Gf4 i i dziwne kolory

elo mam taki oto problem od pewnego czasu siada mi chyba grafika gf4 mx440 po kilku godzinach siedzenia na kompie(obojetnie grania czy przegladania stron)pojawiaja sie rozne kolorowe plamki na calym ekranie i nagle zwiecha!!!ale jak ostatnio gralem w quake3 to nagle zrobil mi sie obraz jak w matriksie!!!co z tym moze byc??gdzies na innym forum czytalem ze to moze tez byc mobo! czy to prawda??jak to sprawdzic?? dodam ze nawet zmienialem stery z 93.71 na 51cos tam najstarsze jakie znalazlem i to tez nic nie dalo! !!

mobo to asus p4p800

graf gf4 mx440 64Mb

chieftec 360w

p.s czy to moze byc wina zasilacza???bo mam we wtyczce 2piny od zasilania plyty jakies brazowe i nie wiem od czego wlasnie!!!prosze o jak najszybsza odpowiedz! !!

Podkręcałeś kartę ?

grafe zmień na lepszą albo kup tę samą (MX kosztuje koło 20zł)

nie karta nigdy nie byla podkrecana!!!dlatego tez przyszlo mi na mysl ze to moze byc mobo!!!i nie wiem czy to prawda!!!pisali tak na innym forum,mobo kupilem jakies pul roku temu uzywane asus p4p800 cel 2.4Ghz 512Mb ram i do tej pory wszystko bylo ok.teraz komp nie chodzil 2dni i narazie wszystko jest ok.dodam ze komp chodzi po min16-24h na dobe dlatego tez mam watpliwosci!!!jest sposob zeby to sprawdzic ??jakies programy testujace grafa,mobo??

atitool… sprawdza artefakty…

to nie jest wina mobo… gdzie ci to powiedzieli? na programosy :smiley: :x

obniż taktowanie karty i puść atitoola…

sciagam wlasnie atitool 0.26 chyba dobry?? a moge obnizyc takt.programem rivatuner??

atitoolem :slight_smile:

tam masz od razu pokazane

wlasnie zaczalem!!ile trwa ten test??

czekaj ze 20min… jak będą żółte kropki na tym sześcianie

wlasnie minelo 20min.nie wiem chyba troszke bardziej sie boki rozmyly!!!ale nie jestem pewny na 100% zadnych zoltych kropek nie widze! !!

zaraz screena zarzuce!!

post-75509-13856533732972_thumb.jpg

piuro1988 , możliwe, że karta graficzna się przegrzewa. Jakie chłodzenie zainstalowane masz na karcie ? Sam radiator, czy wentylator ? Jeżeli wentylator, to sprawdź, czy w ogóle on działa. Jeżeli radiator, to sprawdź palcem, czy nie parzy. Temperatury programowo nie sprawdzisz, bo na tych kartach graficznych czujniki temperatury instalowane nie były.

Przy okazji pozbądź się kurzu z poszczególnych podzespołów wewnątrz obudowy.

kurz czyszcze co 1mies.kompa rozkladam na czesci pierwsze,orginalnie na karcie mialem sam radiator,ale jakis czas temu przelozylem wiatraczek z radiatorem od gf2 ale dopiero teraz zobaczylem ze radiator slabo dociskal do procesora,i je teraz docisnalem i 2dni karta nie chodzila i jak narazie chyba wszystko jest okay dzisiaj caly dzien graf chodzi i nic,jak sie juz raz przegrzal to caly czas sie tak bedzie robic???jak za goracy bedzie!!

p.s seba86mu chyba miałeś rację że karta się przegrzewała teraz dokręciłem radiator na full i wszystko jest ok.temat chyba uwarzam za zamkniety! !!