GF 9800 GT - Wolne wczytywanie tekstur :|

Witam wszystkich,

Może zacznę od tego że mojego problemu nie rozwiązało już jedno forum ale i także sprzedawcy w sklepach komputerowych :stuck_out_tongue:

W wielu grach jak np. Crysis czy Fuel występuje u mnie bardzo irytujący problem:

Gry chodzą płynnie lecz tekstury wczytują się dziwnie wolno.

Np jadąc droga widzę oponę w oddali i dopiero gdy jestem praktycznie przy niej owa opona staje się “dokładniejsza”. Dopiero wtedy pojawia się jej cień i bieżnik.

Podobne rzeczy dzieją się z całym krajobrazem. To tak jakbyśmy weszli do księgarni zobaczyli szafy a dopiero później książki a jeszcze później tytuły tych książek.

Uogólniając:

Dokładne tekstury rzeczy obok mnie wczytują się z wyraźnym opoźnieniem ;|

quad 8200 2.3@2.8

GF 9800 GT był podkręcany ale występowały błędy i chodzi aktualnie na domyślnych ustawieniach.

4 GB ram

GIGABYTE GA-EP31-DS3L

zasilacz chieftec 550W

1 Dysk fizyczny SAMSUNG HD642JJ ATA Device (640 GB, 7200 RPM, SATA-II)

2 Dysk fizyczny WDC WD1600AAJB-00PVA0 ATA Device (149 GB, IDE)

Mi tylko jedno do głowy przychodzi, czy gry są zainstalowane na dysku IDE? On jednym słowem ma niższą wydajność, ja bym go odłączył i zobaczył jak się komp zachowuje bez niego, niby to bez sensu ale kiedyś mój stary dysk powodował znaczne problemy z wydajnością drugiego dysku, drugie rozwiązanie może masz włączoną w sterownikach obsługę PhysX ? Domyślnie samo się często włącza, później hmm… sterowniki do karty najnowsze ? ( to już chyba sprawdziłeś pewnie) Podaj z jakimi ustawieniami włączasz owe gry? Może tu pies pogrzebany ? Jaki system ?

Sprawdzałem z odłączona taśmą IDE. Nic…

Ustawienia w grach na max ale oczywiście chodzą płynnie.

System Vista aczkolwiek mam powyłączane indeksowanie i inne pierdoły.

Ze sterownikami próbowałem (starsze nowsze oryginalne z karty)

wyłączenie Physx nic nie daje

Wszystko na Max… obniż jakość tekstur i AA, pokombinuj bo ta karta wiele tytułów na max nie uciągnie i w tym jest problem a spróbuj na medium i napisz wrażenia :))

Tak tylko nie rozumiem tego ze np taki FUEL chodzi mi 60 fps to po co mam zmniejszać detale? :?

No ale spróbuje chociaż tego nie czaje :stuck_out_tongue:

Dodane 11.09.2009 (Pt) 13:38

Bez zmian tylko teraz wczytują się wolniej gorsze tekstury… Czyli to samo :stuck_out_tongue:

Dodane 11.09.2009 (Pt) 13:43

A jakie programy działają w tle? Może jest jakiś zasobożerny? Jeśli nie to problem może być po stronie karty. Ja bym jeszcze spróbował na innym systemie, np jeśli masz dostęp do XP wgrać go czystego sterowniki i sprawdzić czy chodzi tak samo jeśli by tak było to wysoce prawdopodobny jest defekt karty :confused:

Norton 2009 :stuck_out_tongue_winking_eye: ale wszystkie wyłączałem zeby zobaczyć czy nie zżerają pamięci.

XP?

Wyjdzie na to samo jak wgram windows 7? bo tak się składa ze mam 90 dniową wersje

Jak nie pomoże dam po prostu do reklamacji tylko nie wiem jak to będzie wyglądało bo podkręcałem ta kartę ;p tylko ze to nie było jakieś amatorskie podkręcanie tylko przez opcje

D.O.T.

http://wiww.in4.pl/koment…od_MSI,3505.htm

Dodane 14.09.2009 (Pn) 13:44

Zrobiłem formata. Nowy system. Problem nadal istnieje…