GF 8600 i zasilacz 350 wat

Witam

Ponieważ przesiadam sie z GF 6600 na taki oto model http://www.allegro.pl/item227506291_palit_8600gt_256mb_625_1800mhz_8600_gt_sonic_1ns.html, mam wątpliwości czy moja 350 pociągnie to cacko. Moja konfiguracja sprzętowa wygląda następująco:

P4 630

2x1 GB DDR2 533 MHz GOODRAM

Gainward GF 6600

Gigabyte GA-8I915P Duo

160 GB 7200 Samsung

Leadtek Winfast TV

1xCD-RW

1xDVD-RW

FDD

+parę wentylatorków

no i zasilacz Mode Com 350 wat

Widziałem gdzieś, kiedyś jakąś www, która to oblicza ale juz nie pamiętam. Z tego co wiem to wydajność się podnosi ale proces technologiczny też się zmienia na lepsze, więc karta ta nie powinna mieć takich dużych wymogów co do poboru prądu. Ale nie jestem ekspertem w tej dziedzinie więc proszę o radę. :slight_smile:

Dzięki wielkie

Jaki model? MC, Feel, LC?

8600 mało ciągną, ale zasilacz jak masz lc/feel lepiej zmienić.

http://web.aanet.com.au/SnooP/psucalc.php

co to za Modecom ?? ile ma na linii +12V? jeśli minimum 18A to pociągnie.

Nazwa tego modelu to FEEL. Turkissh nie wiem o co biega :mrgreen: .

Na tabliczce znamionowej na zasilaczu masz tabelke z opisanymi natężeniami w Amperach na odpowiednich linniach (różne napięcia) zasilających. A zasilacze mają to do siebie że można je podzielić na kiepskie i dobre, dobra 350’tka nie miałaby problemów, feel należy do kiepskich zasilaczy (niepewnych i słabych jednocześnie), dlatego dobrze zrobisz jeśli wymienisz go na coś pożądnego z zapasem mocy, a tu wszystko zależy od tego ile możesz na zasilacz pieniędzy przeznaczyć.

Ej u kolegi na fakturze jest napisane! MODECOM MC FEEL III ATX 400 W !

Czy to oznacza, że ma dobrego MC czy syfa FEELA?

Więc jaki zasilacz radzicie kupić? Wolałbym zasilacz o stabilnym napięciu, który by stykną na moją konfigurację z niewielkim zapasem mocy. Nie zamieżam już modernizować tego komputera, więc nie musi to być jakaś rakieta.

Wydawało mi się, że Mode Com to pożądna firma, może przynajmiej kiedyś tak było :shock:

to oznacza że czeka cię wymiana zasilacza na Amacrox 400 (350W)/450(400W) ewentualnie http://allegro.pl/item219966044_nowy_su … w_wa_.html. Zasilacz jest za słaby na tę kartę.

Obudowy robią przyzwoite, a i ich lepsze serie zasilaczy są niczego sobie tak więc firma jest pożądna, ale ich low-endowe zasilacze są bardzo low-endowe (coś jak codegeny).

Przyzwoite są zasilacze Modecom seria MC, CWT, PNF

Feel, MGB, LC - śmieci.

średnie, do Chiefteca im brakuje.

bez przesady, do Semprona, jednego dysku i grafiki zintegrowanej bądź coś pokroju 7300GS/GT DDR2 mogą byc ale nic ponadto.

Miałem jeden dysk i napęd, duron (można powiedzieć semprona :P), grafę TNT2, i mam do tych śmieci osobistą urazę, mogą się nadawać do słabych kompów, ale tylko dlatego że bardziej będzie się żałować spalonego c2d, 8800, 2gb ramu, i np 2 dysków, niż jakiś zestawik który można sobie złożyć 1/3 typowej polskiej wypłaty.

Miałem coś podobnego tylko grafike nowszą i codegen paść nie chciał ale bluescreeny z dnia na dzień pojawiły się nie bez powodu.

Co do obudów to przyzwoite nie oznacza bardzo dobre, ale porównaj modecomy do codegenów (lekkie, miękkie, trzeszczy, skrzypi, a przyciśnij to się zgniecie). Modecomy są może nawet w połowie drogi, tak jak logici, co nie zmienia faktu że nie zamieniłbym już mojego cooler mastera na nic innego (no może na stackera, ale zaraz to też cooler master i kosztuje nawet 8tys zł :wink: )

Mariosti* wzruszające :frowning: :frowning:


Gruchot wymień na:

Amacrox Warrior AX400 (350W) - 125 zł

Amacrox Warrior AX450 (400W) - 160 zł

Kożystając z waszych porad wybrałem coś takiego http://www.allegro.pl/item225946072_amacrox_warrior_ax450_pnf_sklep_lodz_gw.html. Dobrze będzie? Powiem szczeż że z początku to kusiły mie chieftece, musze mieć je chyba w podświadomości zakodowane :lol: .

Kupując taką kartę to za 2 lata zmieniając na sli też będzie chyba niezła, zwłaszcza że będą wtedy taniutkie.

“bedzie” bardzo dobrze.

nie sądzę że by to było najlepsze rozwiązanie zwłaszcza że za rok to będą raczej karty po kroju 7300GS/GT. A za 1.5/2 lata będzie gorzej.

wiem co to jest/był Duron i szczerze mówiąc nie wiem po co zmienili Durona na Sempron, Durony miały bardzo dobra renomę zwłaszcza ze po OC robilyz za Pentiuma III.