GF Palit 9600GT 512MB czy MSI GF 9600GT 1024MB OC?

Witam, w tym tygodniu bede kupowal ktoras z w/w kart (ewentualnie Palit 8800GS, ale chyba warto doplacic te 30zl wiecej i miec wydajnosc troche wyzsza) i teraz wlasnie nie wiem, ktora mam wybrac :frowning: Ten palit kosztuje ponad 100zl mniej http://www.gral.pl/preview/PalitMicrosy … VIPCI-E_61 ale ten MSI ma 512mb pamieci wiecej i lekko podniesione zegary http://www.gral.pl/preview/MSI/GeForce9 … 00_1900_57 tylko znajac zycie karta pewnie tego nie wykorzysta, przy tak waskiej magistrali. Dlatego pytam ostatecznie: ktora mam wybrac??

Spokojnie możesz wziąć tego palita … te 512Mb więcej za dużo nie wniesie, zegary sam podbijesz.

Jest podniesiony o 50Mhz rdzeń i o 100Mhz pamięci. Spokojnie sam to nadrobisz, a z 100zł zostanie w kieszeni.

brałbym wersje 512

Tez sie do niej przychylalem ;] Jeszcze jedno pytanie… Brac karte teraz czy poczekac do poczatku kwietnia?? Podobno maja wyjsc nowe karte od AMD i jakies nowe od GF i wtey ceny powinny troche spasc zeby produkty staly sie bardziej konkrencyjne. Co Wy na to?

Alinek , nie ma na co czekać, ceny non stop spadają w dół :slight_smile: , jak ja kupowałem kompa też razdono mi poczekać aż ceny spadną, no i spadły, poczekałem miesiąc i procek spadł o 50zł, tylko że teraz spadł o kolejne 50zł :stuck_out_tongue:

No to przeciez jasne :stuck_out_tongue: Tylko w kwietniu pojawi sie pare modeli (albo ma sie pojawic ;p), wiec ceny pewnie spadna a te minimum 30-50zl, a wtedy bede juz mial troche odlozone na MOBO. Pytalem sie juz kilka razy, ale musze miec 100% pewnosc, czy moja zasilka wytrzyma podane karty?

Przy GeForce 9600GT wytrzyma, nie wiadomo czy przy Radeonie HD4xxx wytrzyma.

Nie sądzę, że by ceny spadły nawet jeżeli juz to niewiele, kupuj teraz, a nowe karty od AMD to zdaje się początkowo będą najwydajniejsze GPU dopiero jak wyjdą i sie zadomowią wyjdą tańsze układy - tak jak to bywało wcześniej.

No to chyba sie zdecydowalem ;]

Jak dopisze szczescie i ten Palit bedzie w sklepie to go biore, jak nie to pewie i tak bede musial poczekac do przyszlego tygodnia :stuck_out_tongue: