GGreedy - Blokowanie reklam w GG

W skrócie:

  • Program zwyczajnie dodaje adresy do pliku hosts.

  • Jest na platformy Windows(Tu wersja GUI - graficzna), OS X i Linux.

  • Pobiera adresy z bazy aktualizowanej przeze mnie (bywa że raz na rok serwery zmienią).

  • Bez instalacji, i dodatkowo możliwość szybkiej “instalacji” przez powłokę systemu - jednym poleceniem.

  • “dodaje adresy do pliku hosts” - nie ingeruje w pliki aplikacji.

  • Zostawia puste pola po reklamach - nie likwiduje ich, a modalne okno z reklamą nigdy się nie pokazuje.

Witryna: GGreedy.info

------ EDIT 10 / 03 / 2018 ------

Oddzielna kompilacja core aplikacji dla każdego typu i drobne poprawki w stronę user-friendly.

Wymagania minimalne:

  • GUI - Windows: .Net 4.5

  • CLI - Windows: .Net 4.5

  • CLI - OSX: 10.12

  • CLI - Linux: brak

Aplikacje dla Windows odwołują się do .Net - stąd mały rozmiar; natomiast aplikacje dla Linux i OSX są “natywne” - nie wymagają dotnet - stąd duży rozmiar.

Zamykam wersję 1.0 :rofl:

A to GG jeszcze żyje ? Ktoś z tego korzysta ?

Wbrew pozorom, sporo ludzi. W wielu mniejszych firmach się z niego korzysta nawet.

Gadu gadu, skype i tam co jeszcze - nawet darmowy adfender blokuje w komunikatorach. A że też blokuje reklamy w wielu przeglądarkach, - to najlepsze rozwiązanie.
Kiedyś był gg banner killer.
Nie każdy chce blokowania reklam w hosts.
A ggreedy to chociaż darmowe?

Program ten jest z pewnością ogromnym przerostem formy nad treścią, jednak nieprzydatności nie można mu zarzucić - tak uważam.

I oczywiście, że jest darmowy.
Napisany gównie dla rozrywki.

Nie musi trafiać do bazy, jednak fajnie by było. Nie jednen przez sentyment by się uśmiał - choćby tylko dlatego :slight_smile:

Program czysty. Powinien znaleźć się w bazie, bo to ludzie mają mieć wybór. :slight_smile:

1 polubienie

Gadu gadu, skype i tam co jeszcze - nawet darmowy adfender blokuje w komunikatorach. A że też blokuje reklamy w wielu przeglądarkach, - to najlepsze rozwiązanie.

Sprawdziłem tylko po to, aby nie być gołosłownym: nie zablokował ani jednej (włączyłem filtr dla aplikacji).
Szczerze wątpię, aby można było ten proces zautomatyzować, przy programach nie pisanych na kolanie.

Program czysty. Powinien znaleźć się w bazie, bo to ludzie mają mieć wybór. :slight_smile:

Program czysty, jednak nadal jest to “amatorska” produkcja, a właściciel ma wpływ na to, jakie wpisy znajdą się w pliku hosts - praktycznie otwarte drzwi do phishingu.

Opublikowałem core na githuba.

Może komuś się przyda, np gdyby tworzył program, który blokuje reklamy we wszystkich znanych komunikatorach.
Przy małej modyfikacji może stać się on dość uniwersalny.

Referencja znajduje się w sekcji About.

1 polubienie

Już działa po ostatniej aktualizacji GG.
Wczoraj się dowiedziałem.

Może nie tutaj powinna trafić ta informacja, ale korzystam, aby poinformować zainteresowanych.

Musiałbyś znaleźć jakieś aktualne wątki gdzie ktoś narzeka na reklamy GG i może wtedy aplikacje zauważy redakcja aplikacje i doda.

A tam.

A potem wchodzi Pidgin, cały na biało. Który obsługuje protokół GG i nie wyświetla najmniejszej reklamy.

2 polubienia

Chyba Twój własny fork Pidgina, którym się z nami nie podzieliłeś.

Ale że co? Że Pidgin nie obsługuje protokołu GG, czy że wyświetla reklamy?

1 polubienie

Wspiera wystarczająco - w cudzysłowie.

Nie rozumiem o co ci chodzi?? Uzywałem, jak używałem GG, tego Pidgina i GG działało super i bez reklam. Bronisz swojego dzieła tutaj jakby nie wiadomo czym nie było, a nie zapominajmy, że tam teraz same płątne i bezpłatne dziewczyny lekkich obyczajów, normalnie ludzie, z którymi popiszesz to prędzej przez Fejsa.

Mleko masz pod nosem.

A Ty pare centymetrów niżej chyba…

1 polubienie

Dziwny ten świat.

Te piosenki śpiewali wszyscy. Ale czy pamiętasz ich słowa? [QUIZ] - 15/15

1 polubienie