GF4 32 MB - jak sprawdzić kartę

Czyli, albo bios karty z nie tego modelu 4 MX, albo bios karty ma problem z odczytem poprawnych parametrów karty, albo pół pamięci karty jest uszkodzone - nie ma raczej innego wytłumaczenia problemu. Albo faktycznie karta ma 32 MB pamięci, choć ja osobiście 4 MX z taką ilością pamięci nie widziałem.

Choć patrząc na odczyt tych dwóch parametrów może jest 64 MB ,tylko programy diagnostyczne dzielą pamięć na lokalną video i dla tekstur.

Mam w tej chwili tą samą kartę co Ty i mi Everest pokazuje normalnie 64MB:

może ktoś ma instrukcje (opis) do BIOSu

ja nie wiem jak wogóle go ruszyć nie wiem co i jak

no i skąd wziąć nowego BIOSa i jak go wgrać, słyszałem coś o jakichś pośredniczących programach, ale nie mam pojęcia…

pzdr

zależy co oznacza słowo dobrą napewno kupisz lepszą od tej co masz

masz absolutnie rację lepszą od tej co mam (natomiast dobrą czyli pasująca do pozostałych podzespołów)

pzdr

Jakie masz podzespoły?

sorry, że tak późno ale nie miałem za bardzo czasu.

dane z AIDY:

pzdr

Zasilacz jaki masz?

6600GT używany, Radeon Sapphire 9800Pro 128 mb 256 bit na pamięciach

unikaj firmy medion, ostatnio pełno śmieci 9800xt za 99 zł, czy cudaków 6610xt za 50 zł.

GF4 Mają od 64MB do 128

no i widzisz, sprzedawca był na tyle cwany że zmienił bios w gf 2, albo 400 (440 nie miał 32mb wersji ale 400 już mógł mieć) i dlatego takie zamieszanie jest, najepiej jakbyś zrobił zdjęcie karty graficznej i zdjął chłodzenie z gpu, wyczyścił i też zrobił zdjęcie, wtedy wszystko się wyjaśni, zmiana biosu przynajmniej dawniej (gf fx seria) dawała możliwość zmiany napięcia na rdzeniu i ramach, tak więc znane był np przeróbki 5900gs na 5950gtx, ale ten ostatni był lrpdukowany tylko z 256mb ramu, a po takim modzie miało się tyle ramu ile wcześniej czyli 128mb.