GF 8600 gt sonic+ jak uzyskać dźwięk po DVi -> HDMI

Witam, płyta główna ALiveNF7G-HDready, karta graficzna Palit GF 8600 gt sonic+, TV Samsung LE32C530F1W, system Windows XP, Windows 7 Pro. Złącze HDMI_SPDIF Header z płyty głównej (zintegrowana karta dźwiękowa ALC888), połączone z wejściem dźwięku na karcie graficznej. Obraz, czy to w opcji klonowania czy też DualView, jest, dźwięku niestety nie ma. W biosie złącze HDMI_SPDIF włączone, sterowniki do karty dźwiękowej w Windows Xp: opcja - SPDIF nieaktywna. Ma ktoś może jakiś pomysł ?

W windows 7 masz ustawione domyślne urządzenie 53858960.jpg

Też mam podłączony pc do samsunga przez HDMI i dźwięk jest.

Cześć, niestety mam tylko do wyboru: Głośniki i Realtek Digital Output (jako domyślne). Stosujesz kabel HDMI -> HDMI czy DVI -> HDMI ? Może, w moim przypadku, to jest problem: karta graficzna ma tylko 2 x DVi i S-Video. Jednak w takim razie po co wejście dźwiękowe na GF ? W przypadku Realtek Digital Output opcja “Konfiguruj” nieaktywna.

coś mi się wydaje że dźwięk może lecieć tylko hdmi-hdmi

Hdmi-Hdmi,jak nie masz Hdmi na karcie graficznej to nie będziesz miał dźwięku Hdmi-Dvi.

moją poprzednią kartą graficzną był właśnie 8600 palit sonic + i miał HDMI…

Ogólnie chodzi mi o to że (mogę być w błędzie) tylko standart HDMI może przesyłać dźwięk i obraz a dvi-hdmi tylko obraz…

Wikipedia na to odpowiada tak

DVI-D - przesyła tylko dane cyfrowe; niektóre karty graficzne posiadają możliwość przesyłania dźwięku poprzez złącze DVI. Należy jednak zauważyć, że nie jest to zgodne ze standardem DVI - w sposób niestandardowy wykorzystywane są jedynie niektóre pin'y, co pozwala na zastosowanie niestandardowej przejściówki DVI->HDMI.

chrucik , w zasadzie masz rację, są podobno takie nietypowe karty które nie mają hdmi tylko dvi ale mają w środku złącze do podłączenia do karty dźwiękowej i przy odpowiednim ustawieniu potrafią wysyłać przez dvi obraz razem z dźwiękiem w standardzie hdmi, ale osobiście się z tym jeszcze nie spotkałem.