GF 7300GT, 8500 GT czy 8600 GT?

Która lepiej wybrać?

Do serii 8 musiałbym wymieniać płytę matkę :evil:

podaj konfigurację komputera włącznie z zasilaczem oraz budżet na modyfikacje.

Ja w swoim PC mam GeForce 8500 GT i jestem zadowolony

nie opłaca się tej karty 8600gt sonic+ od palita to dobry wybór.

Przy 512 mb ramu na viście można grać w gierki !? ha ha ha … ŻAL! !!

:x

co to wniosło do tematu?? !!

W crysis i tak sobie nie pogra…

w dodatku jeśli nie chcesz wymieniać płyty głownej to zakup gforce 7600GS z DDR3, nową można wyszukać za ~280zł

Ale da się grać w medal of honor, wolfenstein enemy territory, sims 2, sims 1,gta sa. I podczas bezczynności Vista zabiera mi 37% ram.

generalnie im więcej masz Ramu tym więcej system zabiera dla siebie, na operacje w tle, bądź przygotowanie danych gdybyś coś szybko chciał włączyć

ja jak miałem 512MB to XP brał 160MB, wystarczyło że włożyłem drugą kość i juz 260MB, terazm mam 2GB i przy starcie systemu mam zajęte 400MB a w sumie chodzi jedynie antivir, i catalisy

luukaszek tu nie masz racji…kurna chłopie…:confused: to nie jest żadna zależność, że im wiecej ramu tym Windows więcej go bierze…heh w ogóle jak to brzmi no nie …!?

To nie tak…twój przypadek to raczej jeden na milion, że tak się zwiększa. Jedna sytuacja z drugą nie ma nic wspólnego…:confused: Uwierz. Miałem 256 Ramu system zajmował 190 mb (w tym avast i HD Audio) później miałem 512 mb - wynik ten sam. Obecnie mam x 512b w dual channel i jest to samo czyli mam dost. ~ 720 mb wolnego ramu :wink:

Pozdrawiam

bo 256MB to bezwzględne minimum,

512 podobnie

no i sam sobie teraz zaprzeczyłeś, system CI bierze 300MB ramu,

ja Ci polecam mały test! wyciągnij jedną kość i zobacz ile Ci bierze ramu, potem włóż jeszcze z powrotem kość i zobacz że masz uruchomione te same procesy, a jednak system żre więcej pamięci, w razie niedowierzania czynnośc można powtórzyć :slight_smile:

I jaką płytę główną trzeba by było kupić do GF 8? Tylko jakąś tanią.

Vista zabiera tyle ramu przez tego superfetcha…

WINFS ale płyta ma być pod jakie ramy DDR czy DDR2, pod jaki procesor, jaki masz zasilacz??

Widzę że kolega ma problem z liczeniem :stuck_out_tongue:

1024-720=304 MB czyli teraz windows zabiera ci 304 MB ramu a nie 190 MB jak miałeś przy 512 MB ramu.

Widzę, że ciężko przeżywałeś matematykę ale ok dla Ciebie napiszę iż ~ to to samo znaczy co w “przybliżeniu” czy mam specjalnie dla Ciebie zrobić screen !?

Złączono Posta : 14.10.2007 (Nie) 22:33

http://martin805.w.interia.pl/scr1.JPG Proszę :wink:

To ze jak ma się wiecej ramu to windows zabiera wiecej dla siebie to jest normalna sprawa. Czysta zaleznosc pomiedzy plikiem wymiany a dodawaniem ramu, jest wiecej ramu to juz nie jest potrzebny (albo nie jest w takim stopniu potrzebny) plik wymiany, czysta logika.

Co do tematu: moze po prostu poczekac, uzbierac i kupic raz a porzadnie ?

:hahaha: :hahaha: Przecież to plik stror czyli pamięć na dysku w Everście dopiero możesz sprawdzić ile Ci ramu zabiera system i w ogóle

Ja z własnego doświadczenia to gdy miałem 512mb to system pobierał mi od 200mb do góra 400 a teraz gdy mam 2gb to system pobiera mi od 400mb w zwyż