GF 840m podkręcenie

Chciałem podkręcić kartę graficzną. Użyłem msi afterburner. Mam tylko 2 suwaki aktywne: core clock i memory clock. Memory clock zwiększyłem o 100 i mam 1000 na gpu-z (w watch dogs dochodziło do 1050). Gdy próbuje ustawić core clock (zwiększyc lub zmniejszyć) i naciskam startup i zatwierdzam to powraca do 0.
Gdy próbuje zwiększyć core do max to zwiększa się suwak aż do 1000, a gdy memory to do 900. Oglądałem gdzieś na you tube i ktoś dał na max i zwiększyło mu o ok 200 i 150 (ta sama karta co u mnie). Skąd te rozbieżności.

  1. Jak zwiększyć pomyślnie core clock? I o ile.
  2. Ile zwiększyć w memory? Obecnie +100.

PS: nie mam aktualnych sterowników do karty graficznej i brak aktualnego msi afterburner.

Ty chyba sobie kpisz, jeśli ta kartę chcesz niby podkręcić

Chciałbym, by ludzie czytali co to jest OC, na czym polega i jak go nie robić.

OC nie ropbi sie w laptopach, to podstawa, gdyz ukłąd chłodzenia/zasilania nie był projektowany do OC.
OC nie robi się na sprzęcie muzealnym, bo nawet +5/10% wydajności da tyle, co nic.

U Ciebie masz oba pzreciwwskazania, ale liczysz na “podkręcenie” i “darmowe FPS”.
Lepiej spzredaj laptop, nim spalisz, i dołóz gotówkę do zakupu czegoś normalnego, żeby grac i tak to musisz zrobić. :slight_smile:

Ok, dzięki za radę, odpuszczę sobie podkręcanie :slight_smile: