GG 10.5 nie pojawia się okno, a proces pobiera 95% CPU


(system) #1

Witam,

mam uporczywy problem z gadu-gadu po ostatniej aktualizacji. W wersji 10.5 program po prostu się nie uruchamia, zwyczajnie proces istnieje i zżera niemal 95% procesora i dużo pamięci ale program się nie uruchamia. Jest jakakolwiek rada na to, czy jest to jednak błąd ze strony programistów z gadu-gadu? Dodam, że czasami też odpala się okno konsoli dosłownie na chwilę. Mam wszystkie aktualizacje oprogramowania i windowsa xp sp3 również ze wszystkimi aktualizacjami. Sprzętowo: procek amd sempron 3000+ 1.81 GHz, karta GeForce FX 5200, 1 GB pamięci RAM, czyli dosyć popularny zestaw xd Oczywiście dodaję, że dopiero nowe gadu-gadu zaczęło szwankować, starszych wersji nie testowałem.


(Szotek5) #2

Odinstaluj GG i zainstaluj na nowo.

Może to nie do końca rozwiązanie ale lepiej porzuć GG 10.5 i wypróbuj WTW lub AQQ (jest jeszcze wiele innych komunikatorów obsługujących protokół GG)


(system) #3

Próbowałem już instalować/odinstalowywać i nic. A GG nie chciałbym porzucać z tego względu gdyż właśnie te inne komunikatory nie mają tego czego ja potrzebuję.


(Igor Rozinski) #4

Jakbyś poszukał jeszcze w google zauwazył byś ze problem jest u tysięcy osob .. NETWORK GG cos zrobiło nie tak .. kazdy ma tak samo pozostaje gg 8 a jak nie działa to niestety 7.6 ..


(ra-v) #5

Wywal ręcznie dane GG z katalogu użytkownika.


(system) #6

No właśnie nad tym myślałem jako pierwsza możliwość i jest najbardziej prawdopodobna. Jednak chciałem się upewnić czy czegoś ja nie zepsułem ;d

@ra-v Dane są usuwane przy okazji deinstalacji programu.


(ra-v) #7

Napisałeś że potrzebujesz jakieś funkcjonalności która jest w GG. Jakiej? Być może znajdzie się jakiś komunikatów który będzie ją posiadał.


(system) #8

aktualizacji-nie-dziala-t446358-15.html#p2849889

Zastosowałem się do tego posta Dimatheusa. Wszystko działa jak należy.

Druga sprawa - jaki komunikator proponujecie? AQQ testuję i wydaje się hmmm, takie trochę okrojone, ale to zwyczajnie moje odczucie.


(Jaromir Zurawski) #9

Słuchaj, używam AQQ od paru lat i jestem zadowolony.

Ma wszystko co potrzebuje i zżera mniej zasobów systemowych od GG.


(ra-v) #10

Inny komunikator to np Pidgin lub Tlen.