GF FX 5500 - Uszkodzona?

Wymieniłem karte graficzną z TNT 2 M64/64 Pro na FX5500 i karta w grach wyświetla błędy, np. [gra Hitman Contracts]

dump0196yd7.th.jpg

dump0209kk3.th.jpg

Testy na direct x też wyglądały nie najlepiej zaciachy przy wyświetlaniu, i jak dla mnie obraz kiepskiej jakości.

Praca w 2D też nie jest przyjemna komputer się zawiesza, przy przeglądaniu internetu i pisaniu [raz zawiesił mi się przy pisaniu posta właśnie o tym problemie] itp. na mojej TNT 2 komp się nie wiesza. wcześniej sądziłem że to wina kondensatorów, ale je wymieniłem i dalej mam to samo. Z powrotem zainstalowałem TNT2.

I nic nie pomaga obojętnie jaki sterownik czy dodany do kary czy inny, [instaluje według instrukcji podanych na tym forum]

Mój sprzęt

AMD Duron 840 MHz [podkręcony z 750]

Płyta gł ECS K7VZA Rev. 1.0 [układ Via KT 133(A)]

Ram 320 MB [DIMM SDRAM PC 100]

1 HDD 20 GB

1 FDD

1 optyczny [nagrywarka CD/DVD]

Zasilacz Feel 250 W [w opisie karty tyle to minimum]

Win XP Pro.

Biore pod uwage że wine ponosi karta, lub stara płyta [może nie jest kompatybilna z tym GF] lub za słaby zasilacz.

Karta graf. się przegrzewa.Zobacz czy wiatraczek na niej dobrze chodzi :slight_smile: .

Sprawdzić kartę na innym kompie i wiesz,czy karta ,czy reszta.

Karta się nie przegrzewa w pokoju mam 25 *C wiatrak się kręci wieje chłodne powietrze i mam otwartą obudowe.

Raz sprawdzałem na innym komputerze na GTA SA [Pentium 4 2,6 GHz 1 GB Good Ram DDR Ramu, Płyta wiem tylko że Asusa Zasilacz 300 W Codegen Win 98 sterowniki 77.77] i raz wyświetliły się błędy przy większej akcji zderzenie się z pociągiem :smiley: i były lekkie zaciachy i komp się raz zawiesił przy wyłanczaniu gry karte zostawiłem u kolegi na 2 tyg [jest grafikiem] i nie nażekał na zwisy w [praca przy obrubce grafiki na Corelu gł. 2D]. Mam wątpliwość co może to powodować.

Co wbrew pozorom nie zapewnia Ci lepszego chłodzenia bo nie ma wtedy cyrkulacji powietrza.

Komputer stoji przy oknie i mam lekki przeciąg, dotykałem radiatora [jest duży pokrywa również pamięci] [po wyciągnięciu i karta nie była gorąca].

A sprawdzałeś czy z napięciami wszytko jest OK ?

Zainstaluj cos do monitorowania napięć np.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=47&id=276

Może masz coś nei tak z zasilaczem i dlatego się wiesza.

Mam Speed Fana

Napięcia [choociaż lepiej sprawdzać miernikiem]

napi281ciatu2.gif

Jak na moje oko to:

  1. Karta supie sie bo moze ma malo pradu, wbrew pozorom zasilacz 250W to MAŁO! Do tego krecony pro, co moze sie składać na fakt iż tej mocy nie jest odpowiednia ilośc do działa kompa.

  2. Karta sie przegrzewa/jest uszkodzona?

  3. Aktualizacja sterow lub biosu mobo :wink:

Needawno zainstalowałem najnowszy Bios i stery do płyty też mam najnowsze, sterowniki do karty graf. też nic nie zmieniają.

Karta się nie grzeje pewnie to wina za słabego zasilania kupie mocniejszy z 350-400 W i wtedy zobacze.

Hmmm mam taki sam problem zmienilem z geforca 2 mx400 na FX5500

oto moje screeny z gry

http://img181.imageshack.us/my.php?image=buuu8rs.jpg

http://img259.imageshack.us/my.php?image=buu17za.jpg

mam athlona 1700 płyte głowna ECS K7VTA3 640 mb ramu GeForca FX5500 Galaxy

i zasilacz Megabajta 300ATX…

I co mam robic???chłodzenie mam dobre na karcie…wymienic zasilacz??bo na tym geforce 2 co mialem wczesniej smigal mi far cry a teraz mi nie smiga tylko tekstury sa tak samo zwalone jak w tym colinie 2005

Wina zasilacza nie koniecznie. Ja miałem tego FX5500 i śmigał na zasilaczu 300W no name.

Tobi

Ja gdy podkrece mojego duronka 700mhz to po 5 minutach pracy cały obraz sie supie i sie komp zawiesz.

Może ustaw procesor na normalne taktowanie??

Czyli czego wina???:frowning: co mam robic?

spróbuj tak klikjni prawym klawiszem myszy na pulit właściwości>ustawienia>zaawansowane>rozwiązywanie problemów i tam masz suwak i przesuni go na pełne przyspieszenies przętowe następnie start>uruchom>dxdiag>zakładka ekran i funkcjie directx i włącz jesli nie masz włączone :przyspieszenie DirectDraw,przyspieszenie direct3D,przyspieszenie teksturowania AGP może to coś pomoże

Ze screenów widze że masz to samo co ja, jaką masz wer. AGP? 2.0 czy 3.0, moja karta dobrze działa na AGP 8x 3.0, sprawdzałem na trzech płytach z tą wer AGP i gry chodziły dobrze.

Radze wymienić zasilacz na mocniejszy i markowy np Forton lub większość sprzętu, grałem na tym fx i 6100 to przyjemniej się gra na zintegrowanej.

No mam AGP 2.00 :frowning: czyli musze plytke wymieniac czy tylko zasilacz?

Zasilacz na pewno do wymiany (chyba że nie zależy Ci na sprzęcie, na tej to może wszystko się zjarać), płyta jak masz znajomych z AGP 8x (3.0) to sprawdź kartę, może ma wadę fabryczną.

Hmm działa napewno bo mam ja od sasiada i on ma plyte asusa AGP 3.00:( czyli płytke wymienic??? a bylaby mozliwosc wymiany w sklepie jestli wzieliby moja stara (ECS K7VTA3)za grosze na jakas zeby miala AGP 3.00 ???Jak myslicie ???za jaka płytą glówna sie rozlgadac??

mój brat cioteczny miał GF FX5500 - po roku się mu spalił i od tej pory przestał mieć kłopoty z tą kartą…