Geotagging zdjęc w telefonie. Jak to działa?

Mam pytanie co do Geotaggingu zdjęć w telefonie.Jak to działa? Powiedzmy mam taką sytuację. Posiadam telefon z A-GPS ale telefon jest oparty na zwykłym oprogramowaniu (nie ma symbiana, androida itp). Systacja jest następująca: Do telefonu jest dostarczony jakiś tam program do nawigacji w wersji trial, potem licencja wygasa no i nie mam żadnego programu do nawigacji. Czy i jak działa wtedy Geotagging zdjęć skoro nie ma wbudowanego programu do nawigacji?

Po co Ci program do nawigacji, by o(geo)tagować zdjęcie?

Wystarczy sam GPS, bo potrzebne są jedynie współrzędne, np. 50° 0’38.20"N 110° 6’48.32"W.

Dopiero później współrzędne można nałożyć na mapę.

No dobrze ale skoro nie ma map tak to ustala współrzędne skoro nie wie na jakim obszarze się znajduje, nie mając map

szczepaniak5315 , nie rozumiesz.

GPS podaje położenie i bez map, bo dostaje je od satelitów. Tyle, że nie może wskazać go na mapie, której nie ma.

Nawigacja jest tylko po to, by operować na danych, które dostarcza GPS i wyświetlać wyniki.

Nawigację, tak naprawdę, to możesz sobie zrobić sam. Mapa + odbiornik GPS, który wskazuje współrzędne.

I kreślisz ołówkiem na mapie.

Myślisz, że jak działają np. takie http://allegro.pl/lokalizator-gps-celes … 78371.html GPSy?

Acha OK. Dzieki za wyjaśnienie :wink: