GF 7300GT, 8500 GT czy 8600 GT?

(Michal 1991) #1

Która lepiej wybrać?

Do serii 8 musiałbym wymieniać płytę matkę :evil:

(Technik Elektro) #2

podaj konfigurację komputera włącznie z zasilaczem oraz budżet na modyfikacje.

(KacperP) #3

Ja w swoim PC mam GeForce 8500 GT i jestem zadowolony

(Technik Elektro) #4

nie opłaca się tej karty 8600gt sonic+ od palita to dobry wybór.

(Martin805) #5

Przy 512 mb ramu na viście można grać w gierki !? ha ha ha ... ŻAL! !!

(Goodprogram) #6

:x

co to wniosło do tematu?? !!

(Gen Salvador) #7

W crysis i tak sobie nie pogra...

w dodatku jeśli nie chcesz wymieniać płyty głownej to zakup gforce 7600GS z DDR3, nową można wyszukać za ~280zł

(Michal 1991) #8

Ale da się grać w medal of honor, wolfenstein enemy territory, sims 2, sims 1,gta sa. I podczas bezczynności Vista zabiera mi 37% ram.

(Gen Salvador) #9

generalnie im więcej masz Ramu tym więcej system zabiera dla siebie, na operacje w tle, bądź przygotowanie danych gdybyś coś szybko chciał włączyć

ja jak miałem 512MB to XP brał 160MB, wystarczyło że włożyłem drugą kość i juz 260MB, terazm mam 2GB i przy starcie systemu mam zajęte 400MB a w sumie chodzi jedynie antivir, i catalisy

(Martin805) #10

luukaszek tu nie masz racji...kurna chłopie...:confused: to nie jest żadna zależność, że im wiecej ramu tym Windows więcej go bierze....heh w ogóle jak to brzmi no nie ...!?

To nie tak...twój przypadek to raczej jeden na milion, że tak się zwiększa. Jedna sytuacja z drugą nie ma nic wspólnego...:confused: Uwierz. Miałem 256 Ramu system zajmował 190 mb (w tym avast i HD Audio) później miałem 512 mb - wynik ten sam. Obecnie mam x 512b w dual channel i jest to samo czyli mam dost. ~ 720 mb wolnego ramu :wink:

Pozdrawiam

(Gen Salvador) #11

bo 256MB to bezwzględne minimum,

512 podobnie

no i sam sobie teraz zaprzeczyłeś, system CI bierze 300MB ramu,

ja Ci polecam mały test! wyciągnij jedną kość i zobacz ile Ci bierze ramu, potem włóż jeszcze z powrotem kość i zobacz że masz uruchomione te same procesy, a jednak system żre więcej pamięci, w razie niedowierzania czynnośc można powtórzyć :slight_smile:

(Michal 1991) #12

I jaką płytę główną trzeba by było kupić do GF 8? Tylko jakąś tanią.

Vista zabiera tyle ramu przez tego superfetcha..

(Emilmlo) #13

WINFS ale płyta ma być pod jakie ramy DDR czy DDR2, pod jaki procesor, jaki masz zasilacz??

Widzę że kolega ma problem z liczeniem :stuck_out_tongue:

1024-720=304 MB czyli teraz windows zabiera ci 304 MB ramu a nie 190 MB jak miałeś przy 512 MB ramu.

(Martin805) #14

Widzę, że ciężko przeżywałeś matematykę ale ok dla Ciebie napiszę iż ~ to to samo znaczy co w "przybliżeniu" czy mam specjalnie dla Ciebie zrobić screen !?

Złączono Posta : 14.10.2007 (Nie) 22:33

http://martin805.w.interia.pl/scr1.JPG Proszę :wink:

(Dod) #15

To ze jak ma się wiecej ramu to windows zabiera wiecej dla siebie to jest normalna sprawa. Czysta zaleznosc pomiedzy plikiem wymiany a dodawaniem ramu, jest wiecej ramu to juz nie jest potrzebny (albo nie jest w takim stopniu potrzebny) plik wymiany, czysta logika.

Co do tematu: moze po prostu poczekac, uzbierac i kupic raz a porzadnie ?

(Rastko1) #16

:hahaha: :hahaha: Przecież to plik stror czyli pamięć na dysku w Everście dopiero możesz sprawdzić ile Ci ramu zabiera system i w ogóle

Ja z własnego doświadczenia to gdy miałem 512mb to system pobierał mi od 200mb do góra 400 a teraz gdy mam 2gb to system pobiera mi od 400mb w zwyż