Gf 7300gs

Planuję wymianę karty graficznej w cenie do 400zł. I przeglądając oferty sklepów internetowych znalzłęm coś takiego. Zastanwaim się nad zakupem tej karty jednak jest kilka spraw które mnie niepokoją, mianowicie:

  1. Szerokość szyny pamięci - 64bity. Mało, wydajność napewno spada. Da rade odblokować to jakoś? Może wydajność jest na tyle duża że nie jest konieczna wieszka szyna?

  2. 4-potoki, 4PS, 3VS. To również mało, ale… karta ma duże taktowania. Co o niej sądzicie. Nie moge znależć porównania tego ukladu z innymi ukladami.

Wziąć może inną karte? Poczekać na wyjście GF 7600??

A czemu nie R9800 Pro?? Pozdro

Ja bym się nie pchał w takie low endowe wynalazki… Poczekaj albo poluj na 6600 :slight_smile:

Chociażby dlatego , że nie ma jej w wersji na PCI-E.

Jestem właśnie ciekaw jak ma sie jej wydajność do 6600. Nigdzie nie mogę znależć testów porównawczych :evil:.

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/pila/test_kart_AGP/tabelka%20kart.htm

Test 65 kart

NestoR test obejumje karty na AGP. Pozatym gdy ten test był wykonywany na rynku nie było jeszcze 7300… :frowning:

Czekam na dalsze komentarze.

Złączono Posta : 24.02.2006 (Pią) 19:38

Dla wszytskich zainteresowanych. Jest wydajniejszy od radka x550 i GF 6200. JEdnak brakuje mu mocy do 6600. Jeśli ktoś znajdzie gdzieś w internecie czy można to cudo odblokować (potoki, pamięci z 64 bitów na 128 lub wiecej) to byłbym wdzięczny za informacje.