GF2 MX440 jako VGAsave :/

Po instalacji xp okazało się że zamiast karty graficznej gf2 mx 440

w zakładce karta graficzna jest usługa VGAsave. W menadżerze urządzeń karta graficzna jest wykrywana lecz nie można jej włączyć (kod 10).

Bardzo proszę o pomoc! !!

tomek1403 witaj na Forum :slight_smile:

Popraw tytuł tematu na konkretny - użyj przycisku icon_edit.gif

sciagnij stery na stronie nvidi i je zainstaluj powinno byc dobrze.

Zainstaluj sterowniki do płyty głównej.

Menadżer urządzeń i odinstaluj wszystko co karta grafiki i restart kompa i niech system ponownie zainstaluje stery do karty.

Pobierz ster najlepiej wersję 56.72 do XP i zainstaluj - pamiętaj przy instalacji steru wszystkie pliki mają być z tej wersji steru,czyli jak instalator zapyta czy zastąpić nowszy plik w systemie daj na tak.

Po usunięciu sterowników w menadżerze urządzeń znikła karta graficzna, przy próbie instalacji sterowników pojawiła się informacja, że menadżer instalacji nie znalazł urzadzenia dla którego instalowane są sterowniki, zainstalowanie oryginalnych sterowników do płyty głównej też nic nie dało.

Niestety prawdopodobnie padła karta.

Co prawda gdy podłączyłem ją do innego kompa, to działała ale przy monicie wyłącz komputer przycisk stan wstrzymywania był nieaktywny.

Natomiast po zamontowaniu w moim komputerze innej karty wszystko było ok.

Dziękuje za podpowiedzi.

To jest spowodowane tym, że w tym innym kompie nie masz zainstalowanych sterowników do grafiki, a wtedy Windows nie jest w stanie przejść w stan wstrzymania (w związku z brakiem tych sterowników).

Co do karty to pewnie padła. Ciężko tak powiedzieć na wyczucie.