GF 7300 GT DDR 3 a podkręcanie

posiadam ta karte co w temacie i troche mnie irytuja wypowiedzi na temat jej podkręcania np. tu:

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/AGP_x4/x8/chipset_nVidia/GeForce_7300_GT/GeForce_7300GT_Palit_256MB_HDTV__DVI_AGPx8_/pelny,id,37284/

troche nie chce mi sie wierzyć ze mozna az tak podkręcić karte

moze mi sie wydaje, ale mysle ze te komentarze piszą ludzie z allegro (sam jak miałem kupić karte to szukałem jak się ona podkręca i czytałem te komentarze i zachęciłem sie do tej karty) jak u kolesia podkrecalismy karte to był jakiś GF chyba 6800 LE czy inny i było opisane jak ładnie podkrecić to nawet 3/4 albo i mniej i tego nie osiągneliśmy co tam było napisane i ciągle było coś nie tak albo artefakty komp sie wyłaczał albo sie wieszało. A tyle ludzi uzyskiwało o wiele większe taktowania i było elegancko cos mi sie nie chce wierzyć jak myślicie to taka “mała” prowokacja??

moze ktoś juz kręcił GF 7300 GT DDR 3 i mnie uspokoji??

ciekawy jestem co wy o tym myslicie???/

heee zajrzyj na aukcję kart marki Galaxy z ddr3 (porównaj taktowania), chwyt marketingowy palita :-).

a troche jaśniej??

ale te opinie o kreceniu pisza urzytkownicy i mi sie wydaje ze to sciema

ktos przed kupnem karty trafi na taki opis i zobaczy ale sie dobrze kreci biore ją a to napisał jaki dzik z allego! !!

co ty na to??

wiem ze karty od Galaxy kręcą sie lepiej

http://pclab.pl/art21126-5.html

ale ludziska pisza ze palit tez sie pokręci (jak w linku w pierwszym poscie)

w kazdym artykule o podkręcaniu tej karty sa ( pewnie też i o innych kartach tez takie farmazony piszą

nie napisałem przecież o co mi “kaman” a mianowicie komu mam uwierzyć jak mam sie brać za podkręcanie mojej karty??

taktowania palita

taktowanie rdzenia 400 MHz

taktowanie pamięci 1 000 MHz

galaxy :

taktowanie rdzenia 500 MHz

taktowanie pamięci 1 400 MHz

rdzeń gt kręci się na 560-600 w zależności od chłodzenia, pamięci też robią w granicach 1650-1700Mhz.

widzisz różnicę ?? sprzedawca napisze że palit kręci się 400@550 i ramy 1000@1650Mhz - SUPER OC qmasz szwindel ??

to jak mam karte bezpiecznie krecić chyba tylko krok po kroku moge dojsc do optymalnych taktowań ale jakos sam sie boje za to brać moze znacie jakis rzetelny artykuł o kręceniu tej karty ??

kartę graficzną kręci się tak samo jak inne.

moze jest ktoś kto ma ta karte i kręcił ja z powodzeniem i moze pomoze np przez gg??

Wiesz każdy model inną wartość wyciśnie :stuck_out_tongue: Próbuj dokładnie krok po kroku aż dojdziesz do optymalnych ustawień. Wiem że jest to trochę czasochłonne ale coś za coś:)

Jakim programem sprawdzic czy nie za mocno podkręciłem karty ?? najlepiej linka podajcie do sciagnięcia

ps. grałem juz z 2h w gre ale to chyba nie wystarczy?

3dmark06/3dmark03

A AtiTool możesz włączyć test który mocna obciążą kartę graficzną.

sie sciaga(3dmark06) a jak długo nalezy wykonywać ten test moze jakieś wskazówki co do ustawienia przed wykonaniem tego testu??

Puść go ze 2 razy, ale najlepiej ATIToolem(jak w ciągu 10 min nic się nie wysypie to powinno być ok) jest sprawdzić i na wymagających grach

w atitool jest liczony czas w którym nie wystąpił żaden błąd, aby mieć pewność karta musi na tym sofcie “posiedzieć” z 20-30min bez żadnego resetu czasu. a i tu nie ma pewności że nie będą pojawiały się w przyszłości artefakty.

ok ale ten ATITool wyciska 7 poty w zadnej grze temperatyra nie podchodziła do 53*C

to jest temperaturka której nie musze sie narazie obawiac??

a jakbym dorzucił (2 naraz by były właczone!!) jeszcze z EVERESTA System stability test (da sie obciązyc wszytko prócz grafiki) to bym stabilnosc całego kompa sprawdził?? tak na 1h zostawić co wy o tym myslicie??

ściągnij demo najnowszej fify na tej grze podkręcane karty ładnie sypią artami.

PS. do jakiej temperatury moze sie grzać procesor PIV??

a jaka to czesc fify bo nie gram w fife wole pesa?? to która to część teraz jest?

Mój w stresie osiąga 66* nawet.

a o jaka ta fife chodziło??

moze jakas inna ga pes czy cod 4??

fifa 08 np.

Mam taką kartę Palita i kręci się super :smiley:

U mnie stabilnie chodzi na 585MHz/1700MHz, ale można jeszcze wycisnąć z niej kilka MHz :stuck_out_tongue:

Wszystko na standardowym chłodzeniu.