GG nie uruchamia się po kliknieciu na ikonę

Mam najnowsze GG 7.6.Zaznaczylem, aby nie startowało wraz z windowsem.

System Win XP SP2.

Nie chce mi się otwierać po kliknieciu na ikonkę w Starcie lub we Wszystkich programach.

Uruchamia się dopiero po kliknieciu PPM > Otwórz.

Ale uruchamia się jako – Niedostępny. Aczkolwiek zaznaczyłem w Statusie – Otwieraj jako Dostępny!.

Przy poprzednich wersjach GG nie było problemu. Reinstalka nie pomogła. Wiem, ze mogę wrócić do starszych wersji GG, ale kusi spróbować nowszych wersji i później taki fant.

Zaczyna mnie denerwować ta sytuacja. Zrezygnowałbym z GG, ale mam w nim parę kumpli.

Może ktoś podpowie i poradzi, co z tym fantem zrobić!

Zmien na TLEN , bo TLEN rządzi 8) :mrgreen: tam jest protokół do rozmów na gg, i działa wszystko :wink:

Też jak ściągnąłem wersje 7.6 to działy sie cuda na kiju.Zainstalowałem wtedy starsza wersje 7.5 i było juz dobrze.A tak gadu gadu to podsumuje je tak :

“Jedynie od jego popularności jest większa jego zawodność”

Radze Ci zebyś sobie zainstalował Spik-a lub ewentualnie Tlen bo to jest lepsze od gadu gadu.

Zrób tak:

Usuń GG, wszystkie pozostałości, przeczyść rejestr.

Zainstaluj wersje 6.1 (dostępna na Pobieralni, i nałoż wersje ze Strony GG na tą z Pobieralni.

Piwollo!

Zrobiłem jak poradziłeś i chyba pomogło.

Sprawdziłem kilka razy - jest OK. Zobaczymy jak będzie po jakimś czasie.

Nawiasem mówiąc widac duży postęp przynajmniej w szacie graficznej – wersja 6.1 jest taka uboga!

Dziekuje za pomoc

… i taka stabilna w porównaniu do 7.x…

A do obsługi protokołu GG jest całe multum komunikatorów, tak na marginesie…

Ja uzywam tlena, jest jednym z najstabilniejszych komunikatorow, radze Ci go wyprobowac, ma mnostwo wtyczek, skorek, stylow itd itp. Jest sie juz czym pobawic. Na pewno jest o 1000kroć lepszy od GG.

Niestety Piwollo, dalej mam to samo.

Wstawiłem nawet ikonę GG na pulpit, aby łatwiej klikac.

Dalej klikam i nic. Pojawia się klepsydra i kilka uruchomionych GG w Menadżerze Zadań.

Musze je usunąć i próbować inną metodą uruchomić GG.

PPM > Otwórz. Czasami to pomaga.

Wlasciwie GG rzadko używam, tylko do kontaktu z niektórymi kumplami i wysyłam ssmesy w sieci Orange.

Na co dzień używam SKYPE – jak i do kontaktów międzynarodowych tak i w kraju.

Wywalam GG, a szkoda, bo jestem z nim prawie od jego powstania.

Nie wywalaj GG, mam jeszcze jedną metode.

Wgraj GG, i kliknij PPM na ikonke na pulpicie, daj Właściwości , zakładka Zgodność i zaznacz: Uruchom ten program w zgodnośći z Windows 98/ Windows ME. Powinno pomóc :wink: