze raz wielkie podziękowanie dla całej kadry Icomp za wszystko co związane z

Genius SW-HF 5.1 5000

Pozdrawiam "

Wiecej komentarzy tutaj jak by ktos potrzebowal :slight_smile:

http://www.icomp.pl/produkty.php?sid=glosniki-113

dzieki wszystkim za pomoc ;p

tak a ja równie dobrze moge dac ci recenzje logitecha z-5400 :smiley: skończmy ten temat bo dyskusja które lepsze jest zbyteczna. Kupisz te które będziesz chciał, ze swojej strony radze ci tylko dokupić porządną karte dźwiękową

To akurat komentarze a nie recenzja :slight_smile: A mam jeszcze takie pytanie czy wystarczy mieć kartę 5.1 i głośniki 5.1 do tego zainstalowane kodeki AC3Filter czy po prostu K-lite codec pack do tego filmik w AC3 5.1, i na prawdę będzie dźwięk 5.1 ? nigdy tego nie sprawdzałem a teraz nie mogę bo czekam na Geniusy i jestem bez głośników :slight_smile:

Złączono Posta : 08.03.2007 (Czw) 13:20

Tak dla zainteresowanych :slight_smile: