GF9600 BSOD nv4_mini.sys - zasilacz, stery, może coś innego?

Zakupiłem zestaw komputerowy składający się z:

  • C2D E7500 2,93 GHz

  • Gigabyte GA-EP31-DS3L

  • Kingston 2 x 2048 MB 800 MHz

  • SB 500 GB

  • Geforce 9600 GT CUDA, 1GB

Wszystko to jedzie na Modecomie ATX 400W - czy powyższy zestaw ma szanse działać stabilnie na tym zasilaczu?

Najdziwniejsze, że komp otrzymał indeks wydajności grafiki w grach 1.0, czym może to być spowodowane?

Prócz tego, podczas uruchamiania jakiejkolwiek gry 3D otrzymuję BSODa - ?

Z góry dzięki za odpowiedzi. :slight_smile:

Jaki to Modecom MC czy Feel/Premium ??

W jaki sposób to sprawdzić?

Powinno być napisane na zasilaczu w sposób np: Modecom Premium 500W.

Modecom:

feel - słaby zasilacz

MC, feel III, premium - dobre serie zasilaczy modecomu.

Dla osób które nie mają dostępu do tego typu informacji:

seria premium jest to seria feel III. Modecom zmienił nazwę udanej serii feel III na premium ze względu na kojarzącą się źle nazwę, seria feel była nieudana, ale feel III była naprawdę dobra.

Po naklejce na obudowie.

Mimo wszystko - czy jeśli jest to wersja Premium, zasilacz jest wystarczający? A jeśli nie - czy to może być powodem problemów wymienionych w pierwszym poście?

Tak, tak.

W bluescreenie jest mowa o “nv4_mini.sys” - czy możliwe, że zasilanie na kartę jest zbyt niskie, by działała ona w grach? Co ciekawe, nie działa również proces dwm.exe, czyli Menedżer okien pulpitu.

Zaktualizuj sterownik od karty graficznej i powiedz jak się komputer zachowuje po aktualizacji, bo wygląda to na błąd sterownika, a nie jakiejś wady sprzętowej.

Wejdź w tryb awaryjny odszukaj ten plik i wklej go na pulpit jeżeli nie pomoże usuń go :slight_smile: Ja miałem to samo tylko i mi to właśnie pomogło :smiley:

Reinstalacja sterowników nvidii powinna pomóc. Miałem identyczny problem.