GF 6600 PCI-E 128 MB vs. ATI Xpress 1200

Witam serdecznie…

Mam pytanie do doświadczonych ludzi na tym forum, mianowicie posiadam płytę główną firmy GIGABYTE model GA-MA69VM-S2 która posiada na pokładzie zintegrowaną kartę graficzną ATI Xpress 1200. Lecz ostatnio otrzymałem od kolegi kartę graficzną GAINWARD GeForce 6600 128MB 256bit (PCI-E) po włożeniu jej do komputera i instalacji sterowników pod systemem Win Vista x64 w rankingu systemowym wydajność dla Aero spadła a z kolei wydajność dla gier wzrosła z 3,1 do 3,7…

Czy jest sens mieć tą kartę w komputerze czy też pozostać przy mojej zintegrowanej ATI ? Co jest lepsze ?

Każda “normalna” karta graficzna będzie lepsza od tej zintegrowanej. Jeżeli grasz w starsze gry to ta karta również poprawi ich osiągi. Do pracy biurowej wystarczy w zupełności integra.

A co będzie jak wstawisz staroć 6600 do płyty głównej z np. 8800 zintegrowaną lub wyższą? Też wtedy ta Twoja zasada obowiązuje?

No właśnie Panowie zastanawia mnie co jest lepsze w tym przypadku, czy to klasowo można powiedzieć że to samo bo jeśli różnica w działaniu miała by powiedzmy 10% na korzyść 6600 to nie bardzo widzę sens by znosić kolejny wentylator w obudowie…

Testów nie przeprowadzałem, odnoszę się tutaj do zintegrowanej karty graficznej autora postu.

Tak jak mówię, wszystko zależy od zastosowania komputera. Do biura, filmów czy muzyki nie opłaca wkładać się innej karty.

Tak jak kolega powyżej napisał, raz po raz gram w coś tam ale z reguły to starsze gry więc myślę że integra chyba wystarczy puki nie kupię czegoś konkretniejszego…

jest, o ile da sie odblokowac dodatkowe ‘potoki’: imageview.php?image=4023

ps. sterowniki serii 18x.xxx (u mnie dzialaja 186.xxx) i riva tuner… dosc dobry artykul

Słyszałem że w 6600 nie ma już co odblokować, podobno ma 8 potoków i wszystkie są odblokowane ale tak do końca nie wiem jeśli kolega mógłby mi to jakoś wytłumaczyć co należy zrobić.

zalezy od modelu (i egzemplarza) - jak pisalem wyzej, musisz miec sterowniki starsze, serii nizszej od 190.xxx oraz program Riva Tuner - jest jakis faq po polsku chyba w sieci… 8)