Gg działa, witryny www nie

witam.

proszę o pomoc w rozwiązaniu pewnego problemu, z którym męczę się już prawie 3 dni :wink: otóż problem jest tego typu jak w temacie- działające gg, nie działają zaś strony www. problem pojawił się nagle- jak tłumaczył mi brat (użytkownik omawianego komputera) korzystał normalnie z przeglądarki, kiedy nagle we wszystkich otwartych kartach pojawiły się komunikaty “połączenie zostało zresetowane”. i od tamtej pory nie da wejść się na żadną stronę.

próbowałem wpisywać adresy stron “na sztywno” tj. adresy DNS- nie zmieniało to nic, więc nie wydaje mi się, żeby był to problem z DNS’ami. chciałbym spróbować coś w ustawieniach routera ( netgear dg834g) ale jak na złość na laptopie ( na którym łączę się z routerem poprzez Wi-Fi i wszystko jest w najlepszym porządku) jedyną stroną, która nie chce się otworzyć jest strona konfiguracyjna mojego routera właśnie :confused: (btw też nie wiem dlaczego)- strona ta otwiera się tylko po zresetowaniu routera i chwile po tym jak skonfiguruje go tak, żeby był dostęp do netu przynajmniej na laptopie, strona ta nie daje się więcej otworzyć. moim dostawcą jest netia. jeżeli ktoś znajdzie chwilę żeby zastanowić się ze mną co może być nie tak, zamieszczam logi z hijack i OTL, oraz printscreena z netstat -a,które to mi nie mówią nic, ale myślę, że tubylcom mogą okazać się pomocne :wink: pozdrawiam

OTL log

hijack log

netstat -a (po próbie uruchomienia przeglądarki)

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings,ProxyServer = http=127.0.0.1:8992

Wejdź w ustawienia Opcje Internetowe->Zakładka połączenia->Ustawienia sieci LAN i wyłącz serwer proxy.

Inna sprawa to skąd się to tam wzięło, prawdopodobnie jakaś infekcja. Proponuje przeskanować komputer np tym: http://www.combofix.org/download.php

w ustawieniach sieci LAN serwer proxy był odznaczony więc nie zmieniałem nic poza opcją “automatycznie wykryj ustawienia”, i to-o dziwo- pomogło :wink:

jest dostęp do witryn www więc pozostał mi właściwie jeszcze jeden problem. napiszę o nim tutaj, jeżeli wymaga przeniesienia na inny dział to bardzo proszę mnie upomnieć;)

otóż problem dotyczy tego, że nie mogę otworzyć tej stronki konfiguracyjnej mojego routera- dało się ją otworzyć jedynie kiedy konfigurowałem połączenie na laptopie ( o czym wspomniałem w pierwszym poście) a po skonfigurowaniu, kiedy zaczął działać internet na lapku właśnie, jedyną stroną która nie chce się otworzyć jest akurat ta strona konfiguracyjna, a potrzebuję jej do tego gdyż wydaje mi się że właśnie na niej muszę skonfigurować połączenie z telefonem posiadającym WiFi (nokia e52). w telefonie wszystko już ustawiłem tak, że tel widzi router, znakomicie łapie z niego zasięg ale brakuje do wpisania bodajże “hasła współdzielonego LAN”-nie wiem, gdzie takie hasło mogę znaleźć- jeżeli nie na stronce- proszę uświadomcie mnie gdzie, jeżeli jednak tam gdzie myślę, prosiłbym o pomoc lub jakieś porady jak mógłbym jednak na tą stronkę się dostać. (najlepiej gdyby mogło obyć się to bez restartu routera, ponieważ wiem, że wtedy wejdę na moment na tą stronkę ale muszę wtedy z powrotem konfigurować ustawienia sieci LAN dla lapka).

log z combofix

pirat…

czytaj post- komp brata, a teraz dzwoń na policję :]

ma ktoś jakieś bardziej konstruktywne pomysły co do mojego problemu? :wink: