GF4 32 MB - jak sprawdzić kartę

Witam,

kupiłem jakiś czas temu GF4 64MB,

natomiast we wszytstkich testach sprzętu jest informacja, że mam 32 MB,

czy mnie w sklepie okantowali???

test z AIDA:

pzdr

no to Cie okantowali;] jeszcze kliknij prawym na pulpit---->własciwości—>zakładka ustwaienia----->zaawansowane—>zakładka karta

i jak tam masz 32 mb to na pewno masz tyle;]

OK

ale przy włączeniu kompa wyświetla się 64MB

oddawałem kompa do serwisu z reklamacją pamieci karty gr, to sugerowali się tym

pzdr

Przy starcie kompa (jeszcze przed podliczaniem RAMu, napędów itd) pierwsze co wychodzi to info o karcie graficznej.

Przyglądnij sie tam.

edit:

ok, uprzedziłeś mnie :slight_smile:

No to wygląda na to, że masz 64MB

no to mów od razu tak;] no to jak przy włączeniu kompa tak pisze no to chyba jednak jest 64;] ale ja juz nie wiem…

Tam właśnie jest 64MB (sorry ale nie mogę zrobić screena-chyba)

to co jest nie tak

wszystkie gierki testujące sprzęt wyświetlają 32MB

nic nie kumam

pzdr

Odpal 3D Mark 01 SE

Everest

lub naklejka na karcie powinna być, data produkcji, model, i ilość pamięci.

O ile sobie dobrze przypominam to nie było kart GF4 z mniejszą pamięcią niż 64 MB. Twoja karta ma pewnie uszkodzoną pamięć.

jest rok produkcjilipiec 2003, ale nic niestety wiecej niema (jakieś gwarancje NTT jakości i cyfry…)

poproszę o link do 3Dmark

Złączono Posta : 25.08.2007 (Sob) 22:59

rozmawiałem z kolesiem od kompów, to mówił, ze wyszło kilka modeli z 32MB, to czemu przy starcie jest 64

Poszukaj w biosie czy masz ustawione 32Mb dla karty graficznej. Miałem kiedyś tak samo kiedy kartę 256 wyświetlało mi jako 128.

poprosze o instrukcje bo nie wiem gdzie???

moge namiszać

pzdr

W zależności od płyty do biosu wchodzi się na starcie zwykle F2 lub Delete niestety nazwy opcji nie pamiętam…a nie chce mi się teraz resetować kompa :stuck_out_tongue: .

AGP aperture size, ale to raczej ramu nie doda

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8751716

http://ocforum.pl/showthread.php?t=8433

Nie chodzi o to żeby dodało tylko czasem kiedy zmienia się kartę to trzeba zmienić rozmiar pamięci w biosie bo inaczej widzi mniej niż karta ma w rzeczywistości u mnie i mojego sąsiada tak było też zastanawiałem się cszy to nie AGP aperture size ale nie chcę skłamać bo nie jestem pewien.

sprawdzałem w BIOSie AGP jest ustwione na 64MB,

składałem kompa ze 3 lata temu,

karty jeszcze nie zmianiałem, mam ją od początku, tak jak pisałem, złożyłem rekalmację, w sklepie (jak jesteś z Uci to pewnie wiesz INFOGLOB) w serwisie powiedziano mi, że 64 przy starcie kompa jest ok i zgodna papierami zakupu, natomiast programy testujące są be i nie mają autoryzacji, liczy się informacja ze startu kompa,

obecnie mam ich gdzieś, ale chodzi o zasdę, jeśli po reklamacji nie wyminili mi karty, to niestety są niewiarygodni i takich ludzi (firmy) trzeba uczyć rzetelności (obecnie mój laicyzm, dzięki mini “dobreprogramy.pl” maleje drastycznie)

ale mała afera :twisted: w niby profesjonalnej firmie nie zaszkodzi klientom, datego chcę być pewny czy przypadkiem nie będzie burzy w szklance wody i zbieram informacje.

pzdr

ps. za 200pln kupię chyba dobra kartę

Ale najwyraźniej masz 64 megabajtową, bios karty graficznej się nie myli, a programy diagnostyczne z kolei mogą. Jakby co to mx’y były z 32mb ramu, choć nie wiem czy 440’tka też.

test z 3DMARKa:

pomoże mi ktoś to rozszyfrować

pzdr

Złączono Posta : 26.08.2007 (Nie) 13:13

???

a co konkretnie ?? twoja karta ma 32MB pamięci.

zobacz jeszcze w informacjach sterownika NVIDIA, tam gdzie się zmienia ustawienia karty graficznej (właściwości Pulpit, zaawansowane, zakładka NVIDIA).

jeśli chodzi o pokazywanie ilości pamięci to można zagmerać w BIOSIE karty ;-).

Spróbuj zmienić sterowniki…

Może to coś da…