GG spam i Trojan.Tiny.D

Witam!!

Mam trojański problem. Przedwczoraj kliknąłem na link przesłany przez znajomego (używającego gg). Przeskanowałem mks’em i nic. Dziś wyskoczył mi komunikat o lukach w systemie, więc zrobiłem ponowny skan. Mks znalazł 3 pliki Trojan.Tiny.D. Dwa udało misię usunąć mks’em (jednym z nich był chyba opisywany w postach simpler.exe). Pozostał winalert.exe, któremu zmieniłem nazwę. Jak mogę się go pozbyć?? Pomóżcie :frowning:

HJT

silent runners

Ściągasz program KillBox, zaznaczasz Delete on reboot , w polu full path of file wklej ścieżkę:

C:\WIN_XP\system32\rpcc.dll

Klikasz X czerwony i restart kompa.

Proszę otworzyć Notatnik i wkleić w nim to:

Plik >>> Zapisz jako >>> Zmień rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> Zapisz pod nazwą FIX.REG i uruchom go w trybie awaryjnym.

Po wykonaniu nowe logi.

Po logu nie widzę żebyś miał jakieś programy zabezpieczające. Może to być błąd hijacka ale jeśli rzeczywiście nie masz to proponuję szybko zainstalować jakieś ponieważ bez nich raczej często będziesz zaglądał do tego działu…

Troszkę się zamotałem i nie zaznaczyłem Delete on reboot tylko standard. Mam nadzieję, że nie był to poważny błąd ![-o<

Wpisu nie ma to chyba oka?? Rzeczywiście nie mam żadnego zabezpieczenia, ale jak narazie nie miałem większych problemów, a korzystam z netu ponad dwa latka. No w sumie teraz ,mnie ścignął :lol: Chyba jednak rozejrzę się za antyvirem

Otwórz notatnik i wklej w nim to:

Plik -> zapisz jako -> zmień rozszerzenie na wszystkie pliki -> zapisz pod nazwą FIX.REG

Odpal plik FIX.REG i potwierdź dodanie do rejestru i reset kompa :slight_smile:

No ale ja już to zrobiłem. To co jeszcze raz??

P.S. Reset??

Dlatego że pozostał wpis w rejestrze, który trzeba usunąć.

Reset - uruchamiasz ponownie komputer :slight_smile:

Dzięki :smiley: Już lete z tym resetem

Po dodaniu FIXu do rejestru i resecie proszę wkleić kontrolnie nowy log z Silent Runners.

Prosze bardzo , oto log:

Dzięki za pomoc :slight_smile: Pozdrufki

Czysto :slight_smile: