GF 7300 GT DDR 3 a podkręcanie

(witek111) #1

posiadam ta karte co w temacie i troche mnie irytuja wypowiedzi na temat jej podkręcania np. tu:

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/AGP_x4/x8/chipset_nVidia/GeForce_7300_GT/GeForce_7300GT_Palit_256MB_HDTV__DVI_AGPx8_/pelny,id,37284/

troche nie chce mi sie wierzyć ze mozna az tak podkręcić karte

moze mi sie wydaje, ale mysle ze te komentarze piszą ludzie z allegro (sam jak miałem kupić karte to szukałem jak się ona podkręca i czytałem te komentarze i zachęciłem sie do tej karty) jak u kolesia podkrecalismy karte to był jakiś GF chyba 6800 LE czy inny i było opisane jak ładnie podkrecić to nawet 3/4 albo i mniej i tego nie osiągneliśmy co tam było napisane i ciągle było coś nie tak albo artefakty komp sie wyłaczał albo sie wieszało. A tyle ludzi uzyskiwało o wiele większe taktowania i było elegancko cos mi sie nie chce wierzyć jak myślicie to taka "mała" prowokacja??

moze ktoś juz kręcił GF 7300 GT DDR 3 i mnie uspokoji??

ciekawy jestem co wy o tym myslicie???/

(Technik Elektro) #2

heee zajrzyj na aukcję kart marki Galaxy z ddr3 (porównaj taktowania), chwyt marketingowy palita :-).

(witek111) #3

a troche jaśniej??

ale te opinie o kreceniu pisza urzytkownicy i mi sie wydaje ze to sciema

ktos przed kupnem karty trafi na taki opis i zobaczy ale sie dobrze kreci biore ją a to napisał jaki dzik z allego! !!

co ty na to??

wiem ze karty od Galaxy kręcą sie lepiej

http://pclab.pl/art21126-5.html

ale ludziska pisza ze palit tez sie pokręci (jak w linku w pierwszym poscie)

w kazdym artykule o podkręcaniu tej karty sa ( pewnie też i o innych kartach tez takie farmazony piszą

nie napisałem przecież o co mi "kaman" a mianowicie komu mam uwierzyć jak mam sie brać za podkręcanie mojej karty??

(Technik Elektro) #4

taktowania palita

taktowanie rdzenia 400 MHz

taktowanie pamięci 1 000 MHz

galaxy :

taktowanie rdzenia 500 MHz

taktowanie pamięci 1 400 MHz

rdzeń gt kręci się na 560-600 w zależności od chłodzenia, pamięci też robią w granicach 1650-1700Mhz.

widzisz różnicę ?? sprzedawca napisze że palit kręci się 400@550 i ramy 1000@1650Mhz - SUPER OC qmasz szwindel ??

(witek111) #5

to jak mam karte bezpiecznie krecić chyba tylko krok po kroku moge dojsc do optymalnych taktowań ale jakos sam sie boje za to brać moze znacie jakis rzetelny artykuł o kręceniu tej karty ??

(Technik Elektro) #6

kartę graficzną kręci się tak samo jak inne.

(witek111) #7

moze jest ktoś kto ma ta karte i kręcił ja z powodzeniem i moze pomoze np przez gg??

(Mateusz 931) #8

Wiesz każdy model inną wartość wyciśnie :stuck_out_tongue: Próbuj dokładnie krok po kroku aż dojdziesz do optymalnych ustawień. Wiem że jest to trochę czasochłonne ale coś za coś:slight_smile:

(witek111) #9

Jakim programem sprawdzic czy nie za mocno podkręciłem karty ?? najlepiej linka podajcie do sciagnięcia

ps. grałem juz z 2h w gre ale to chyba nie wystarczy?

(Mateusz 931) #10

3dmark06/3dmark03

A AtiTool możesz włączyć test który mocna obciążą kartę graficzną.

(witek111) #11

sie sciaga(3dmark06) a jak długo nalezy wykonywać ten test moze jakieś wskazówki co do ustawienia przed wykonaniem tego testu??

(Paweł0303) #12

Puść go ze 2 razy, ale najlepiej ATIToolem(jak w ciągu 10 min nic się nie wysypie to powinno być ok) jest sprawdzić i na wymagających grach

(Technik Elektro) #13

w atitool jest liczony czas w którym nie wystąpił żaden błąd, aby mieć pewność karta musi na tym sofcie "posiedzieć" z 20-30min bez żadnego resetu czasu. a i tu nie ma pewności że nie będą pojawiały się w przyszłości artefakty.

(witek111) #14

ok ale ten ATITool wyciska 7 poty w zadnej grze temperatyra nie podchodziła do 53*C

to jest temperaturka której nie musze sie narazie obawiac??

a jakbym dorzucił (2 naraz by były właczone!!) jeszcze z EVERESTA System stability test (da sie obciązyc wszytko prócz grafiki) to bym stabilnosc całego kompa sprawdził?? tak na 1h zostawić co wy o tym myslicie??

(Technik Elektro) #15

ściągnij demo najnowszej fify na tej grze podkręcane karty ładnie sypią artami.

(witek111) #16

PS. do jakiej temperatury moze sie grzać procesor PIV??

a jaka to czesc fify bo nie gram w fife wole pesa?? to która to część teraz jest?

(Mateusz 931) #17

Mój w stresie osiąga 66* nawet.

(witek111) #18

a o jaka ta fife chodziło??

moze jakas inna ga pes czy cod 4??

(Technik Elektro) #19

fifa 08 np.

(system) #20

Mam taką kartę Palita i kręci się super :smiley:

U mnie stabilnie chodzi na 585MHz/1700MHz, ale można jeszcze wycisnąć z niej kilka MHz :stuck_out_tongue:

Wszystko na standardowym chłodzeniu.