GF9800GT po formacie komp nie wykrywa karty

Jak w temacie. Nie mogę zainstalować sterowników gdyż komputer nie wykrywa karty. W menedżerze urządzen czasem wykrywane jest jako “inne” o nazwie “Kontroler Video (zgodny z VGA)”. Słyszałem, że da się to naprawić odinstalowując to wcześniej usuwając nie do końca zainstalowane sterowniki Nvidia. Wszystko zrobiłem ale usunąć tego nie moge gdyż wyskakuję komunikat iż może być to potrzebne do rozruchu komputera. Co robić ?

Zainstaluj sterowniki do płyty głównej, wybierz odpowiedni system:

http://gigabyte.com/products/product-pa … 48&dl=1#dl

Potem instaluj sterowniki karty graficznej od producenta.

Wszystko jak w podpisie. Windows XP SP3

Dodane 10.02.2011 (Cz) 16:07

A co z obecnym sterami do mainboarda ? Mam nałożyć te na obecne ?

Dodane 10.02.2011 (Cz) 16:08

I które pobrac jest tam tego trochę. Wszystkie ?

Jeżeli instalowałeś jakieś inne stery do płyty głównej, to usuń je a potem zainstaluj najnowsze. I potem dopiero grafika

Nie piszesz czy instalowałeś sterowniki od producenta do płyty głównej, więc podałem lokalizację skąd je pobrać. Podaruj sobie SATA/RAID. Jeśli te ze strony są nowsze - spróbuj je zainstalować.

Instalowałem od producenta oryginalne stery dostarczone przy zakupie tej płyty głównej. Więc jak ?

Sprawdź czy te ze strony są nowsze - jeśli tak, to odisnstaluj obecne i instaluj nowsze - przecież się komputer nie zapali …

Odinstalowałem obecne i teraz jak chcę zaintsalowac Raid Configurer SATA/RAID wyskakuję ż enie wykrywa jakiegoś adaptera ;/

nie licz na to, ze system tobie wykryje jaka masz karte, na pewno nie XP, po prostu sciagnij sterowniki do karty graficznej ze strony producenta i je zainstaluj, jak to zrobisz, system na pewno pokaze w menadzerze uzadzen, ze masz GF9800GT

Pisałem przecież SATA/RAID nie instaluj - to jest sterownik do macierzy dyskowych …

Zainstaluj sobie pozycje: ‘Chipset’, ‘Audio’, ‘Lan’ - najpierw oczywiście ‘Chipset’. Po restarcie instaluj sterowniki do karty graficznej.

“Podaruj sobie” zrozumiałem w sensie zainstaluj. Cóż siedze na d tym z 5h i już mnie najwidoczniej muli. “Nukemski” czytaj uważnie nie moge zainstalować sterow bo nie wykyrwa mi urządzenia. Zrobie jak mówi Marcin i dam odpowiedź

no jak to nie wykrywa, skoro wykrywa? masz ekran? widzisz cos? to zostala wykryta, zostaly przez system uzyte standardowe drivery, nie wiem co maja sterowniki do plyty glownej wspolnego z karta graficzna? moze marcin mi wytlumaczy?

pakiet sterownikow moze tobie nie wykryc karty i nie wie jakie sterowniki zainstalowac, moze instalujesz zle sterowniki?

Jest jeszcze coś. Zapomniałem o tym. Podczas odpalania kompa mam artefakty gdy są czarne screeny z kodami 16kowymi mam zamiast nich znaki takie jakbym nie miał odpowiedniej czcionki albo języka w kompie. Same litery i znaki typu "! !!

@nukemski

Ponieważ komputer był “po formacie” => dlatego zapytałem o sterowniki do płyty głównej od producenta. Chyba wiesz, że na sterownikach wbudowanych w Win nie wszystko działa w pełni wydajnie?

Po drugie: skoro był problem z instalacją sterowników NVidia, może ten problem jak najabardziej naprawić instalacja oryginalnych sterowników od producenta płyty głównej (obsługa PCI-E, AGP w starszych płytach) - sterowniki do chipsetu to przecież podstawa …

Po trzecie nie ja mam problem, więc skąd ta pieśń?

Ok sterowniki chipsetu, Audio i Lan zainstalowane. Resetne kompa i spróbuję zainstalować stery do karty mam stery z nvidia.pl najnowsze. Powinni działac. Nvidia Driver i Nvidia Phyx mam na płytce ale w necie pewnie są nowsze ?

Dodane 10.02.2011 (Cz) 17:19

Po instalacji sterowników system nie chciał się włączyć. Resetną się sam i uruchomiłem komputer dzięki “ostatnia działająca konfiguracja (zalecane)”. To spowodowało, że sterowniki są nieaktywne. Czy karta graficzna mogła w jakiś sposób ulec uszkodzeniu ? Problem z artefaktami wszak pojawił się kiedy system zawiesił się podczas grania w Dead Space 2. Temperatury są jednakże stabilne w stresie nie dochodzi do 80 stopni nawet.

Najpierw Chipset,potem Grafa,Dzwięk,Sieć,na końcu DirectX 9.0c,żebyś za chwilę nie pisał,że gry ci nie chodzą

Nie próbuję nawet odpalać. Podłącze starą kartę graficzną. Na razie tylko tyle mogę zrobić. Wszystko spala nic nie działa jednym słowem. ;]

to co opisales wystarczy do diagnozy takiej, ze masz uszkodzona karte, wczesniej mialem 9800gx2 i jeden z dwoch procesorow sie spalil, system nie chcial startowac, po awaryjnym usunieciu sterownikow i przejsciu na standard VGA moglem odpalic system, ale nie moglem juz zainstalowac sterownikow, jedynie pomoglo wylaczenie uszkodzonego procka na karcie

czyli masz upalona karte

aha, uhmm, ok i co dalej? wedlug ciebie standradwowe sterowniki na windows xp z sp3 nie sa w stanie bez instalacji sterownikow do plyty glownej obsluzyc poprawnie agp albo pci-e? no to brawo za wiedze kolego :slight_smile:

jaka piesn? bylem ciekaw co ma wedlug ciebie piernik do wiatraka i juz wiem

Podłączyłem ATI Radeon x1950pro i zniknęły defekty o których mówilem zainstaluje Catalysta i powiem co dalej. Dajcie mi program do monitorowanie temp w ATI. Dawno nie używałem tej karty

Dodane 10.02.2011 (Cz) 18:23

I jeszcze coś procz Catalysta się instaluję ?

Dodane 10.02.2011 (Cz) 18:28

r1ebue.jpg

Komp chodzi jakby sterów nie było looknijcie na foto. Pojawily się dwa kontrolery

Dodane 10.02.2011 (Cz) 18:31

Kurde moż eto być dlatego, że nieodinstalowąłem sterów z Nvidii właśnie to robie

Dodane 10.02.2011 (Cz) 18:38

To jednak nie od tego już tracę nerwy

sciagnij cala pake z catalystami i duperelami, a do monitorowania temperatury to masz w samych catalystach, w zakladce ati overclocking

a pojawily sie bo nie masz zainstalowanych sterownikow

http://support.amd.com/us/gpudownload/w … ng=English

sciagnij i zainstaluj no musi pojsc