GF 9500 gt nie działa

(Jacek9613) #1

Witam! Mam problem . mam karte gf 9500 gt no i mi nie działa. na ekranie nie ma obrazu. mam zasilacz fortron 350 W który spełnia wymagania grafiki. wiec w czym problem?

(Jacek Bydgoszcz) #2

A płytę główną jaką masz?

(jaru_r) #3

Teoretycznie ten zasilacz powinien wystarczyć, ale co z resztą podzespołów? Może masz więcej dysków, mocny i prądożerny procesor, czy ta karta ma złącze do dodatkowego zasilania? Kiedyś miałem GF 9600 dwuslotową z potężnym chłodzeniem i bez podłączenia dodatkowego zasilania komputer nie uruchamiał się.

Są kalkulatory mocy zasilacza, np. TUTAJ, za pomocą których sprawdzisz orientacyjnie, czy podzespoły komputera nie obciążają zbytnio obecnego zasilacza.

(Jacek9613) #4

płyta główna Intel Glen Ridge D915PGN

Procesor: Intel® Pentium® 4 CPU 2.80GHz, 2800 MHz

Ram : Good ram : 1 x 1 gb , 2x 512 mb

Dysk : 250 GB WD

Karta wideo Galaxy gf 9500 gt 512 MB DDR3

Karta dźwiękowa Creative Audigy 4 (SB0610)

kalkulatora co mi podałeś nie ogarniam :frowning:

(Wojtomzac) #5

Ten procek jest dośc prądożerny, wymień zasilacz na 450-500 W znanej marki (ale nie znanej Codegen :stuck_out_tongue: ), z pewnością będzie chodzić.

(Jacek9613) #6

Mówili mi zebym zmienił na 350 i bedzie spokojnie chodzić. teraz mi każe na 400 OMG. ale napewno nie ciagnie moj proc tyle prądu jak na 300 W modecom fell działał normalnie z grafą 7600 gs

(Clank) #7

Ja mam Hipro 200W z 4 rdzeniowym prockiem, grafą 8600 GT i jakoś przez 3 lata mi wszystko ciągnie, żadnych problemów, także wymiana obecnego zasilacza w Twoim przypadku to totalna bzdura.