Ghz w procesorze

Witam mam takie małe pytanko, otóż kupuje nowy procesor do komputerka i niewiem czy lepiej mieć ghz 3.00 czy np. 2.00

 

Mógłby ktoś wytłumaczyć co to daje? :slight_smile:

Praktycznie daje ci to informację ile cykli obliczeniowych następuje w procesorze na sekundę (np. 3 GHz = 3 miliardy operacji na sekundę). Jest to jednostka całkowicie nieporównywalna ponieważ każdy procesor może mieć wiele rdzeni, inną architekturę, większą pamięć cache. Jeśli porównywane procesory są z tej samej serii i różnią się TYLKO częstotliwością to bierz oczywiście większy.

Częstotliwość (w GHz) pracy pojedynczego rdzenia CPU to tylko jeden z elementów wydajności CPU.

 

Ważna jest sama technologia wykonania CPU.

 

I trzeba porównywać konkretne procesory, a nie ich prędkość w GHz.

Okej, ale czyli im więcej tym lepiej? :slight_smile:

w niżej podanych linkach znajdziesz odpowiedź oraz wiele innych informacji dotyczących procesora 

http://tnij.at/44483

http://tnij.at/44484

I tak, i nie. Logiczne, że lepszy będzie np. czterordzeniowiec o taktowaniu 2,0GHz niż dwurdzeniowiec o taktowaniu 3,0GHz. Jak napisali koledzy wyżej, wiele czynników na to się składa i je też trzeba brać pod uwagę.

Powiedzmy ze mam 2 takie same procesory tylko jeden ma 2.0ghz a drugi 3.0ghz, odczuje dużą różnice? :slight_smile:

“Duża” jest tu pojęciem względnym w zależności do czego służy komputer (w grach różnica będzie większa, podczas przeglądania internetu już nie będzie taka duża). Różnica na pewno będzie zauważalna, i szedłbym w stronę szybszego procesora.

Powiedz co to za procesory jaki masz obecnie sprzęt to ci doradzimy. Nikt nie ma szklanej kuli.

Aktualnie mam Intel core 2 CPU 4400 2.0gHz i czy odczuje różnicę kupując Intel Core 2 Duo E8400 3.0gHz.

Chodzi mi głównie o gry typu CS GO, a nie żadne takie z wielką grafiką bo jak wiemy do cs’a bardziej potrzebny jest procesor niz grafika.

Procesory są dokładnie tej samej klasy (powinny sprawować się tak samo), ale ten drugi (E8400) jest nowszy (czyt. usprawniony, wydajniejszy). Wiesz już chyba co wybrać.

Czyli jak zmienie procesor na ten drugi odczuje jakąś różnice?

Jakąś na pewno chociaż nie spodziewaj się przyrostu rzędu 300%

Okej, dzieki wszystkim za pomoc, temat do zamknięcia. :slight_smile: