GG w orange na karte

Siema. Chciałbym mieć możliwość niedrogiego używania gg w orange na kartę. Mam telefon sony ericsson k510i (mi wystarcza) i taryfę Orange Go w orange na kartę. Czy jest możliwość zainstalowania na tym telefonie klienta gg i wykupienia jakiegoś pakietu intenetowego? Kiedyś chciałem zrobić tak to się nie udało i kupiłem pakiet który nie był wykorzystany a ciągnęło mi z karty kase:/ Bo kupiłem widocznie pakiet nie do tej taryfy albo on nie działa z gg. Ktoś ma i mógłby się podzielić wiedzą jak to zrobić i jaki koszt na miesiąc używania gg na telefonie? Z góry dzięki;)

Masz dwie opcje do przemyślenia:

  1. Pobierasz klienta GG od Orange. Nie płacisz za transfer danych. Płacisz za używanie programu coś w rodzaju abonamentu (co tydzień lub co miesiąc). Cennik (za korzystanie z klienta) na stronie Orange.

  2. Pobierasz innego klienta GG (np. www.inspiro.pl ). Płacisz za transfer danych lub wykupujesz pakiet. Nie płacisz za program. Cennik (za transfer danych lub pakiet) na stronie Orange.

Pooglądaj ceny i przelicz co się bardziej opłaci w twoim przypadku.

Wykup sobie pakiet internetowy ok. 100MB i ci wystarczy. A zamiast GG zainstaluj sobie w telefonie Palringo. W przeciwieństwie do badziewnego gg Palringo jest bezpłatne, chyba że potrzebne Ci archiwum wiadomości, to wykupujesz pakiet premium za 5 euro.

Mam telefon w play i pakiet 100MB. Wystarcza mi spokojnie na przeglądanie internetu przez operę (oczywiście nie ma mowy o oglądaniu filmów na youtube itp), i korzystanie z palringo.

Nie wprowadzaj w błąd. Za oba się płaci. W przypadku jednych programów płaci się za samo używanie (tygodniowe/miesięczne subskrybcje, klient od operatora), a w przypadku innych płaci się za transmisję danych (tu jest parlingo, inspiro, slick i inne).

W końcu sam piszesz:

OK. Twierdzę tylko że inny klient do gg będzie lepszy. Korzystałem kiedyś z gg w erze. Miałem płacić tylko opłatę miesięczną za gg. W praktyce okazało się że mobilnemu gg zdarzało się zawiesić. Jeżeli wymusiłem zamknięcie to system ery automatycznie kwalifikował to jako pobieranie danych, a nie korzystanie z gg i naliczał opłatę. Dlatego z praktyki radzę Ci inny klient do gg + pakiet internetowy i masz spokój.