GF 8800GT czy będzi wykorzystana w pełni wydajność?

Za chwilę temat skończy w śmietniku, raz - za sprawą pyskówek, dwa - za sprawą uchybień regulaminowych :evil:

Już tyle razy pisałem - w tamtym artykule porównanie 1-rdzeniowego Athlona do 2-rdzeniowego core 2 duo wynikało z zestawienia progów wydajnościowych procesorów. Spróbuj to pojąć wreszcie.

Co do znaczenia poszczególnych podzespołów - wiadomo, że grafika tez się liczy - są gry w których wazniejsza jest grafika, a są tez gry w których wazniejszy jest procesor. Są też gry, do których potrzeba szybkiego jednego i drugiego.

Jak chcesz coś podważyć to napisz konkretnie w czym się mylę, bo jak narazie to tylko piszesz, że jestem w błędzie i koniec.

Podaj gre w ktorej jest wazniejszy procesor niz grafika.

To zależy od miejsca i od konkretnej konfiguracji bo wiadomo, że jak połączysz celerona z 8800 to zawsze procesor będzie za wolny, zaś jak połączysz 8500 z core 2 duo @ 4 GHz to grafika zawsze będzie za wolna.

Ale mam takie coś - dla “technik_elektro” zrobiłem test w colinie DiRT:

Te same detale (wysokie), różne rozdzielczości Core 2 Duo 2400 MHz na Radeonie HD 3870:

colin 1280: http://www.egielda.com.pl/images/art/32 … ce23ae.jpg

colin 640: http://www.egielda.com.pl/images/art/da … 31fce8.jpg

Z 4400+ i 8800GT pograsz w crysisa na wysokich w 1280?

Z Anizo-x16 na wysokich detalach w 1280 x 1024 GF 8800 GT będzie trochę za wolny - raczej 1024 x 768 do płynnej gry. Choć na upartego (akceptując te spadki poniżej 25 FPS) będzie można grać w tym 1280 x 1024.

Procesor będzie raczej za wolny niezależnie od rozdzielczości - będą spadki do 10 FPS momentami.

Powyżej znajduje się dowód na to, że procesor może ograniczyć wydajność (akurat w tym wyapdku 3870) - mówimy o dość wydajnym Core 2 Duo (E6600) 2400 MHz. Ktoś ma zamiar temu zaprzeczyć?

Śledzę ten temat i nie wiem kto z kim się tu kłuci.

Edge zapytał:

focus odpisał

czyli nie wyjdzie na jedno? Jeśli mam dobrą grafę, ale słabego proca to nie włączę gry, bo nie pozwoli mi na to procesor = nie wykorzystam grafy.

potem focus dodał:

!No to się zdecyduj!

I w artykule na który powołuje się focus napisali:

“Komentować raczej nie trzeba. Gra na Athlonie 3200+ (2000 MHz) do najprzyjemniejszych nie należy. Do płynnej rozgrywki (nie mniej niż 40 FPS) będziemy potrzebować szybszego procesora”

Z tego wszystkiego jak dla mnie odpowiedź na pytanie Edge’a brzmi TAK, OGRANICZY. Ale Edge może proca podkręcić/wymienić i będzie dobrze.

Jeśli źle zrozumiałem to proszę o sprostowanie mego rozumowania.

A to co dopisał focus przed chwilą zwaliło mnie już z nóg… prowadziłeś dyskusję sam ze sobą?

Odnosiłem się do wczesniejszej wypowiedzi niejakiego “technik_elektro”, któy twierdził, że wraz ze wazrostem rozdzielczości rośnie obciążenie procesora - co udowodniłem, że prawdą nie jest.

Owszem - procesor ograniczy wydajność tej czy innej karty, co nie znaczy że nie warto kupować, gdyż pomimo iż ograniczy zawsze można wreszcie właczyć wyższą rozdzielczość, pełne detale i możliwe że jeszcze wygładzanie krawędzi.

W artykule na egieldzie jest wszystko dokładnie opisane, ale chyba nikt stąd nie pokwapił się go przeczytac w całości.

Proca już podkręciłem tyle ile sie dało i obecnie jest widziany jako 4800+ a jeżeli chodzi o wymiane to nie wchodzi w gre bo wymieniłem z połowe sprzętu w zeszłym tygodniu. No dobrze to w takim razie powiedzcie mi. Każde oznaczenie np u AMD

jest takie AMD Athlon x2 4800+ 2.5 ghz a AMD x 2 5000+2,6 ghz więc oznaczało by to że każde 100mhz = w oznaczeniu proca +200 wiec czy ja faktycznie odczuje różnicę aż taką żeby wymieniać obecnego proca powiedzmy na 5600 jeżeli jest to różnica 300 mhz bo jakoś wydaje mi się że nie .

Oczywiście, że nie warto w Twoim wypadku zmieniać procka - szkoda, że kupiłeś Athlona 64 X2 zamiast pentiuma Dual Core - teraz trzeba to kręcić po prostu

nic nie udowodniłeś, bo te twoje “zdjęcia są mało wiarygodne”, widzę również, że masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem lub starasz się wypaczyć sens wypowiedzi. można by wywnioskować, że nie potrafisz prowadzić dyskusji na poziomie w miejscu “publicznym” jakim jest forum.

jeśli chodzi o monologi to łamią one regulamin.

No tak - jak już brak argumentu to znaczy, że trzeba podważyć w ogóle prawdziwość screena - najpewniej w paincie przerabiałem wartości FPSów LOL

Szczerze, to nawet nie potrafiłbym spreparować screena pod kątem innej wartości FPS.

Ale prztyjmuję do wiadomości - z Twojej storny brak argumentów.

Proszę o moderatora o zamknięcie tego tematu bo po prostu zrobił się tutaj tylko wielki harmider. A odpowiedź już dostałem.

Focus powiem tak jesteś jak piękny ptak wśród innych . Praktycznie chcesz pokazać swoją rację na siłę ale inni tego nie kupują każdy ma swoje doświadczenia ze sprzętem komputerowym i tak zostanie i tego nie zmienisz.

Więc dlatego proszę o zamknięcie tego tematu lub danie do śmietnika żeby skończyć już ten bezsensowny spór.

Ale cóż ja na to poradzę, że kilka osób na tym forum z tych doświadczeń nie potrafi wyciągnąć wniosków? Rozmawiałęm z Tobą na komunikatorze to przyznałeś mi rację - teraz piszesz, że gadam od rzeczy.

Testy są, podpieram się nimi i przedstawiam je w jeszcze innej formie, wydaje się mi bardziej przystępnej, fragmentarycznie. Dla mnie sprawa jest jasna - nie będę siedział bezczynnie jak się bzdury wypisuje na forum.

jak wolisz mieć kaloryfer to proszę bardzo :smiley: i bez możliwości podkręcenia =D>

SPOKO! GF 8800GT Sam mam tą karte, 1,5tyg temu złożyłem kompa właśnie z tą kartą.

świetnie się sprawuje miałem 10126 na 3d marku 2006 :), lecz ja mam trochę reszte sprzętu lepszego.

Słyszałem aby GF 8800GT miał najlepszą wydajność trzeba kupić Monitor z funkcją HDCP, takie monitory wachają się

od 1000-1300 a te najlepsze 1500 MAX, ale na zwykłym LCD również bedzie Xtra:)

pozdrawiam

To źle słyszałeś - ekran na jakim to wyświetlasz nie ma znaczenia w wykorzystaniu pełnej mocy tej czy innej karty. Pomijając rzecz jasna rozdzielczość.

:slight_smile: No tak, ale jak chce już mieć tak max extra:) no to widzisz…

8800GTS vs 8800GT Czym sie tak naprawde roznia? przede wszystkim taktowaniem i jednostkami. 8800GTS i 8800GT z taktowaniem np 650/1700/950 maja praktycznie taka sama wydajnosc. Przewaga 8800GTS nie przekracza 4%. A wiec 8800GT TOP z taktowaniem 700/…/1000 bedzie miec lepsza wydajnosc niz GTS z standardowym taktowaniem. A cena podoba albo wrecz nizsza. A jesli chodzi o temperature to nie jest to takie zle xD Jest zima, karta pobiera duzo pradu wyzsze rachunki + ogrzewanie. Jaka jest na to rada? Otwierasz obudowe i wylanczasz ogrzewanie. Za podwyszone rachunki masz wydsjnosc na poziomie GTX w grach oraz cieplo w pokoju :mrgreen: A karte mozna jeszcze podkrecic i wyprzedza nawet ultre ( w nizszych rozdzielczosciach ale zazwyczaj sie gra w 1280x1024), gdzies mialem linka ale juz mi sie nie chce tego szukac.

napisałem już nie czytasz ze zrozumieniem, nie rozumiesz wykorzystywanych przenośni i innych środków stylistycznych, czemu dałeś wyraz choćby sugerując Painta, zaczynasz zaniżać poziom tej dyskusji. choćbyś ściskał dłoń z mistrzem Bill-em to i tak nie będzie to wiarygodne :-).

i kilku innych elementów jak zakłócenia itp.