Ghost i nieudana próba zrobienia obrazu systemu

hej, chciałem zrobić obraz po postawieniu systemu w dell xps L501X, ale po włożeniu płyty ghosta, płyta odpala się i wyskakuje cały memoriał z komunikatem głównym, że:

“No drives found, aborting installation”, są tam tez inne wpisy, ale ten jest chyba wszystko mówiący.

Nie wiem, czy po postawieniu systemu bios został przywrócony do stanu pierwotnego, jeżeli nie, to być może to jest powodem, dla którego nie mogę zrobić tego obrazu.

Ale z kolei nie mogę się dostać do biosu, żeby go przywrócić do ew. ustawień domyślnych.

Czy jest jakaś opcja typu wydanie komendy, itp, po której będę mógł zrobić ten obraz?

Dopóki go nie zrobię, nie mogę nic robić z tym laptopem, to mnie dość uziemia.

Proszę, dajcie znać co o tym myślicie.

“Nie wykryto sterowników, zatrzymywanie (odrzucanie) instalacji”

Spróbuj wyjąć baterię na płycie głównej. Ona zresetuje ustawienia biosa do domyślnych. Jeśli jest jak w PC poszukaj zworki cmos i ją przesuń i za kilka sekund wróć ją do poprzedniego stanu powinno wyczyścić biosa do ustawień domyślnych.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1204376.html

ta opcja odpada niestety, w środku są jakieś specjalne śrubki, 1 raz takie widzę, wejście do laptopa jest utrudnione na maxa, tylko dla techników, jakbym to wszystko jednak rozebrał, to potem bym nie złożył.

A teraz na poważnie.

Nie wiem, czy Ty sobie jaja robisz? chcesz żebym w laptopie doszedł do płyty głównej? jak jesteś pracownikiem serwisu, to dłub sobie w laptopach, ale nie dawaj takich rad laikom, którzy tu są na forum, bo to nie forum dla fachowców, ale dla ludzi szukających pomocy.

Jak ktoś zacznie na siłę rozkręcać laptopa i coś uszkodzi, sugerując się twoimi radami, to powinieneś mu zapłacić za te uszkodzenia. Albo się w ogóle nie wypowiadaj albo rób to z głową i odpowiedzialnością.

A jak nie masz co robić i się nudzisz, to załóż forum dla fachowców, a może już takie jest, i tam się zabawiaj. Opcja druga - wejdź na pudelka.

Ok. Czemu nie masz dojścia do biosa? Jeśli wejdziesz do biosa ustaw fail-safe features lub optimized.

no ale nie wejdę do biosa, czemu pytasz czemu? nie wiem czemu, jakbym wiedział, tobym nie pytał na forum. Wciskałem już wszystkie klawisze na klawiaturze, jakie się dało.

A tak przy okazji zapytam, jakie laptopy mają na maxa ułatwione dojście do płyty głównej?

Jak się wku…wię, to tego della wypieprzę i kupię takie laptopa, który ma po 1 dobry serwis, debre i łatwe dojście do wszystkich podzespołów, NIGDY WIĘCEJ DELLA.

:slight_smile: Ok. Nie denerwuj się. Poradzimy coś. Wgrywałeś swój system czy dell-owski z ukrytej partycji?

spoko, nie denerwuję się, tylko dostałem chwilowej kur…cy, już mi przeszło, bo jakimś cudem dostałem się do biosu. W szale tatarzyna, naciskając wszelkie możliwe kombinacje klawiszy ponownie, udało się.

Stan biosu był ok, ale dla pewności dałem ustawienia domyślne.

Po czym włożyłem płytę z ghostem, żeby zrobić obraz, ale uruchomił się windows.

Wiec otworzyłem tą płytę i wrzuciłem na aplikację GHOST i tu wyskoczył mi komunikat, że ta wersja nie jest kompatybilna z wersją windowsa, jaką mam. Nie wiem jakim cudem, bo znajomy odpalał tą płytę na tym systemie, jak był sprawny i było dobrze. Płyta startowała natychmiast.

Poszukam w takim razie płyty dla systemu 64 bitowego, o ile to ma takie znaczenie.

Ma bardzo duże znaczenie. Szukaj Ghost’a pod x64.

ok, dziękuję, temat zamykam.

Dodane 24.07.2011 (N) 14:04

zapomniałeś dodać że takie zastosowanie jest głównie dla komputerów stacjonarnych, w laptopach przeważnie wyjęcie bateryjki nie pomaga, zworek też nie ma, więc trzeba szukać dwóch punkcików które należy zewrzeć na około 30s, czasami są one opisane jako reset bios itp, jednak przeważnie nie są. Ale to tylko w ramach ciekawostki.