GG (Gadu-Gadu) 12 - Zapis archiwum GG do pliku tekstowego

Witam, jest ktoś w stanie mi pomóc, chodzi mi o, jakiś sposób zapisu całego archiwum GG do pliku tekstowego, niestety GG pozbawiło się takiej opcji i szukam jakiejś alternatywy, jakby to zrobić.
Ewentualnie odczytanie bazy danych SQLite z pliku Archive.encsqlite, który przechowuje archiwum w ścieżce:
C:\Użytkownicy\TWOJA_NAZWA_UŻYTKOWNIKA\AppData\Roaming\GG\Profiles\NUMER_GG\Archive.encsqlite.
Pozdrawiam.

1 polubienie

Kto tu teraz korzysta z GG??? W tych czasach to Mesenger lub WhatsApp jest popularny ew. Telegram.

1 polubienie

Np., ja :wink: tylko, ze względu na stare dobre czasy i chciałabym zapisać całe archiwum i usunąć całkowicie konto GG, już nie korzystam z GG, teraz co tam się wyrabia, to szok.
Od kilku lat już korzystam z What’ssapa i Messenger’a.

1 polubienie

Nie wyeksportujesz, bo baza SQL jest zaszyfrowana.
Musiałbyś wydobyć z RAMu “encrypt phrase” przy wczytywaniu archiwum. O ile nie jest ona usuwana z pamięci po odszyfrowaniu i wczytaniu archiwum.

Musiałbyś — jestem Kobietą :slightly_smiling_face:, na pewno literówkę zjadłeś :yum:, niestety nie znam się, na tym, co napisałeś.

No to w takim razie nic już z tym nie zrobisz.

A może byś pomógł ?

Stare wersje GG kiedys mialy taką możliwość, ale chyba zostało już to całkowicie usunięte.

Owszem, stare wersje GG posiadały, taką opcję ja to pamiętam, z czasem zostało to usunięte, ze względu archiwizację archiwum GG na serwerze.
Pisałam do pomocy GG czy ta opcja zostanie przywrócona, udzieli odpowiedzi, że pomyślą.
No tak, inwigilacja musi być, nie rozumiem tego, nawet What’sapp ma możliwość eksportu rozmów do pliku, tylko nie oni, niby chcą wygrać z konkurencją, nie mają żadnych szans.

Ale z was “hakerzy”, możecie przecież napisać program do tego, używając https://libgadu.net/. Kasia chce odzyskać sowoje archiwum dyskotekowe miłosne podboje. COMPUTER SAY’S: NO.

Wybacz, ale nie znam się na tym, ale jak Ty jesteś, taki „haker” to proszę, napisz program i wyślij mi go, będę Ci bardzo wdzięczna.

Nie mam na imię Kasia, żadnych takich wiadomości nie mam, po prostu, były osoby, których już nie ma na tym świecie.

GG kto tego jeszcze używa w 2020 ? Zawsze możesz przepisać rozmowy do np. notatnika, ja tam wszystkie rozmowy zawsze kasuję i nie rozumiem po co ktoś chcę je zachować ale nie wnikam…

1 polubienie

Musiałem cię z kimś pomylić, tamta osoba kochała Gadulca. Nie pisze programów na zlecenie, odpowiadam tylko na kilku forum niubom.

Ja

Wiesz, ile czasu mi to zejdzie w ciągu ostatnich lat rozmów ?

Świat jest duży i dużo osób kocha GG (chyba), bo ja nie.

Napisz ile jesteś w stanie zapłacić, to na pewno ktoś chętny się znajdzie.

Można próbować otwierać plik z rozmowami w Windows Commander. Kliknij tam opcję podgląd. Ew. pod notatnikiem czy Wordpadem/Notepad++.
Nie wiem jak w GG 12, ale kiedyś pliki rozmów w kliencie nie były szyfrowane, i pomimo wielu krzaków w środku, wszystko było odczytywalne. Kwestia tylko, że musisz mieć własny, archiwizowany zainstalowanym przez siebie komunikatorem w danym okresie, plik z rozmowami. Rozmowy nie ściągną się same z serwera po zalogowaniu. Przynajmniej raczej nie te stare, jeśli w ogóle nowe są przechowywane w chmurze. Za dawnych czasów były przechowywane tylko lokalnie z tego co pamiętam.

Nie wiem, nie znam się.

Coś tam próbuje otworzyć, mam krzaki.

Wszystkie mam.

Tak było kiedyś, a teraz jest zupełnie inaczej.

Wpisz fragment jakiejś rozmowy, słowo kluczowe z oryginalną pisownią w CTRL+F.
Też mi się dawno temu wydawało że tylko krzaki tam są, a tu niespodzianka.
Chyba, że w nowszych wersjach GG już na pewno rozmowy były całkowicie szyfrowane.
Istnieje też możliwość, że może próbujesz otworzyć zły plik. Jesteś pewna że to ten?
Bo nie chce mi się grzebać w starych backupach.