GG Luty / 2019 Blokowanie reklam / funkcji przez HOSTS

Awatary:
127.0.0.1 avatars.gg.pl

Aktualizacje:
127.0.0.1 im-updates.gg.pl

Powiadomienie o zaproszeniach:
127.0.0.1 invitations.mpa.gg.pl

Reklamy ogółem:
127.0.0.1 pubads.g.doubleclick.net go.goldbachpoland.bbelements.com bbcdn.go.goldbachpoland.bbelements.com securepubads.g.doubleclick.net

Wydaje mi się, że taka porada byłaby dobra jakieś 15 lat temu, może więcej. O ile ktoś korzystał z programu gg wtedy.

Aktualnie GG jest w odwrocie totalnym według mnie, podobno obecnie jest to narzędzie najchętniej wykorzystywane przez pedofili.

Z GG korzystałem (przez WTW - bez reklam :slight_smile: ) ale z obszernej listy znajomych pozostała tylko dwójka, która jeszcze tego używa… przytłaczająca większość przesiadła się na inne rozwiązania komunikacji tego typu.

1 polubienie

Jeśli jeszcze ktoś korzysta z GG, to po co tyle kombinacji z edycją pliku hosts skoro jest wiele komunikatorów niewyświetlających żadnych reklam? Klient GG nigdy nie oferował większej funkcjonalności od konkurencji.

Chyste, założyłem ten temat, to trochę się poczuwam do dyskusji, ale też nie chciałbym być stronniczy. No możemy podyskutować… :smiley:
­
­
­
­

Obstawiam, że około kilka milionów, ale mimo wszystko wtedy GG było słabiej zabezpieczone i nie była to najlepsza metoda.

­

Nie wiem jak zmierzyć najchętność, ale pedofile nie są dominującą grupą użytkowników.

­

No, GG straciło wartość jako stricte komunikator.

­

Bzdura; są jescze stare i nie rozwijane już alternatywne klienty, ale mają szczątkową funckjonalność i dużą awaryjność.

Choćby pidgin pierwszy przychodzi mi do głowy. Jest ciągle rozwijany. Kadu chyba też.

Pidgin jako program tak, natomiast nie wiem jak plugin GG, jeśli żyje jeszcze, to zapewne oferuje szczątkową funkcjonalność.
Kadu od dawna nie jest.

Ostatnia aktualizacja biblioteki libgadu była co prawda 4 lata temu, ale wątpię czy przez ostatnie nawet 10 lat coś się zmieniło w tym protokole :smiley:
Ostatnią dużą zminą było chyba wprowadzenie szyfrowanej komunikacji :wink:
W każdym razie nie tak dawno korzystałem z kadu i łączyło się z gg bez problemu.

Chodziło mi o ilość osób, które do komunikacji protokołem GG wykorzystywały klenta Gadu-Gadu, sorki, źle się wyraziłem wcześniej.

na szczęście, ale skutecznie zniechęcają do korzystania z gg - o to bardziej mi chodziło.

Połączyć się można przez wiele komunikatorów, ale ich funkcjonalność nie jest wystarczająca dla wszystkich.

Co do libgadu: nawet zdjęcia nie można komuś przesłać, przed chwilą sprawdziłem.

Obstawiałem bardziej, że wtedy na 7.5 miliona użytkowników, jakoś do góra 1 miliona używałoby nieoficjalnego klienta, ale nie mam danych, może i zupełne pudło z mojej strony.

No, GG nie ma za dobrej opinii. Swego czasu nawet antyreklmay były, które ostrzegały przed GG : D I wszyscy się śmiali wtedy.