GG łączt się z serwerem i występuje błąd połączenia, pomocy!

Witam,

Mam najnowsze gg, wszystko zawsze działało, ale od godziny, jak próbuję włączyć gg to ciągle trwa łączenie z serwerem. Dlaczego gg nie chce mi się połączyć? Pomocy! :slight_smile:

bo im serwery padły, nikt nie może się zalogować, musisz poczekać aż to naprawią

Takie coś już kiedyś było? Pierwsze słyszę. Nie zdziwię się, jeśli ktoś przez przypadek wyłączył serwerownie :lol:

niech to, czyli nie mam na to wpływu?

Nie, chyba że użyjesz GG tool, czy coś w tym stylu. Tam wybierasz inny serwer dla GG, ale czy w Gadu 8 działa to nie wiem. Pamiętam że kiedyś się tym bawiłem, ale w 7.

http://gadu-gadu.pl/

503 Service Unavailable503 Service Unavailable

Zapewne jakiś DDos strona czasami się odczytuje lecz najwidoczniej jest wszystko przeciążone albo działa tylko jeden serwer

aż taka duża awaria? dawno takiej nie było… ja już siwieje bez gg…z nerwów

Pewnie włączą dopiero jutro nad ranem … ; /

Coś grubszego.

http://www.kadu.net/monitor/

Wszystkie serwery GG są offline, więc zmienianie serwera w opcjach nic nie da.

GG dosyć często ma problem z serwerem (tzn raz na tydzień, czasem dwa) ale nigdy nie było że wszystkie.

![;

pewnie przez burze im coś wywaliło :confused:

moze pomyślcie o innych sieciach globalnych a nie tylko o lipnej polskiej gg

sa inne servery np. Jabber bezpieczniejsze i ogolem lepsze :wink:

[http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,6636054,Padlo_Gadu___Gadu__Informatycy_nie_znaja_przyczyny.html?skad=rss](http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,6636054,Padlo_Gadu _Gadu Informatycy_nie_znaja_przyczyny.html?skad=rss)

Kwestia taka, że taka kuzynka co nie chce się dać namówić do końca na FF już mi będzie z Jabbera korzystać, jak Ona ubóstwia to do czego się przyzwyczaiła. Windows, gg, IE.

Mam chyba 5 kumpli co bardziej się bawią na kompach i tylko z nimi ogólnie teraz idzie pogadać w czasie tego “kryzysu”.

Ja polecam na ten czas SMS, albo zadzwonić po prostu :slight_smile:

Ew. bramka SMS :slight_smile:

a to racja ja też jestem zwolennikiem windy, IE, gg i nikt nie przekona mnie żeby przenieść się na linuksa, FF oraz np. Tlen ponieważ przyzwyczajenie (od dziecka) robi swoje :slight_smile:

Co z tego, że ty wybierzesz to co najlepsze, skoro twoi kumple/rodzina/przyjaciele itp. będą dalej używać GG i nie namówisz ich na coś innego… Durna polityka…

fajnie, w grupie raźniej, wypłaczmy się, że taki piękny wieczór spędzamy bez komunikatora :lol:

Akurat co do Linuksa to uważam, że nie jest on dla wielu osób. Np. takie Ubuntu u niektórych chodzi fajnie, a znowu u innych tak koszmarnie, że od razu się zniechęcają. Główny powód, że Linux jest nie dla wszystkich to jak zwykle gry i sterowniki do sprzętu, bo jak coś nie chodzi to albo się da łatwo zrobić, albo trzeba się tak namęczyć, że nikt przy zdrowych zmysłach nie wytrwa do końca. Kompa jak widzę masz dobrego i zapewne kupionego do gier. Kuzynka ma komputer byleby jakoś chodziło, co chwilę muszę biegać bo wiecznie wirus, albo coś się tam znowu stało. Myślę nad Linuksem i po prostu zmuszenia jej/ich do korzystania z tego, system oczywiście bym zrobił b. podobny do Windowsa i pokazał co gdzie jest i jak. Myślę, że gdybym tylko puścił pulpit zdalny i serwer SSH to sms, że chcą jakiś program i zaraz instaluję zdalnie. Z tydzień potrzymać i zobaczyć czy są rozwścieczone czy jakoś go zaakceptowały, kopia zapasowa i Linux forever ^^ joke.

Co do zmian to kwestia człowieka, jeden je lubi, drugi nie mimo, iż zmiany wymagają czasami troszkę pomęczenia ale efekt końcowy się opłaca.

jeśli chodzi o linuksa, eksperymentowałem z wszystkimi systemami operacyjnymi z wyjątkiem MACA i przyznam, że najlepszym (dla mnie) do dziś dnia pozostał zwykły XP Home Edition. Z linuksem, kiedyś słyszałem, że “Prawdziwy informatyk musi mieć opanowanego linuksa”. Morał wyciągnę z tego jeden: “Albo żaden ze mnie informatyk (entuzjasta), albo powyższe słowa mijają się z celem”. Tak jak powiedział mój poprzednik, każdy ma gust i swoje potrzeby, a o gustach (jak mawiali starożytni Rzymianie) się nie rozmawia. Trochę pofilozofowałem :lol:, ale podsumowując, dla jednych linuks {ciach}, zaś dla drugich najlepszy system operacyjny. Tak naprawdę wszystko to zależy od tego, co od naszego “blaszaka” wymagamy. Pozdrawiam :slight_smile: