Ghost XP ze starego kompa na nowy

Witam. Chciałbym zrobic ghosta XP i przenieś go na inny komputer. Tzn przesiadam się na nowego kompa (zainstalowany XP) a chciałbym zachowac wszystkie dane (łącznie z programami a nie do wszystkich mam instalki (nie, nie da się ich sciągnac z netu :/)). Oba kompy różnią sie dokładnie wszystkim: inne płyty, procesory, pamięc… Jest szansa, że ghost XP starego kompa ruszy na nowym ?

NIE

Pomyśl logicznie… :roll:

Przecież do nowego kompa są inne sterowniki a robiąc obraz Ghost archiwizujesz i je

No niby tak, ale stare sterowniki można przeinstalować i zastąpić je nowymi.

Możesz spróbować, ale XP trzeba będzie z pewnością przeinstalować, ponieważ nie uruchomi się na innej płycie głównej.

a czy kompa sie uruchomi, a jak sie uruchomi to trzeba bedzie usuwac zawartość starych sterowników, wiecej roboty niz to warte :wink:

Komp uruchomił się i zawołał o kilka sterowników. Praktycznie wszystkie udało się pobrac z netu. Jedyne czego nie udało mi się zainstalowac był sterownik do sieciówki. W żaden sposób nie udało się go ruszyc wiec postanowiłem naprawic instalację z płyty win XP. Podczas instalacji zawołało o cdkey i poleciało dalej. Niestety wysypało się podczas weryfikacji klucza, ale prawdopodobnie dlatego, że naprawiałem XP z płytki z SP 2c. Niczym nie dało sie tego ruszyc, nawet uruchomic kompa w trybie awaryjnym. Jutro kolejne podejście ale tym razem z SP2 ;]

De Niro, niestety ale na dysku są programy, których nie da się przeinstalowac ani ściągnąc z netu wiec muszę kombinowac jak go uruchomic na innym kompie…

Udało się zrobic ghosta na nowym kompie, klucz przeszedł ale niestety znowu problem z kontrolerem ethernet i mostkiem PCI do PCI. Nie pomagają żadne sterowniki do sieciówki a z tym mostkiem PCI do PCI to już w ogóle nie wiem o co chodzi…

Mam ten pieprzony sterownik ;] Panowie powiedzcie mi jeszcze tylko co zrobic z tym mostkiem PCI do PCI. Czy będzie się system sypał jeśli go nie zainstaluje ?

podaja nazwe płyte głównej i na jakim chipsecie działa.

Chipset to Intel Q33. Komp to cały zestaw hp compaq dx7400 microtower na XP Pro. Ściągałem stery pod płytę ale nic nie dają.

nie widze w tym sukcesu, gdzie należy odinstalować wszystkie sterowniki włącznie z sterownikami do Mobo, które znajdują się Menadzer urządzeń-> Urządzenia systemowe i odinstaluj mostki. restart i instalacja nowych sterowników.

Moim zdaniem na ten problem jest najlepszy program PCMOVER. Kopiuje wszystkie programy i pliki jakie sobie zechcemy a wczesniej robi synchronizacje systemu. Używam go od roku i nie ma nic lepszego.