GF 9500GT nowe chłodzenie czy naprawa?

Witam, ostatnio zakładałem podobny temat ale nie uzyskałem zadowalającej odpowiedzi i teraz dodam jeszcze coś od siebie więc chodzi o to :

Mam kartę która od pewnego czasu się przegrzewa tak że nie mogę zagrać w żadną nowszą grę, zauważyłem że wiatraczek się w niej nie kręci więc pewnie dlatego się przegrzewa, oto kilka zdjęć :

74388138.jpg

p12101112090001.jpg

p12101111130004.jpg

A teraz pytania :

Czy jest możliwe zamontowanie tam takiego chłodzenia, lub innego skutecznego za podobną cenę :

http://www.cooling.pl/scythe-kaze-jyu-s … 51148.html

lub gdzie można w internecie kupić taki wiatraczek do tej karty.

Proszę o pomoc.

Jaka jest średnica wentylatora w oryginale? Tanie komplety radiator + wentylator nie mają dobrych opinii, ale jeśli uda Ci się znaleźć zestaw z wentylatorem o tej samej średnicy, to wystarczy przełożyć wentylator. Większość sklepów komputerowych ma w ofercie chłodzenie kart graficznych.

Możesz próbować wymieniać radiator wraz z wentylatorem, ale często dość trudno “odkleić” radiator od GPU bez ryzyka uszkodzenia - w wysokich temperaturach pasta przewodząca czasem zamienia się w twardą jak cement masę :wink:

Ogólnie powinno dać radę wymienić sam wiatrak.

Odkręć stary wiatraczek i zostaw sam radiator. Do tego spokojnie możesz “założyć” jakiś standardowy wiatrak 40mm za pomocą opasek elektrycznych. Wystarczy trochę pokombinować jak to podłączyć - powinno wystarczyć. Tyle że może się później całość nie zmieścić.

Można też spróbować zamocować zwykły wiatrak za kartą tak żeby wypychał gorące powietrze w stronę śledzi od obudowy, usuwając je wcześniej.

Coś takiego?

http://allegro.pl/ac1-nowy-wiatrak-went … 04504.html

allegro.pl/acutake-fan-40-went-40x40x10mm-18-5db-i1861058048.html

Proszę zwrócić uwagę na to czy taki wiatrak się zmieści patrząc na moje warunki.

Czy może lepiej kupić to i zamontować, chociaż już jest droższe.

http://www.cooling.pl/scythe-kaze-jyu-s … 51148.html