Gf 6600 le

witam obecnie mam tą karte w wersi pci-e 256mb i zastanawiam się nad zmianą na gf 6600 w wersji 128mb. Czy by to chodzilo wydajniej czy lepiej dolozyc do 256mb?? oraz jak mozna najbardziej wkręcic tą le?? bo narazie duzo kasy na dokładke nie mam a wydajności by się przydalo. dzięki z góry za odp. a i jakie zegary ma seryjnie ta karta bo mam ustawione dla proca 300 i dla pamieci 400 a to chyba troszkę mało ;/

większa ilość pamięci w takich kartach jak wspomniałeś czyli 6600 LE nie sprawdzi się , jakbyś kupował coś klasy GF 6600 GT bądź 6800 to tak , po prostu nie wykorzystasz tej pamięci a montowanie takiej jednostki czyli 256 Mb byłoby nieopłacalne

halogen0 a ile masz kaski na grafe?

gf’a 6600 nie kupuj bo się nie opłaca

jak już to gf6600gt, radek x800gto,badź x1600xt :wink:

wszystkie serie le maja okrojone taktowania…

w twoim wypadku przesiadka z 6600le na 6600 niema sensu bo skok wydajnosci bedzie zbyt maly

jabym jeszcze poczekal troche i najwyzej kupowal pozniej cos z seri 7xxx ;]

Czasami też nie kupuj radeona x1300 (ten model w testach wypada bardzo kiepsko) .Ja bym polecał mysleć tylko o karcie z 256bit szyną w sumie znacznie wiekszy wydatek ale oszczędność na przyszłość

pieniedzy hmm sprzedam tą karte + jakies 100-150zł. ps. jak się przedstawia o/c tej karty?? wogule się opłaca??

powiedz nam ile masz teraz pieniędzy , nap pewno coś doradzimy :wink:

Eeeee… po co wymieniać Geforca 6600 LE na geforca 6600 ?? Mało mądre rozwiązanie… Chociaż GF 6600 LE idzie przerobić na 6800. Wymienić oprogramowanie wewn(bios karty graf.) - odblokować potoki, podkręcić rdzeń. GF 6600 i 6800 sa oparte na tym samym rdzeniu…

Wystarczy dobre chłodzenie i odrobina umiejętności.

Jeśli już tak chcesz wymieniać to kup sobie gf 7600

mało prądu żre(nie trzeba złącza molex podłączać), mało się grzeje, wysoka wydajnośc. technlogia 0,09 um, 128 bit szyna. Można bawić się w podkręcanie co z penością da wysokie mozkwiosci.

Cena ok. 700 - 1000 zł

Nie jestem pewien ale gf 7600 i 7800 mają taki sam rdzeń, tylko inaczej taktowany…

MateuszP o tak 6600@6800 i rdzeń ten sam… Taka sama sytuacja 7600 i 7800 rdzeń ten sam wogóle te same karty ciekawe tylko czemu cena 2 lub 3 razy większa …

macie opis jak ją przerobić?? ewentualnie chociaż jak odblokować potoki??

wiem ze odblokowac mozna riva tunerem ale nie wiem dokładnie gdzie tego szukać

To narazie udało mi się zrobić

rt.gif